Jump to content

redovna kontrola - kazna prejak auto


Martin

Recommended Posts

Dakle sad me zaustavila policija dobio sam kaznu 1000 kn za prejak auto. mogu li se žaliti da se to odbije? kako sta napisati i gdje? svako iskustvo dobro došlo.

Link to comment
Share on other sites

zbog 5ks?? piši žalbu.. niš te ne košta, a ako ti budeš imao dobre argumente, a oni imalo razumjevanja morat ćeš platit samo sudske troškove..

Link to comment
Share on other sites

Da 3kw. pustili su me sa autom od 125 kw al kaznu mi lijepi za 78. nis probat cu to rijesit odma u pon pa javim kako ce ispast. jel to idem na prekrsajni sud podnjet zalbu ili u policijsku postaju??

Link to comment
Share on other sites

ti si položio nedavno kolko vidim po godinama, kad je stupio na snagu ovaj zakon do 24 god tako da se ne možeš izvlačit na ono šta piše u tom primjeru žalbe...

e sad nemam pojma šta prolazi, prvi prekršaj(?) jedino auto u obitelji(?), nisi ti vlasnik auta(?) student, bez primanja bla bla, samo pazi uredno te odjebu ako napišeš da si student i da nemaš primanja ako ne priložiš nikakve dokaze. neznam jel tu prolazi ona šema sa opomenom (po zakonu je možeš dobit za prekršaje do nekog iznosa koji izravno ne ugrožavaju promet ili tako nešto...)

edit:

kako su ti uopće uspili to napisat? šta nisi probao "nisam ja neću više"?

Edited by MaRiO_St
Link to comment
Share on other sites

Probao sam. Svašta sam probao čak sam mu mislio uvalit nesto al sam odustao od toga da ne poberem prijavu i za podmicivanje. Napisat ću da sam učenik da nemam primanja.. Valjda će proc

Link to comment
Share on other sites

moraš imat dokaz da nemaš primanja i da si student/učenik... znači potvrda škole/faxa i šta ja znam valjda izvadak s porezne ili nešto, odjebat će te po kratkom postupku ako samo to napišeš reda radi, 100%

Link to comment
Share on other sites

tak je, potvrda da si učenik/sudent, ne radiš i nemaš primanja, nisi ti vlasnik auta, napomeni da ti je ovo (ako uopće je) jedini prekršaj, i sl. kaj ti padne na pamet.. nego, jesu te zaustavili zbog brzine ili rutinska kontrola pa su uočili ta 3kw više?? mamicu im neispavanu pa se nađu mrdat zbog 3kw a puštaju puno gore slučajeve....

Link to comment
Share on other sites

a baš, nas u 607 2.2hdi zaustavi i "ajme ostala prometna doma" -"ajde vozi" :D neznan šta im tribaš napravit da ti pišu 3kw u tatinom meganeu dizelu, baš je trkaće auto LOL

Link to comment
Share on other sites

a baš, nas u 607 2.2hdi zaustavi i "ajme ostala prometna doma" -"ajde vozi" :D neznan šta im tribaš napravit da ti pišu 3kw u tatinom meganeu dizelu, baš je trkaće auto LOL

haaaaahahaaaaaahahahahahahahhaha previše konja jedna kazna...nemaš ni prometnu....aj aj idi ća :D

Link to comment
Share on other sites

tak je, potvrda da si učenik/sudent, ne radiš i nemaš primanja, nisi ti vlasnik auta, napomeni da ti je ovo (ako uopće je) jedini prekršaj, i sl. kaj ti padne na pamet.. nego, jesu te zaustavili zbog brzine ili rutinska kontrola pa su uočili ta 3kw više?? mamicu im neispavanu pa se nađu mrdat zbog 3kw a puštaju puno gore slučajeve....

ma redovna kontrola vozio sam 40 mozda 45 nisu ni mjerili brzinu, nego sad sam se malo raspitivao, naletio sam na najveceg kretena tu u gorici, imali su moji decki vec s njim problema... frendu isto zaljepio kaznu - 76kw rover 25.

meni je rekao pitao sam ga pa to su 3 konja ovo ono. rekao je "zakon kaže 75 kw, ja vam tu ne mogu pomoći".

Link to comment
Share on other sites

Jedno moje iskustvo sa žalbom

Ja sam imao slucaj da sam uletio u ulicu u koju smiju samo posebno oznacena vozila naravno ne doma u svom gradu nego na sluzbenom putovanju! Zakeljili mi kaznu od 500kn.. prometni znak je bio srušen policajac me zaustavio nepropisno (poslije cu objasnit) i ugl dobio kaznu i fino me uputio da se polukružno okrenem i vratim od kud sam došao na povratku sam skužio da je znak srušen izašao iz auta slikao znak i vratio se natrag medjutim frajer od policajca je vec odmaglio!

Prva stvar nisam bio u svom gradu nego u mjestu koje opce ne poznam a znak je bio srušen! kak bi ja trebo znat da se tu nesmije!

Drugo djubre od policajca je znalo da je znak srušen što je izjavio na sudu (ljepo pisalo u rješenju)

Treče ono šta sam napomenuo da me nepropisno zaustavio negdje sam pročitao da prometni policajac kod kontrole prometa mora nosit reflektirajuči prsluk i da policijski auto mora bit vidljiv, a mene je frajer doslovce docekao u zasjedi i samo iskočio iz jedne sljepe uličice u koju je mrcina parkirala ona češka kola!

Žalio sam se i to je sve prvo stajalo godinu dana i onda odjednom plava koverta rasprava na sudu došao sam na sud, policajac se opče nije pojavio Sudkinja je rekla da je on prije dao iskaz (naravno da moze srat)

cjelo objašnjenje je bilo da sam ja trebao znat da je tu za samo za posebno označena vozila tra la la došli do argumenta o srušenom znaku na što je sudkinja odgovorila da u ulici ima još citiram horizontalne signalizacije mislim wtf. ja drugu sliku dam asfalt čist ko suza nema ni žvakače.. na što je samo namrgođeno odmrmljala da to nije opravdanje i da cu rjesenje dobit poštom

došlo rješenje nakon mjesec dana da se žalba odbija i da moram platit kaznu 500kn, sudske troškove 200kn i 200kn za još neko s**nje.. tak da me nakraju ispalo 900kn

Dobro tvoja kazna je poveca al na osobnom neugodnom iskustvu i na iskustvo do jos par prijatelja sam shvatio da kazne do 500kn je bolje platit i ne se zajebavat opce s tim

Edited by NMT
Link to comment
Share on other sites

svak ima svoja iskustva, sve ovisi očito na koga naletiš.. mene na staroj karlovačkoj haltao murjak, oko 90 me snimio.. kao 50 u naseljenom mjestu, i op kazna.. ja u žalbi pisao da me pikirao u koloni i da ne mora bit da sam ja vozio 90 plus što nije bilo naseljeno jer nije bilo nikakvih sporednih ulica ni kuća, došo na sud, murjak se nije pojavio, i dobio doma rješenje da nisam kriv i da sve troškove snosi policajac koji se nije odazvao na pozive na sud :) dan danas čuvam to riješenje! :zubo: dok s druge strane me jednom haltao murjak i zbog 7km/h prekoračenja sam morao platit kaznu.. jebiga, kak sam reko, ovisi na koga naletiš..

zbog 3kw bi se žalio jer je to u najmanju ruku glupost! ok, postoji zakon, al kao student koji nema primanja niti kakav honorarni posao te ak si vozio od roditelja auto po namirnice za obitelj i sl :roll: bi ti trebali progledat.. ;)

Link to comment
Share on other sites

... po namirnice za obitelj i sl :roll: bi ti trebali progledat.. ;)

Baš je u ponoć išao po namirnice za obitelj :roll: .....ako do sada nije kažnjavan neka prizna grijehe i traži opomenu i plati oko 200 kn troškove suda (neka ćaća plati :bigl: )

Link to comment
Share on other sites

ma kaj ja znam kad je, a i to gore kaj sam pisao sam ovak napamet pisao, ko da će čovijek to ić pisat u žalbu. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Da bila je ponoc, sutra cu to ic predat ili prekosutra sutra idem na poreznu u skoli cu podic potvrdu da sam redovan ucenik, napisao jesam, nadam se da će proć.

UKOLIKO ME SUD OSLOBODI KAZNE jel to znači da mi se briše i kazneni bod?

Isto tako jel u tom slučaju onda snosim sudske troškove?

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo, konacno je proslo, uvažen mi je prigovor ali samo iz razloga jer je u međuvremenu povišena granica na 80kw.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

I zato sto ti je bilo prvi put pa ti oprosti

inace sam skuzio shemu kako se to moze rijesit u dugom selu , u sklopu opcine di se nalazi prekrsajni su treba smao ici u restora koji je u sklopu opcine, i malo slavit sa opcinarima, i kazne se brisu :D sam nemam volje ici pit i jest sa njima

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.