Jump to content

2011 Formula 1 Dhl Turkish Grand Prix


ZD1400RT

Pobjednik VN Turske  

13 members have voted

  1. 1. Tko će pobijediti u utrci?

    • Fernando Alonso
    • Lewis Hamilton
    • Mark Weber
    • Sebastian Vettel
    • Jenson Button
    • Nico Rosberg
      0
    • netko drugi...
      0


Recommended Posts

2011 Formula 1 Dhl Turkish Grand Prix

post-73-001937100 1304644776_thumb.jpg

Prijenos na lokalnim televizijama:

Petak:

09:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - trening 1 (uživo)

13:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - trening 2 (uživo)

Subota:

10:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - trening 3 (uživo)

13:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - kvalifikacije (uživo)

22:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske (nisam siguran dal' se radi o kakvoj emisiji... :zubo: )

Nedjelja:

13:20 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - emisija

13:50 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - utrka

15:45 FORMULA 1: Velika nagrada Turske - analiza

22:00 FORMULA 1: Velika nagrada Turske :zubo:

Pozdrav svim ljubiteljima F1 :)

Napokon i ova pauza od 3 tjedna došla kraju. Već sam i zaboravio tko je pobjeđivao u zadnjim utrkama. :zubo: Ne znam ni sam što bi rekao i što očekujem od ove utrke osim da se nadam boljoj formu Renaulta i ona dva ćuka. Bit će interesantno vidjeti što su momčadi radile u ova tri tjedna i moglo bi biti iznenađenja. Mislim da bi McLarenu mogla pasati ova staza jer je najbrža od dosadašnjih u 2011. Mislim da će i gume ovdje biti na najtežem testu do sada, pogotovo prednja desna koja će se pošteno ribati u 8. zavoju sa 4 apexa.

Ferrari me malo razočarao i što je jedan rekao mislim da je u pravu. Kaže, da je Ferrari loš od kad su ukinuli svu onu aerodinamiku (nemali broj krilaca po bolidu) prije par godina, a da je Alonsov napad na naslov prošle godine bio uvelike potpomognut pustim greškama u Red Bullu. Smatram da ako nakon ova 3 tjedna nemaju neko rješenje da se Alonso može lagano pozdravljati sa naslovom i ove godine. Možda malo preuranjena izjava, ali eto takav mi je feeling.

Da malo začinimo topic, ubacio sam i anketu pa da vidimo kako diše RKH F1 kladionica :bigl:

Dobro bi došlo i malo objašnjenje vašeg glasa :D

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

a do kad se može najkasnije glasat u anketi? :D

Link to comment
Share on other sites

a do kad se može najkasnije glasat u anketi? :D

Stavio sam do nedjelje u 2, a ubuduće ću ranije otvoriti topic i anketu držati do početka kvalifikacija. :)

Alonso trenutno vodeći po našoj anketi. Imamo 2 optimista :zubo:

Anketa je otvorenog tipa i može se vidjeti tko je za koga glasovao :zubo:, samo kliknite desno od izbora na "View" i onda pokaže glasače :zubo:

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Fensi anketa!

Glasao sam naravno za Vettela...ipak je prvi na kvalifikacijama :bigl:

Biti će definitivno zanimljiva utrka sponsored by Pirelli

Edited by yutasknight
Link to comment
Share on other sites

Zanima me da li ce Red Bull-i imati problema sa KERS-om ili su to rijesili. Ako problema bude onda bi ih se na ovoj stazi moglo dosta lako preteci...

Link to comment
Share on other sites

Glasao sam naravno za Vettela...ipak je prvi na kvalifikacijama :bigl:

Da, iduća anketa će biti zere drugačija. :zubo:

Zanima me da li ce Red Bull-i imati problema sa KERS-om ili su to rijesili. Ako problema bude onda bi ih se na ovoj stazi moglo dosta lako preteci...

U kvalifikacijama je Vettel koristio KERS, vidjelo se na displayu, ali opet tko zna kakav im je u uvjetima utrke.

Link to comment
Share on other sites

Koliko sam shvatio jedan od vecih problema sa KERS-om je pregrijavanje, zato ga je do sada Vettel koristio samo u manjem dijelu utrke uglavnom pri kraju i kad je bas morao. S druge strane Webber se nije bas morao puno brinuti oko toga jer njegov uglavnom nije uopce funkcionirao.

Link to comment
Share on other sites

Najbolji mi je komentar Vettela na problematiku KERS-a ....

Kaže on... "Who Cares...!!!" :klap: ..ide to i bez điđa miđe

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva utrka, ali nekako bez kalorija! :zubo: Ko ona dijetna hrana, žvačeš, a okusa nigdje. Istina, ima puno pretjecanja, ali što ta pretjecanja nose? Koliko vidim, nose to da najbrži bolidi izbiju na vrh kroz utrku, a najbolji primjer je Weber u Kini. Pretpostavljam da Rosberg može zahvaliti svoje 3. kvalifikacijsko mjesto pomičnom zadnjem krilu su u Kini s njim napravili pomak. U kvalifikacijama se ono može koristiti cijelo vrijeme i izgleda da je tu dobio na brzini, ali u utrci je priča drugačija te je do prvog boxa pao tamo gdje mu je zapravo mjesto. Također, ono što je falilo utrci najviše je borba za 1. mjesto. U 3 od 4 utrke Vettel je sa "lakoćom" pobijedio. Možda je u cijeloj priči kriv Red Bull sa dominantnim bolidom, možda bi sve drugačije izgledalo da se na 1. poziciji izmjeni 2-3 vozača sa podjednakim bolidima kroz utrku. Ovako, dok ostale momčadi ne naprave 2 koraka više, red Bull uz dobru strategiju će se uvijek probijati na prva mjesta, osim možda na stazama gdje se jako teško pretječe.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.