Jump to content

Megane RS 2009


Ivan1902

Recommended Posts

Dečki pozdrav! Evo već par dana sam u dealu da uzmem RS, sa 20ak tkm, malo vožen... Zanimaju me minusi kod tih automobila, i to prvenstveno kod servisa, kvarova i potrošnje. Netko će reći ' pa što uzimaš RS ako te potrošnja zanima'? Zato što znam da mi auto ima snage na bacanje kada treba preteći nekoga te da kao što mogu guštati brzu vožnju tako mogu i kruizati po brzim cestama i autocestama u 6oj.

Thnx unaprijed!

Link to comment
Share on other sites

Dečki pozdrav! Evo već par dana sam u dealu da uzmem RS, sa 20ak tkm, malo vožen... Zanimaju me minusi kod tih automobila, i to prvenstveno kod servisa, kvarova i potrošnje. Netko će reći ' pa što uzimaš RS ako te potrošnja zanima'? Zato što znam da mi auto ima snage na bacanje kada treba preteći nekoga te da kao što mogu guštati brzu vožnju tako mogu i kruizati po brzim cestama i autocestama u 6oj.

Thnx unaprijed!

Koliko bi lovice odvojio za Megsa :nezna:
Link to comment
Share on other sites

2009. je RS250 tj. Megane III?

Trebao bi biti solidan izbor, iako se rizik povećava ako je kakav novinarski / testni pa su ga klali 20,000 km :)

Link to comment
Share on other sites

Dečki pozdrav! Evo već par dana sam u dealu da uzmem RS, sa 20ak tkm, malo vožen... Zanimaju me minusi kod tih automobila, i to prvenstveno kod servisa, kvarova i potrošnje. Netko će reći ' pa što uzimaš RS ako te potrošnja zanima'? Zato što znam da mi auto ima snage na bacanje kada treba preteći nekoga te da kao što mogu guštati brzu vožnju tako mogu i kruizati po brzim cestama i autocestama u 6oj.

Thnx unaprijed!

Ak misliš na ovog .... http://www.auti.hr/automobili/oglas-859493/ ....taj je odlična kupnja. Dečko ga je fakat pazil.

Ako nebuš išao na stazu di se ubrzava trošenje svega, troškovi za RS225 ti nisu preveliki. Mijenjaj ulje i filter svakih godinu dana ili 10.000 i svaki drugi puta filtere klime i zraka. Potrošnja ti je puno bolja nego recimo na 250 i kreče se od 9.5 - 13 po gradu i 8.5 - 13 otvorenome.

Link to comment
Share on other sites

Izgledno je da prvo trebamo dešifrirati na što se mislilo pod Megane RS 2009 :)

Link to comment
Share on other sites

Izgledno je da prvo trebamo dešifrirati na što se mislilo pod Megane RS 2009 :)

:dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Eee to je taj.. Vidim da je u odličnom stanju.. I već se vidio sa dečkima, samo treba riješiti odlazak na servis radi provjere svega jer je 1g stajao, kako kažu, u garaži i ako je sve ok, uzimam ga. Ugl nikakve staze ne dolaze u obzir. Vrlo čstu ću s anjime morati putovatu do Istre, tako da mi je važno da nije gutač benzina pri normalnoj vožnji, a opet, normalno je da guta kada ga stiskaš.. Stoga, da li je dobra investicija?? Thnx na odgovorima!! :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

Meni Clio RS200 vrlo laganom vožnjom otvorenom cestom troši uglavnom oko 8 litara. Megane II Sedan 1.6 16v mi je u istim uvjetima trošio oko 6,0. Megane III 1.9dci troši oko 4,5 takvom vožnjom. Ne znam što reći, velika je to razlika kad ideš na put od 300, 400 kilometara u jednom smjeru i potrošiš ukupno do tamo i nazad 160 ili čak 300 kuna više za istu prosječnu brzinu, uz vožnju u znatno tvrđem i time manje komfornom autu od obične verzije. Ako ćeš dovoljno uživati u cijelom paketu koji RS nudi, ovjesu, kočnicama, snazi, gasiranju, igranju kad se pokaže prilika i slično OK, a ako ćeš primarno gledati koliko si više potrošio u odnosu na neki auto koji bi ti jednako, ako ne i bolje ispunio potrebu za prijevoz od točke A do točke B nema smisla da uzmeš 225-icu. Kupiti RS225 da bi imao rezervu snage pri preticanju je skoro kao da uzmeš Patrijino oklopno vozilo da bi mogao povremeno na makadam :)

PATRIA.jpg

Edited by DU-roller
Link to comment
Share on other sites

Hahaha ova zadnja rečenica je dobra!! :rotfl:

Naravno da neću gledati da ga vozim ko po jajima, al opet, da pije ko budala pri normalnoj vožnji od nekih 140 po acesti neće mi biti drago. Međutim, da ću guštirati u svemu što nudi? OUU YEAHH :klap: Recimo da volim kombiniranu vožnju, ne preriskantnu, al dati lekciju nekima na cesti, to da. Sada imam Scenic '99 2.0. 16V pa mi popije 25 litara na relaciji od 270km.. I to vožnje laganini, eventualno po acesti ga raspalim al ne prečesto.. Tako da... :zubo:

Link to comment
Share on other sites

A ovaj, nisi baš neki fan dizela? :fucka:

Ne pada mi napamet nekog odgovorit od RS modela, ali za otvorenu cestu su i dizel megani više nego odlični, osobito elastičnost što je bitno za prestizanje i ugodnu vožnju. A opet imaš udobniji ovjes, manju potrošnju, a ne tratiš mogućnosti jednog RSa ako ćeš ga samo vozit na dulja putovanja jer to je ipak auto za divljanje, htjeli mi to priznat ili ne. :zubo:

Link to comment
Share on other sites

A ovaj, nisi baš neki fan dizela? :fucka:

Ne pada mi napamet nekog odgovorit od RS modela, ali za otvorenu cestu su i dizel megani više nego odlični, osobito elastičnost što je bitno za prestizanje i ugodnu vožnju. A opet imaš udobniji ovjes, manju potrošnju, a ne tratiš mogućnosti jednog RSa ako ćeš ga samo vozit na dulja putovanja jer to je ipak auto za divljanje, htjeli mi to priznat ili ne. :zubo:

Ne, ne ,ne... :plazi:

RS hoću.. Pazi, do sada nikada nisam imao svoj auto.. Znači ovo bi bio prvi. Ugl sve do sada su bili obiteljski, na firmu. Hoću nešto da se počastim, pa kud puklo da puklo. :laugh: I naravno, kredu ću morati dignuti. Posao mi je ful ok, dobar, ali, strah me je da ne rikava često.. To je najveća briga..

Link to comment
Share on other sites

Onda kad je bal, nek jebal! :zubo:

btw: nemoj razbijat glavu oko popravaka, ako je održavan kako kolega kaže i ako na pregledu u servisu bude sve ok, nemaš brige.

Edited by N3n0
Link to comment
Share on other sites

Onda kad je bal, nek jebal! :zubo:

btw: nemoj razbijat glavu oko popravaka, ako je održavan kako kolega kaže i ako na pregledu u servisu bude sve ok, nemaš brige.

Paa.. vidjeti ćemo.. svakako da ću, ukoliko bude kupovine, izvijestiti ovdje i izviještavati o daljnjem životu RSa :hura:

Link to comment
Share on other sites

Neznam dali si vidio ovaj oglas jer je cijena jako primamljiva http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-coupe-f1-team-r-26-2.0t-oglas-2322371 (neznam čiji je auto...možda ljudi iz ZG znaju više o njemu)

Potrošnja je otprilike kao što je 182 napisao.....troškovi ulja i filtera su ti slični kao i za ostale Renaulte .... svijećice su ti nešto skuplje.... prednje pločice su ti oko 1300 kn (oko 800 zamjenske)

Najbolje neka ti u servisu dobro pregledaju ovjes...tj. letvu volana koja je znala biti problematična na relativno velikom broju 225 i r26

Najveći trošak ti je registracija i gume

Link to comment
Share on other sites

Neznam dali si vidio ovaj oglas jer je cijena jako primamljiva http://www.njuskalo....t-oglas-2322371 (neznam čiji je auto...možda ljudi iz ZG znaju više o njemu)

Potrošnja je otprilike kao što je 182 napisao.....troškovi ulja i filtera su ti slični kao i za ostale Renaulte .... svijećice su ti nešto skuplje.... prednje pločice su ti oko 1300 kn (oko 800 zamjenske)

Najbolje neka ti u servisu dobro pregledaju ovjes...tj. letvu volana koja je znala biti problematična na relativno velikom broju 225 i r26

Najveći trošak ti je registracija i gume

Ovaj gore sam ja gledao, dugo se dogovara sa gospođom, meni nije auto sijeo, a najviše ona. RAdi u osiguranju, auto na par mjesta ima naranđinu koru, na upit nije htjela dati broj šasije da se auto provjeri, pušila je unutra. Kad sam prvi put došao bio je svinjac u autu iako ono najvažnije mehanički se činio u vrlo dobrom stanju. Sin ga pretežno vozi. Hauba i bokovi su malo matirani. Prodaje se već dosta dugo, od 7-8 mjeseca prošle godine, početna cijena je bila 16.500,00. Ovo sa kilometrima mi je isto sumnjivo jer kad sam ja gledao imao je 48tis, pa se onda ponovno ponovio u oglasu za 30 i nešto sitno i sada je na 50tis km. Napominjem to su sve sitnice, važno je da je auto u dobrom mehaničkom stanju, a ovaj je.

Kaj se tiče letve volana problem je što su u renaultu ugrađivali unutar letve volana neku plastičnu piksnu pa bi se ona raspala, no nemaš brige, naša najdraža brača (Belinići) imaju rješenja za to, bolje od tvorničkog.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.