Jump to content

Formula 1 Grand Prix De Monaco 2011


ZD1400RT

Pobjednik VN Monaka  

6 members have voted

  1. 1. Tko će osvojiti pole position?

    • Sebastian Vettel
      0
    • Lewis Hamilton
      0
    • Fernando Alonso
    • Jenson Button
      0
    • Mark Webber
      0
    • Netko drugi...
      0
  2. 2. Tko će osvojiti pobjedu?

    • Mark Webber
      0
    • Jenson Button
      0
    • Fernando Alonso
    • Lewis Hamilton
      0
    • Sebastian Vettel
    • Netko drugi...
      0


Recommended Posts

Formula 1 Grand Prix De Monaco 2011

anketa vrijedi do subote u 14:00 kada počinju kvalifikacije

post-73-098665400 1306422548_thumb.jpg

Pozdrav svima!

Evo nas u Monacu, na jednoj od najpoznatijih i najlegendarnijih utrka u F1 kalendaru. Sama staza je jako posebna, pretjecanja po suhom gotovo nemoguća. Zbog svoje konfiguracije, staza zahtjeva i posebni setup i dijelove bolida rađene samo za nju. Traži se maksimalni downforce, a prvi put u ovoj sezoni Pirelli će predstaviti i Super Soft komponentu gume (slova na gumi crvene boje). Inače, SS komponenta ide u paru sa Medium komponentom te Soft ide sa Hardom. Ipak, ovdje će Super Softu društvo praviti Soft guma. Vjerovatno se boje da ne bude jedno zaustavljanje jer je ovdje potrošnja guma jako niska tj. ocjenjena je sa 1 na skali od 5.

Još jedna stvar koja čini ovaj vikend posebnim je što se P1 i P2 voze četvrtkom i to je u ovom trenutku već odrađeno:

post-73-000616600 1306423697_thumb.jpg

post-73-028519000 1306423699_thumb.jpg

Ako je suditi po P2, onda možda nećemo gledati dominaciju Red Bulla, već Ferrarija tj. Alonsa i McLarena. Opet, treba sve uzeti sa rezervom jer se prvi put vozi sa SuperSoft komponentom gume i vjerovatno su ih testirani na duže staze. Gledajući P2 tako mi se činilo da je kod Red Bulla jer su dosta puta bili sporiji po 3-4 sekunde što su vremena sa punim bolidom. Malo razočaranje mi je Renault koji je prošle godine bio dobar u Monacu pa sam očekivao da imaju taj AS u rukavu, ali očito ga nemaju više.

Sve u svemu veselim se ovoj utrci i želim svima vama dobru zabavu. :)

Zahvaljujući sposobnim ljudima F1 možemo pratiti na lokalnim televizijama:

Subota, 28.05.2011.:



  • 11:00 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - trening 3 (uživo)
  • 14:00 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - kvalifikacije (uživo)
  • 22:00 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - kvalifikacije ®

    Nedjelja, 29.05.2011.


    • 13:20 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - emisija (uživo)
    • 13:50 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - utrka (uživo)
    • 15:45 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - analiza (uživo)
    • 22:00 FORMULA 1: Velika nagrada Monaka - utrka ®

    Da se prisjetimo kako je to bilo prošle godine sa Kubicom i najljepšim bolidom :D

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Treba vidjeti kakva ce biti vremena na subotnjem treningu, cini mi se da se Red Bull na FP2 više koncentrirao na procjenu ponašanja i izdržljivosti guma nego na samo najbrže vrijeme. Najbrža vremena su napravljena u zadnjih 10 minuta kvalifikacija, a u Monacu je dosta velika gužva na stazi pa vjerojatno nisu svi uspjeli odvesti skroz čisti krug. Zbog toga ce i kvalifikacije biti interesantne, guzva, izletanja, crvene zastave...

Na kvalifikacijama GP2 serije je bio totalni kaos, vozaci su pred kraj kruga masovno usporavali, radili si prostor za brzi krug i uzrokovali zastoje. Na njih su naletali vozači koji su bili u brzom krugu. Tri veća sudara i hrpa jako neugodnih situacija. Medu ostalima Grosjean se doslovno popeo i preskocio timskog kolegu koje je usporio na stazi, nije zabilježio vrijeme unutar 107% no kako je na treningu bio najbrži dopustili su mu da starta u utrku sa zadnjeg mjesta. Suci su jako razočarani ponašanjem vozača.

Fantasticno je pak sto je Romain Grosjean sa 26-te startne pozicije utrku završio na 4. mjestu.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno..neznam..tipovao sam na Alonsa..nekako mi je najuvjerljivije izgledao na treningu.

Mislim da će zbog guma ovaj Monte Carlo biti sasvim nešto drugo u odnosu na prijašnje..tj..mogao bi biti ne-dosadan.

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam se na posao digao usred noći tako sam zaspao čim sam sjeo u kauč i probudio se točno kad je Perez imao nesreću. Jako nezgodan udarac, al ajd, neka je dobro.

Vettelu se karte i dalje slažu i ima ogromne šanse za pobjedu iako Saftey Car ovdje može napraviti dobru pomutnju. U svakom slučaju krajnje je vrijeme da McLaren počne pobjeđivati jer Ferrari ne može, a Vettel grabi bodove kapom i šakom.

Renault lagano razočarao, lošiji od Williamsa i Saubera!!! Ne znam što rade ni u kom smjeru idu, ali previše su pali u odnosu na prve utrke u sezoni. Jedino da nemaju neki super setup koji čuva gume pa da odu 2 puta manje u box, ali to su samo moja ludo optimistična nadanja.

2IP:

Probati ću pronaći tu utrku GP2 jer djeluje jako zanimljivo. Tnx na izvještaju :)

Edited by ZD1400RT
Link to comment
Share on other sites

Ja popodne proveo na poslu prateći live timing preko moba pa sam se nadao nekakvom osvrtu... Vidim da je Hamilton dobrano začinio utrku i zeznuo Pastora, a vidim da je i dijelova bilo na stazi. Jedva čekam pogledati snimku.

Link to comment
Share on other sites

Kaj je na kraju s Petrovim? Jel bude sve OK? Ima kakvih friških vijesti?

EDIT: Zadrti, zeznuo je i Massu. Moglo bi se reči da je vrlo živopisno opet odvozio utrku. :fucka:

Edited by Silvester
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam ja citao, svi vozaci su u redu. Odnosno bit ce.

Planirao sam pogledati snimku utrke u 22:30 i uspio sam izdrzati sat vremena uz povremene prekide svijesti. Vidio sam Massu i prvi safety car, a ubrzo potom sam bespovratno zaspao. Ujutro sam procitao sto se dogodilo pa mi je bilo zao sto se nisam borio, ali eto.

Dobra mi je fora izjava Red Bulla da su Vettelu greskom na prvom pit stopu stavili soft umjesto super softa i da je potom uslijedilo puno racunanja. Vise srece nego pameti... :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.