Jump to content

Na šta paziti kod kupnje?


West

Recommended Posts

Dakle, ovako, gledam druge aute nakon Clia i mogu reć da sam opako zagrizao za Meganea II RS 225. E, sad, pošto je to totalno drugi svijet, na šta paziti kod njega? Pošto nemam pojma o fazama i međufazama, recimo trenutno me zanima zašto jedan RS sa Nuuškala iz 2008. godine nema crne farove dok RS iz 2004. ima? S čim to ima veze kakvi su farovi? Xenon ili?

Ok, to je sad manje bitno, prvenstveno me zanima na šta paziti kod motora, turbine, ovjesa....?

Hvala!

evo ovaj ima obične farove:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-rs-2.0t-sport-225t-oglas-1715192

ovaj ima crne:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-sport-2.0-16v-turbo-oglas-3095226

EDIT: još nešto, koje su razlike Megane 225 - Megane 225 cup - Megane 225 F1 - Megane R26?

ok, recimo to sam našao, cup je lakši 10 kg, F1 je 230KS, bušeni diskovi, veća kliješta, R26 je još 130 kg lakši od F1?

Edited by West
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ti samo R26ice imaju crna svijetla, ostali ti imaju kao ovaj prvi čiji si link stavio. Moja preporuka ti je da ako možeš dati malo više, kupi rađe R26. Sa njime dobiješ šperu, malo drugačiji ovjes, kočnice, 5 konja više, misim da je netko napisao da je i auspuh drugačiji i mislm da je to to. Ja sam probao jednog i drugog i nakraju mi se dopao R26 više. Ako planiraš iči na track dayeve ili se španat onda ti preporučam R26 radi špere.

Najbolje ti je ako nađeš koji ti se sviđa, dogovoriš sa braćom Belinić da ti ga pregledaju, ili uzmeš broj šasije i provjeriš sve o autu na policiji.

Link to comment
Share on other sites

ma problem je šta R26 ima jako malo, a i skupi su dosta. f1 je jedan jedini, najviše ima običnih... budget mi je recimo do nekih 13000 eur plafon + ajd još bi navukao 1000-1500eur ako je stvarno dobra prilika. ne bih opet htio prestarog i da ima puno km

EDIT: ima jedan bijeli R26 sa carbon haubom, jel netko zna čiji je taj? cijena je 17300, ali ima dosta toga na sebi tipa ta carbon hauba, KW V3, camber plates, forge ic, druge kočnice... ak bi se poskidalo s njega to sve, onda bi se i dao nekako kupit.

evo ga:

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-megane-sport-f1-r26-oglas-3155150

palo mi je i to na pamet da vodim nekog sa sobom, al malo mi glupo gnjaviti nekog, ipak idem gledati 3-4 godine star auto, mislim da se tu ni nema šta previše gledati što se tiče motora. što se tiče karambola, to naravno da ću provjeriti makar auto bio mjesec dana star

Edited by West
Link to comment
Share on other sites

ma problem je šta R26 ima jako malo, a i skupi su dosta. f1 je jedan jedini, najviše ima običnih... budget mi je recimo do nekih 13000 eur plafon + ajd još bi navukao 1000-1500eur ako je stvarno dobra prilika. ne bih opet htio prestarog i da ima puno km

EDIT: ima jedan bijeli R26 sa carbon haubom, jel netko zna čiji je taj? cijena je 17300, ali ima dosta toga na sebi tipa ta carbon hauba, KW V3, camber plates, forge ic, druge kočnice... ak bi se poskidalo s njega to sve, onda bi se i dao nekako kupit.

evo ga:

http://www.njuskalo....6-oglas-3155150

palo mi je i to na pamet da vodim nekog sa sobom, al malo mi glupo gnjaviti nekog, ipak idem gledati 3-4 godine star auto, mislim da se tu ni nema šta previše gledati što se tiče motora. što se tiče karambola, to naravno da ću provjeriti makar auto bio mjesec dana star

to ti je od Krune, carbon haube više nema. Pitaj Beliniće oni sve znaju o tom autu.

Link to comment
Share on other sites

aha, ok. hvala puno!

koji im je ono nick na forumu?

Link to comment
Share on other sites

da, to je taj jedan jedini F1... malo me hebe šta je već 7 godina star :nezna: al možda bi i to pregrmio ako je dobar

Link to comment
Share on other sites

koji im je ono nick na forumu?

r5gtt i zgr5gtt :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

http://www.mehanizacija.hr/rabljena/825

trebalo bi gazdu zvati inaće je auto od prvog vlasnika je da ima sad sigurno preko 100tkm ali je što ja znam auto uredno...

15000eur za r26 sa 100k km je IMHO previše. poznate su mi slike tog auta. jel to bilo razbijeno ili nešto?

Link to comment
Share on other sites

r5gtt i zgr5gtt :dobroje:

živac - hvala, budem ih kontaktirao...

ako netko zna šta o tom bijelom R26, nek slobodno napiše :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

živac - hvala, budem ih kontaktirao...

ako netko zna šta o tom bijelom R26, nek slobodno napiše :dobroje:

oni ti znaju sve tako da njih kontaktiraj. koliko je meni poznato auto je uredan

Link to comment
Share on other sites

sumnjam da će BB reć bilo kaj o autu,po meni bi bilo glupo i bezveze širit informacije o autima koje održavam...možda moje mišljenje sam ali hmmm...

Link to comment
Share on other sites

15000eur za r26 sa 100k km je IMHO previše. poznate su mi slike tog auta. jel to bilo razbijeno ili nešto?

to je stara cijena kao i oglas treba zvati vlasnika... što ja znam nije karabol, a mogu provjeriti detalje ako te interesira...

Link to comment
Share on other sites

Dac - ne vidim razloga zašto ne, budući da je auto na prodaju. druga stvar da nije na prodaju pa se netko raspituje. to je samo pomoć kolegi s foruma ili se varam :nezna:

xxx - hvala ti puno, zasad još ne treba, ako bude trebalo, javim :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.