Jump to content

Dacia Logan S2000


Rain

Recommended Posts

Prenosim sa HRAWEB-a.

Prvo...za Renoljupce

Daklem...dobio sad filmic sa testiranja doticne...

Radi se o WRC automobilu za sezonu 2007 (N/A motori). 2 litre, 270KS, 4x4...baza Reno Megane.

Na filmicu to izgleda zanimljivo. Auto je sav prosiren, zakucan u pod, prejebenog zvuka.... i izgleda ko da ide.

Izgleda da ide...ali se lijepo vidi da auto NEMA momenta. Naime, na ubrzanju uz brdo se to najljepse vidi. Trenutni WRC je neusporedivo elasticniji.

Vozio je Jean Joseph, iz FR, neki aktualni prvak u rallyu.

evo i linka za filmic ( 6.9 MB )

Link

Par slika

f32tf.jpg

ABessaislogan_10.jpg

ABessaislogan_11.jpg

ABessaislogan_4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Evo da objasnim o čemu se radi. Bitno je razlikovati ovo od WRC automobila. FIA je napokon shvatila da su WRC automobili jednostavno preskupi i zato je tvorničkih momčadi sve manje, barem onih koji se natječu u poretku konstruktora, odnosno voze sve rally-e sezone. Uvođenjem Super 1600 automobila zainteresiralo se puno više proizvođača, tako da je u JWRC-u nastupalo nekoliko puta više proizvođača nego u WRC-u (Suzuki, Fiat, Renault, Volkswagen, Citroen, Ford, MG, Opel). Super 1600 automobili, iako običnom čovjeku vrlo skupi, višestruko su jeftiniji od WRC automobila. No imaju i svojih mana, odnosno ograničenja, najveće je pogon samo na prednje kotače što nije toliki nedostatak na asfaltu, ali na svim rastresitim podlogama je.

Uvidjevši nedostatke FIA je na temelju Super 1600 izradila pravila za novu kategoriju automobila Super 2000 (koja će zamijeniti zabranjene grupa A8 i A7, a performansama biti tu negdje sa N4). Naravno riječ je o 2.0 motorima sa pogonom na sva četiri kotača.

- Minimalni broj sjedala je četiri.

- Zabrenjeni su svi mateerijali poput titaniuma, magnezija, keramike, i kompzozitnih vlakana osim ako se oni ne ugrađuju u serijsku varijatnu vozila.

- Karbon i kevlar se smiju koristiti samo u jednom sloju na vidljivoj površini dijela.

- Minimalna te

Link to comment
Share on other sites

Kaj got, Dachia super zgleda i ako ugleda te sve trkace staze zelim joj PUUNO uspjeha :zubo::bigl::bigl::hey::hey:

Link to comment
Share on other sites

A reci mi nešto što ne znam... Svatko tko se probao baviti bilo kakvim automobilizmom zna koliko to košta pa čak i street race koji nema baš previše veze sa automobilizmom.

Amaterski sam probao i znam iz iskustva koliko je to sve skupo bza popi*dit.

ALI AUTO JE :hearts;:hearts;:hearts;:hearts;

Link to comment
Share on other sites

Treba imat na umu da svaki kilometar prijeđen sa ovakvim automobilom košta više od 100 eura.

<{POST_SNAPBACK}>

Da, a šatro ga netko od nas misli kupovati :laugh::lool:

Dali je to uopce moguce regati i vozit po cesti kao svakodnevno vozilo :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem jer bi morao raditi modifikacije vezane za signalizaciju i ostale gluposti koje auto ne zadovoljava da ne govorim o homologaciji i ispušnim plinovima.

To zaboravi

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem jer bi morao raditi modifikacije vezane za signalizaciju i ostale gluposti koje auto ne zadovoljava da ne govorim o homologaciji i ispušnim plinovima.

To zaboravi

<{POST_SNAPBACK}>

:laugh::laugh: nisam ja niti pomisljao, ne brini, ja samo tako pitam da znam... covjek svaki dan nauci nesto novo :bigl::bigl:

ja bi im na te utrke uveo i zmigafce :zubo::zubo:

Link to comment
Share on other sites

Ako dobro gledate filmic na minuti i 5 sekundi cete vidjeti covjeka sa ZELENIM TWINGOM kako snima ovog logana, to sam ja :):):)

Link to comment
Share on other sites

Da, a šatro ga netko od nas misli kupovati :laugh:  :lool:

Dali je to uopce moguce regati i vozit po cesti kao svakodnevno vozilo  :bigl:

<{POST_SNAPBACK}>

Svi relly auti moraju biti normalno registrirani jer sudjeluju u normalnom prometu, naime imeđu pojedinih brzinaca od kojih se rally satoji (na tzv. veznim sektorima) trkaći automobili se voze u normalnom prometu, pa s tim moraju i zadovoljavati sve propise kao i obićni auti :plazi::plazi:

Link to comment
Share on other sites

Nisam baš siguran za ove S2000 modele kao ni za wrc aute da moraju bit registrirani.... :??:

Znam da moraju biti kod nas recimo na INA DELTA relijima ali ovo?

Link to comment
Share on other sites

čuj, meni je logično da ako sudjeluju u normalnom prometau da moraju zadovoljavat određene uvjete! Da li baš moraju biti redistrirani, neznam!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.