Jump to content

Tehnički do 2. mj, rega do 6. mj.


borny

Recommended Posts

Neki dan sam skužio da mi tehnički vrijedi do 02/12, a rega do 06/12.

Zar se to ne obavlja odjednom? Otkud razlika 4mj?

Kako da to sad rješavam, obzirom da se veljača bliži?

Link to comment
Share on other sites

Čudno da je tehnički pregled obavljen čak 4 mjeseca prije nego je automobil registriran, obično se sve obavlja u istom mjesecu. Vjerojatno ćeš u drugom mjesecu morati obaviti tehnički pregled i čuvati papire do 6mj kada moraš uplatiti osiguranje i registrirati auto. Stvarno su ti to bezveze zakomplicirali..

Link to comment
Share on other sites

ja bi to rjesio na nacin da kad ides na tehnicki odjavis osiguranje, dobijes povrat para nazad i radis novu policu pa ti se umanji za ovaj iznos koji si dobio od povrata...i nakon toga radis zajedno...

bojim se da je imao vanredni tehnicki a zbog cega, treba saznat...

Link to comment
Share on other sites

Znam, ni meni nije jasno.

Cijelo virjeme mislim kako mi je rega do 2.mj, pa u knjižici skužim da je regan u 6...

Jel ga mogu regati 4mj prije isteka za izbjegnem komplikacije?

Link to comment
Share on other sites

Znam, ni meni nije jasno.

Cijelo virjeme mislim kako mi je rega do 2.mj, pa u knjižici skužim da je regan u 6...

Jel ga mogu regati 4mj prije isteka za izbjegnem komplikacije?

Uradi ovako kako ti je sLi rekao... moglo se vrlo jednostavno desiti i zbog kupoprodaje (u drugu županiju i sl. pa nije registriran odmah nego kasnije), a tehnički i cestarina su ostali vrijediti...

Link to comment
Share on other sites

Cestarina se plaća prilikom registracije odnosno kod produžetka prometne dozvole, ovdje je iz nekog razloga tehnički pregled obavljen 4 mjeseca ranije..

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nije išao na izvanredni tehnički jer je prva rega također u 2. mjesecu. Samo je rega kasnila iz nekog razloga, valjda...

@ sli: ne pratim te. Odjavim osiguranje, a što sa regom?

Edited by borny
Link to comment
Share on other sites

da, na to nisam mislio...cestarina ti je placena...nazovi nekoga u osiguranje pa ce ti najbolje objasnit kako rjesit problem

Link to comment
Share on other sites

@ sli: ne pratim te. Odjavim osiguranje, a što sa regom?

Od koga si kupio auto, fizičke osobe ili auto kuće, polica osiguranja i prometna glase na tvoje ime?

Najvjerojatnije ćeš na MUP-u morati napraviti odjavu, vratiti tablice i poništiti staru prometnu dozvolu. Nakon toga napraviti tehnički pregled, napraviti novu policu i prometnu dozvolu te podignuti tablice. Takva je otprilike procedura kod odjave/prijave. Na kraju je pitanje dal ti se uopće isplati zezati sa time. U svakom slučaju raspitaj se u MUP-u i kod osiguranja koja je točna procedura..

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Auto sam kupio od fizičke osobe. Prometna je na moje ime, odmah sam kod prijenosa dobio novu prometnu u Heinzelovoj.

Polica je u autu, ali ne može glasiti na mene jer nisam ja to ugovarao.

Pa kaj se ne može auto jednostavno registrirati i osigurati 4mj prije isteka? Bez tih peripetija oko odjave, prijave, čuvanja papira i sl.

Link to comment
Share on other sites

Mozes ga osigurat, al onda gubis pare! U ovom slucaju te bas boli briga jer ga ti nisi ni regao, ni osiguravao!!!

Link to comment
Share on other sites

Pa kaj se ne može auto jednostavno registrirati i osigurati 4mj prije isteka? Bez tih peripetija oko odjave, prijave, čuvanja papira i sl.

Nazovi MUP, STP ili osiguranje pa saznaj točnu proceduru, vjerojatno se da srediti na jednostavan način bez odjave..

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.