Jump to content

plastificiranje


margax

Recommended Posts

Kako cu uskoro stavljat druga klijesta i diskove htio sam odradit farbanje klijesta ali nakon one "rasprave" o plastificiranju felgi i nakon sto je netko spomenuo da je plastificirao klijesta poceo sam i ja razmisljat o tome!

Imate li vi kakvih iskustava s tim?

Neko misljenje?

Mene je malo 'strah' toga jer ipak kocnice dosegnu odredenu temperaturu a ne znam kako bi to podnijela ta "plastifikacija", da se ne bi pocelo topit ili ne znam ni ja sta :zubo:

I gdje bi se to u Ri moglo kvalitetno obavit?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Zrmi RS

    19

  • NIDZO-SPORT

    10

  • marrky112

    8

  • moril

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

imaš boja koje drže temperaturu, npr ako plastificiraju radijatore, znam nije takva temperatura ko i kod kočnica ali opet bi trebalo držati... i da, boja odnosno taj prah ti se peče na 270 stupnjeva koji se onda pretvara u tu plastiku big.gif

Edited by Negro
Link to comment
Share on other sites

Ja sam plastificirao kljesta kod nekog Mislava u Zagrebu i to prije cca 2g. Evo ih dan danas nema skidanja nikakve boje. Jos mi je radio i natpis brembo uvecan bijele boje. Morala su naravno ici na pljeskarenje. Plastifikacija je jako dobro napravljena jer su mi u servisu prilikom vadjenja plocica iz njih naslonili i uprili pajserom o njih s nutarnje strane koja se nevidi i nista nije shebano. Uglavnom nije Mislav iz C moda nego neki drugi koji ima nekog majstora u svojoj garazi koji mi je to samo skinuo a on je to odnio negdje pitaj boga gdje. Nemas brige za kocnice jer ako meni nije na sportu nista otpalo samo naprijed. Ja bih felge sredjivao kod nekoga postenog

Link to comment
Share on other sites

Plastifikacija je nacin nanosenja farbe na "objekt", a ne nanosenje plastike! Vidim da se ljudi bune oko toga...

Edited by veky
Link to comment
Share on other sites

ja sam se za to raspitivao i ima u matuljima iza inine benzinske (konkretno pitao sam za felge i cijena je 125 kn po felgi, naravno felge prije treba ispjeskarit).

Link to comment
Share on other sites

Plastifikacija je nacin nanosenja farbe na "objekt", a ne nanosenje plastike! Vidim da se ljudi bune oko toga...

zove se plastifikacija jer se prah koji se nanosi elektrostatski zapeče na određenoj temperaturi i rastopi ka plastika.

prah je jednog pola(plus ili minus,neznan točno)a predmet drugog tako da se prah uvati,funkcionira na principu magneta. :dobroje:

Link to comment
Share on other sites

da, peka je proširio moj post, ja to ukratko, ali uglavnom taj prah se peče u pećima na 270 stupnjeva ili više po potrebi dobroje.gif

Link to comment
Share on other sites

ja sam se za to raspitivao i ima u matuljima iza inine benzinske (konkretno pitao sam za felge i cijena je 125 kn po felgi, naravno felge prije treba ispjeskarit).

imas neki kontakt?

Link to comment
Share on other sites

Firma u matuljima se zove M.I.D.D. a broj ti je Tel/Fax:051/277366 Mobitel:091/2014961 ali ja mislim da vise ti se nebave sa plastifikacijom felgi.

Probaj sa ovom firmom http://www.plastifikacija.com/ govori se da covijek dobro radi svoj posao

Edited by Skuja
Link to comment
Share on other sites

red mj dana sam bio pitat i rekli su da rade ( ne rade preko ljeta sa felgama kada imaju puno drugog posla, barem je tako neka prica bila koliko se sjecam)

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

rade cijelo vrijeme ali preko ljeta ces bit bez felgi cca mjesec dana jer ih odrade kad ulove vremena.......

Link to comment
Share on other sites

ja sam bio u middu pa su mi neš muljali da nerade pa bi možda mogli uzet pa sam ja odusto od njih i otišo do http://www.plastifikacija.com/ , uzeo mi je odmah na red u roku od tjedan dana su bile gotove, 250kn s pjeskarenjem, lik je stvarno ok i ja sam zadovoljan kako je napravio

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nekoga za preporučiti za plastificiranje felgi u Zagrebu, okolica???

Ima tko iskustva za plastificiranje u crno??

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Felge sam plastificirao proslo ljeto,sve ipalo ok... Zahvaljujuci maliganima ogrebao sam felge i u planu mi ih je ponovo plastificirat... Da li se felga mora ponovo pljeskarit ako je plastificirana,tj. hoce li se uhvatit novi sloj "praha" na prethodni? Da li postoji neka druga varijanta "obrade" da se dobije cisti aluminij?Znam da postoji kemikalija koja skida boju do aluminja,ali nisam siguran za plastifikaciju...

Iskreno,400 kuna mi se neda davat opet da mi izpljeskare...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jučer skidao lak sa felgi sa nekim sprejem koji košta samo 35 kn. Skidao sam samo s rubova felge, koje mislim polirati. Sprej funkcionira odlično, nakonminutu-dvije odradi i digne lak, koji se poslije samo sa krpicom pobriše ili ispere pod pritiskom.

 

Nisam siguran djeluje li na plastifikaciji.

 

Sprej se zove "700 PAINT REMOVER"

Link to comment
Share on other sites

Ja sam jučer skidao lak sa felgi sa nekim sprejem koji košta samo 35 kn. Skidao sam samo s rubova felge, koje mislim polirati. Sprej funkcionira odlično, nakonminutu-dvije odradi i digne lak, koji se poslije samo sa krpicom pobriše ili ispere pod pritiskom.

 

Nisam siguran djeluje li na plastifikaciji.

 

Sprej se zove "700 PAINT REMOVER"

ima i od mobihela bas neka ko kemikalija,namazes kistom,ostavis pola sata,kasnije isperes sa smrkom,ostane samo goli aluminij... Ali neznam za moj slucaj... 

Link to comment
Share on other sites

Pa brobaj, ionako moraš to skinuti jer se plastifikacija neće uloviti na staru plastifikaciju.

Link to comment
Share on other sites

www.plastifikacija.com  

Uzeo mi je 750 kuna za pljeskarenje i plastificiranje (jednu sam dobio felgu gratis jer frend je jako dobar sa gazdom).Inace 1000 kn uzima za sve 4 i nema bas neku paletu boja,tj. jedna boja=jedan uzorak.

Sad bi plasticirao samo ceonu stranu felgi,pa se nadam da me nece puno ispast... Na forumu sam vidio da se u Zg i siroj okolici to radi za puno,puni jeftinije...

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je pjeskarenje 4 felge 200 kn, a plastificiranje je zadnje kada sam se raspitivao bilo 70 kn po felgi. Dakle, manje od 500 kn komplet.

 

Znači, to je cijena bez ikakvih popusta.

Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.