Jump to content

Svijećice Megane 3 1.6 16v


shogo

Recommended Posts

Zna li netko ili je mijenjao svijećice, na koliko su po tvornici planirane za izmjenu??

Drugi servis na 30 000km?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

mislim svakih 50-60000km tvorničke,ako kupuješ uzmi NGK :dobroje:

Odgovor iz Auto Kreše gdje sam kupovao NGK za starog scenica da se mjenjaju svakih 15000 km, a cijena je 24 kn/kom

Link to comment
Share on other sites

Pošto sam čuo da je prva ugradnja ionako banana, kako kod clia tako i kod megane-a, ja bi to na 30 000 promjenio, pa da ne ispadne da letim bezveze...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam promijenio u Molydonu kupio kod njih i odmah mi ugradili cca 200kn sve skupa

Ma mjenjat ću odmah na redovnom servisu pod garancijom sam :fucka:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Evo ja sam na 55 000, planiram izmjenu ulja i filtera standardno, da li mijenjati svijećice???preventivno do 60 000km???

Link to comment
Share on other sites

evo i ja idem na servis u petak ili ponedjeljak i bit ce 53000-54000 to mi je 4 servis i sad cu mjenjat svjecice... i da inace se po ps.u mjenjaju na 60 000...

Link to comment
Share on other sites

Originalne vs ngk??pošto jedan još servis imam u ovlaštenom...

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

necu se previse zamarat koje ce mi stavit posto moram njih slusat jer mi je u garanciji do 100 000... al stare cu uzet tek toliko da vidim kakve su i da znam/o koje su serijski bile unutra... eto ako te interesira sta ce meni stavit i koje su meni bile unutra pocekaj do petka ili najkasnije ponedjeljka pa cu ti znat rec... i poslikat ti stanje nakon 55000 km ako te interesira...

Link to comment
Share on other sites

Može!!!

 

Garancija do 100 000 ili 5 godina, šta prvo dođe:)

 

Kod mene je bilo do 80 000km ili 4 godine....

Edited by shogo
Link to comment
Share on other sites

kod mene ce sigurno prije doc 100 000 zato sam i napisao samo 100 000 :) ugl nakon servisa ti tu postavim fotke i napisem...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svoje mjenjao nakon 70k km jer sam zaboravio na njih totalno. Ugl. svijecice su bile dotrajale skroz! Nakon promjene mi se potrošnja spustila za pola litre. Tako da ih sad mjenjam svakih 30 do 40 tisuca.

Link to comment
Share on other sites

eto promjenjene na 53000 (vecinom otvorena cesta), jedna je zahrđala na gornjem djelu jer je ocito voda ukapala unutra ali to nema nikakve veze... ugl auto je kroz cijeli vijek trajanja ovih svjecica radio identicno a sad kad sam ih promjenio cini mi se da auto radi mirnije (ocito je ta su te tvornicke svijećice govno ili si ja umisljam, ali sam 99.99% siguran da si ne umisljam da je malo mirniji)...koje su sada unutra nemam pojma, a saznat cu kad ih budem mjenjao :D

Na svjecicama pise Eyquem REN52LZ

 

cacr.jpgcppw.jpgsilr.jpg

Edited by hyko
Link to comment
Share on other sites

Pa logično da će auto raditi ljepše novim svijećicama (inače se ne bi morale nikad mijenjat :D )

Eyquem proizvodi svijećice za prvu ugradnju kod Renaulta...

A ova hrđa će se pojaviti na istoj svijećici , jer ne dihtuje dobro zaštita oko bobine...

Edited by djordjep80
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom po manualu je 60 000 Km, a na odmet neće biti izmjena i na ranijoj kilometraži, recimo na sljedećem servisu nakon 30 000 tkm (moje mišljenje i ja bih to tako napravio)

 

A na konto toga da Eyquem radi prvu ugradnju za Renaulta je samo djelomično točno, jer za Renaulta još rade i Champion, NGK, Beru i BOSCH (to je ujedno i sa grijačima za dizel motore)

Link to comment
Share on other sites

Pa logično da će auto raditi ljepše novim svijećicama (inače se ne bi morale nikad mijenjat :D )

Eyquem proizvodi svijećice za prvu ugradnju kod Renaulta...

A ova hrđa će se pojaviti na istoj svijećici , jer ne dihtuje dobro zaštita oko bobine...

pa napisao sam da je auto kroz cijeli vijek orginalnih svijecica radio identicno... zasto bi bi bilo logicki da nove rade bolje kad su one stare od prvog do zadnjeg dana radile identicno ?

Link to comment
Share on other sites

neznam moguce zato sam i napisao da si mozda umisljam... ali isto tako kad je auto imao par tisuca km sam isao pitat sta je normalno da nije tako skroz miran pa su mi rekli da to je normalno (usporedivao sa peugeotom 307, focusom, ix35 sve benzinci) a sad je u leru ko i svi ovi drugi... a mozda je bilo do nerazradenosti, mozda su nosaci malo tvrđi pa vise vibracija prenosi... tko ce znat, totalno nebitno uostalom...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.