Jump to content

Motori, motocikli, skuteri...


njambrosic

Recommended Posts

Više manje se mogu složiti,osobito za klopu, to može na putu doma...

Link to comment
Share on other sites

Na Hondu sam montirao nove gume. Ovo je četvrti set guma na 44688 km + Dunlop Trailmax D609 koje su došle tvornički montirane.
Nakon njih sam imao Pirelli Angel ST kakve sam i ranije na prvoj Hondi. Nisam pretjerano zadovoljan s njima. Nakon njih sam potrošio još dva seta Metzelera Z6 o kojima mogu napisati pozitivno iskustvo. Sad sam iz znatiželje kupio Mitas Touring Force o kojima sam čitao jako pozitivne reakcije dosadašnjih korisnika.
Montaža moto guma u Dubrovniku košta od 300 do 350 kuna a nešto manje ako gume kupite u vulkanizera koji vam ih montira. IMG_20200519_142406.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trenutno također imam Pirellice i ubrzo ću montirati Mitas Touring Force, nekolicina prijatelja ih vozi i super su zadovoljni...

Priča je ko i sa SportForce+, jako dobar omjer cijene i kvalitete.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tek sam ih montirao I još su sa friškim klizavim slojem pa nemam pravi feeling kako se ponašaju. Upravo pripremam Twinga za registraciju pa neću stići da ih razgazim [emoji4] ali upravo sam od danas na godišnjem odmoru pa planiram neke malo dulje đireve. I mene je privuklo to što sam čuo o njima samo pohvale.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, vrijeme mi je za promjenu guma na Yamahi x-max 250, maxi scooteru. Trenutno su gore City grip ali bi htio probati nešto drugo. Iskustva sa Dunlop Scootsmart?

Link to comment
Share on other sites

Dvije najlošije gume. Ako si bio zadovoljan s mišelinom i Dunlop će ti biti dobar.

Trenutno stanje najboljih guma:

1. Heidenau

2. Metzeler

3. Bridgestone

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na Hyosungu MS3-250 imam Dunlop Smartscoot I nemam na njih primjedbi ni što se tiče gripa ni trajanosti. Michelin ima više tipova guma a ja ranijih godina nisam bio prezadovoljan s nekim od modela (ne sjećam se koji je točno bio) Heidenau su vjerojatno dobre i koliko se sjećam cijenom značajno odskaču od prosjeka. Specijalisti su za zimske moto gume premda ne poznajem nikoga tko ih je ikada kupio, čak i od nas na jugu gdje se motori i skuter voze svih 12 mjeseci u godini.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jučer me prijatelj koji se bavi servisiranjem motora pozvao u pomoć jer nije mogao riješiti problem sa strujom na Triumphu Tigeru 1200 XC od jednog dubrovačkog vaterpoliste. Problem je bio negdje u instalaciji a nisi radila pozicijska ni stop svjetla kao ni truba. Bez wiring diagrama je to bilo kao da tražiš iglu u plastu sijena. Suzio sam krug sumnjivih mjesta služeći se shemom Tigera 800 koju sam uspio skinut na netu ali dalje nije išlo jer se ne poduraju boje ni raspored žica. Kad je vlasnik uspio negdje na netu kupiti potpunu shemu instalacije, dok veliš keks ja sam pronašao puknutu žicu u bužiru koji vodi prema bravi. Mladi vaterpolist koji je već bio očajan i jedina opcija mu bila da motor transportira u Noveme gdje je ovlašteni servis je pucao od sreće. Ja i prijatelj smo također presretni jer smo bili već skoro odustali.
Tko god se ikada pokušao baviti električnim instalacijama na vozilu zna koliko je to zamršen posao. Čak i kada imaš shemu jer su žice omotane u snopovima i u bužirima, boje žica se u istom strujnom krugu se mijenjaju bez neke logike a pratit ih je nemoguće jer su provučene kroz uske prolaze. Na kraju mi je više značio uspjeh rješenja kvara od izdašne sume koju je vaterpolist potegao kad je sve proradilo [emoji16]2b746570473b0be85e6dd9a98205829f.jpg85656b45c0da46a14dfd0db19edfd30f.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Danas sam na instrument tabli od Suzuki GSR-a mijenjao ledice da vlasnik dobije željeno plavo pozadninsko osvjetljenje  umjesto narančastog. To već drugi put u godinu dana. Nesretni vlasnik GSR-a je nedavno imao udes gdje su stradali instrumenti pa je nabavio polovne ali je na njima ponovno želio imati plavo osvjetljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Jučer me prijatelj koji se bavi servisiranjem motora pozvao u pomoć jer nije mogao riješiti problem sa strujom na Triumphu Tigeru 1200 XC od jednog dubrovačkog vaterpoliste. Problem je bio negdje u instalaciji a nisi radila pozicijska ni stop svjetla kao ni truba. Bez wiring diagrama je to bilo kao da tražiš iglu u plastu sijena. Suzio sam krug sumnjivih mjesta služeći se shemom Tigera 800 koju sam uspio skinut na netu ali dalje nije išlo jer se ne poduraju boje ni raspored žica. Kad je vlasnik uspio negdje na netu kupiti potpunu shemu instalacije, dok veliš keks ja sam pronašao puknutu žicu u bužiru koji vodi prema bravi. Mladi vaterpolist koji je već bio očajan i jedina opcija mu bila da motor transportira u Noveme gdje je ovlašteni servis je pucao od sreće. Ja i prijatelj smo također presretni jer smo bili već skoro odustali.
Tko god se ikada pokušao baviti električnim instalacijama na vozilu zna koliko je to zamršen posao. Čak i kada imaš shemu jer su žice omotane u snopovima i u bužirima, boje žica se u istom strujnom krugu se mijenjaju bez neke logike a pratit ih je nemoguće jer su provučene kroz uske prolaze. Na kraju mi je više značio uspjeh rješenja kvara od izdašne sume koju je vaterpolist potegao kad je sve proradilo [emoji16]2b746570473b0be85e6dd9a98205829f.jpg85656b45c0da46a14dfd0db19edfd30f.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
 
O kome je riječ? Nije pitanje indiskrecije, više znatiželje, obzirom da smo vjerojatno skupa igrali, osim ako nije baš mladi lavić. :)

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Marko Macan, ako ga poznaješ.

Link to comment
Share on other sites

E dobro si rekao mladi, ipak premlad. default_smilie2.gif

 

Najmlađi kojeg znam i s kim sam igrao je Sukno. Inače mi je generacija Joković, Bušlje, Medo Obradović i ta generacija u godinu dve. Ove mlađe ipak ne znam, a pak ne pratim više ništa. default_smilie2.gif

 

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jučer sam konačno dobio prije tri mjeseca naručeni uljni podmazivač lanca za motor. Pošto za moju Hondu ne paše V-System Scottoiler koji radi na podtlak iz usisne grane a E-System je bezobrazno skup, odlučio sam se za alternativu u vidu kineske verzije Cobrra Nemo2 kod koje se podmazivanje lanca vrši poluautomatski.
Cobrra u Njemačkoj košta 100€ a ja sam kineski kopiju platio 20-tak $.
Do u najsitniji detalj je identična originalu a po izgledu djeluje jednako kvalitetno napravljeno.
Spremnik s uljem sam ugradio na prečku učvršćivača upravljača i cijevčicu za ulje proveo do stražnjeg lančanika. Ugradnja je krajnje jednostavna kao i princip rada. Cijela posuda se zarotira za četvrtinu kruga čime se u njoj stvori tlak koji u roku od oko 3 minute kroz cijevčicu nanese određenu količinu ulja na lanac. Ovaj proces se radi na početku vožnje tako da ulje lagano curi na lanac koji se giba. Ta količina ulja je dovoljna za narednih 350 kilometara ili u mom slučaju jedno tankanje goriva. U uputama stoji da se u slučaju vožnje u važnim i otežanim uvjetima poveća količina ulja tj. posuda zatotira za 180 stupnjeva. Kapacitet posude je 30 mililitara što je dostatno za oko 5000 km.
Preporučuje se ulje gradacije 80-90 a na forumima sam pročitao da je čak najbolje koristiti lancol za motornu pilu.
Po iskustvima drugih ovo je vrlo korisna i praktična naprava pa se nadam da će i meni dobro služiti. a9cd09e2bbdb2844497a2aec6bd5dcde.jpg68be807dc45fac694f041f510bc22365.jpgd42947cf1596e1280ee82072cf2af394.jpge0f4db8a46b9c3647c5efd59e7ceac20.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vozi li tko Hondu VT 750??

Kako ste zadovoljni,zanimaju me ove starije ...uzimao bih si neki chopper do cca 3000-3500€ pa naletio na par u tom cijenovnom rangu,doduše starijih s puno km,ali šta se može...uz ostale planove nema se više love za nešto mlađe.

Ovo bi mi bio prvi chopper,imao sam Suzu RF600R,razbio ju...sad gospođa napokon popustila i pristala na kupnju motora,ali pošto sam sad 120kg sportaci ispadaju iz igre.


Može i preporuke što drugo gledati u tom cijenovnom rangu...

Link to comment
Share on other sites

Vulcan prodan, trenutno se vozim sa Ducatijem ST4 od frenda... Duc je na prodaju [emoji16]83c0da3e5f0078fcf5aed03e100d86d4.jpgb0eb078cfbb9c14f05d61ab81ccaa486.jpgc33f9d4c890b6f23298753e215b5c785.jpg150229aa0ef963ca28e1d500b63d45e1.jpg

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aha, znači Kawa je promijenila vlasnika. Tog žutog Ducatija sam već vidio a uz njega bi tako lijepo pristajao ovaj žućo od mog prijatelja [emoji16]f3f5890068706b328ab3aa98fbb13420.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Prinova u garage.....😍 Moj motor snova kad sam bio klinac...

 

94F6284C-BA3D-497A-8553-BF70C529DAE3.jpeg

Edited by Markidjani
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Postaje tijesno u garaži 🙂

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Markidjani said:

Prinova u garage.....😍 Moj motor snova kad sam bio klinac...

 

94F6284C-BA3D-497A-8553-BF70C529DAE3.jpeg

Nema ko’ ju nije sanjao... nju, Mito, Sp01...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.