Jump to content

Motori, motocikli, skuteri...


njambrosic

Recommended Posts

Dijelovi polako pristizu, i kroz tjedan-dva krece sastavljanje

IMG-36778ace22a5267c5fc6271bdaea3440-V.jpg

Jos malo...

IMG-3f2b7c74adcc0fa295e8c788bd010671-V.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja sam danas s mojom Hondom okrenuo 50.000 km za nešto više od 4 godine. Na žalost nisam se sjetio da uhvatim moment kad je bila okrugla kilometraža :tup:

NC at 50 kkm.PNG

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je pola motora od Honde Jazz. Zato crveno polje počinje na 6250 o/min. [emoji16] Ono što je dCi u obitelji Renault to je ovaj motor u obitelji Honda na dva kotača [emoji6]

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas sam na neugodan način spoznao kakva iznenađenja možemo očekivati na BiH cestama. Dugo godina s motorom krstarim svakojakim cestama svih okolnih država od BiH, CG, Srbije, Albanije do Makedonije i Grčke i tu imam svakojakim iskustava od ugodnih do neugodnih ali danas na južnom ulazu u Mostar, točno ispred sjedišta GumeM, najvećeg ovlaštenog zastupnika Renault, Nissan i Dacie za BiH sam uletio u rupu na asfaltu promjera oko pola metra i dubine 5-10 cm [emoji36]. Upravo zgrada S Renault logom mi je otvukla pazornost jer tu radi moj prijatelj i naš član Dalibor. Kad sam vratio pogled na cestu već je bilo kasno. Moj kolega koji je vozio ispred mene je zaobišao rupu a ja sam prešao preko nje s oba kotača brzinom 40-tak km/h. Tresak je bio vrlo snažan a nakon zaustavljanja sam shvatio da je na prednjoj felgi malo iskrivljen desni rub. Oštećenje nije preveliko pa sam bez problema nastavio put i sigurno stigao kući ali sada tražim rješenje kako popraviti oštećenje. Od prvog dana želim srebrne felge na Hondi obojiti u crno jer je srebrna boja veoma nezahvalna za održavanje. Možda je ovo prigoda da to sad konačno napravim. 8a33361c32964b54109af7c62ee0dfb0.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Gadno, bitno da nije bilo drugih posljedica i eventualnog pada.
Vidjet ces kroz neko vrijeme što je s vilicom .
Prijatelj nedugo gledao vilicu motora i ona se držala na 5mm. Sve ostalo je puklo okolo. Pretpostavlja da je to od naleta na ležećeg policajca prošlo ljeto.

Link to comment
Share on other sites

Baš sam bio na Molydonovim stranicama pa sam vidio da se bave opravcima i reparacijama alu i željeznih felgi. Posalo sam im upit za ravnanje i za lakiranje u drugu boju pa ću vidjeti što će odgvoriti. Imaju i organiziranu dopremu i otpremu felgi s dostavnom službom. Pošto sada dolazi period kad će se motor manje voziti neće mi teško pasti ako nekoliko dana budem bez njega.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi ovo mogao i sam vratiti gumenim čekićem...

Cuo sam da svi hvale Vulkanizaciju Horvat u Bestovju, probaj i tamo nazvat....

Link to comment
Share on other sites

Neću ni pokušavati sam iako sam uvjeren da to nije prekompliciran zahvat. Oni je hidrauličnim alatima i prešama mogu vratiti u izvorno stanje bez vidljivih tragova popravljanja a kad bih to radio sam bojim se da bi bilo vidljivo što nikako ne želim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22. 10. 2020. at 23:33, Ivan1902 said:

Mislim da bi ovo mogao i sam vratiti gumenim čekićem...

Cuo sam da svi hvale Vulkanizaciju Horvat u Bestovju, probaj i tamo nazvat....
 

ja sam osobno bio tamo i mogu ih pohvaliti

Link to comment
Share on other sites

Danas sam malo uglancao starog dobrog Stalkera. Kako je on najstariji u mojoj ergeli a najmanje se vozi pa je uvijek u drugom planu. Ne sjećam se kad sam ga zadnji put oprao pa sam danas dao truda i uglancao ga. Odustao sam od namjere da ga prodam jer mu je 18 godina i za njega mogu dobiti sitne novce koji mi ništa ne znače pa će ostat kod mene kao obiteljska srebrnina [emoji16]760d0ddaa2d3974f68128762851b2be0.jpg

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 01. 11. 2020. at 19:51, frenchkey said:

dobro si gume namazo, čuvaj se kočenja

mislim da je to ipak frisko opran skuter, mislim da ni sam logan nije tolko lud :D 

On 11. 11. 2020. at 0:09, f7p said:

Jos malo pa gotovo

IMG-20201110-WA0005.jpg

IMG-20201110-WA0004.jpg

IMG-20201110-WA0002.jpg

perverzija stari :dobroje:  :respect: 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.