Jump to content

Laguna 3 - tempomat + šuškanje


Emmet

Recommended Posts

Pozdrav.

Nedavno kupio Lagunu 3 iz 2008. godine sa 48000 km. Motor je 2.0 diesel, 130 KS.

Zanima me dal netko zna jel moguća naknadna ugradnja tempomata, jel bi to preporučili, koliko košta... ?

I još nešto. Primjetio sam kad vozim brže od 90 km/h, na oba stupa između prednjih i stražnjih vrata čuje se lagano šuškanje (kao da nešto vibrira), ali ni mogu skužiti što točno.

Jel ima netko iskustva sa time?

Auto je inače super, odlično ide i jako mi se sviđa. Ovo mi je prvi renault, i jako sam zadovoljan.

Hvala na odgovorima!!!

Edited by Emmet
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da je naknadna ugradnja moguća.

Trebalo bi najprije provjeriti da li postoji instalacija.

Ako da, onda je samo pitanje nabavke dijelova i montaže.

Evo malo pobliže http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?showtopic=24205

Šta se tiče klepetanja, probaj viditi u kakvom su stanju poklopci ispod vanjskih kvaka na vratima. Tamo gdje inače idu senzori za otključavanje auta bez ključa.

Na očevom scenicu i bratovom meganu se ista stvar čula. Jednostavno, kukice koje taj poklopac drže oslabe i onda pod utjecajem vjetra počnu klepetati.

Rješenje, ili nove poklopce kupiti u Renaulta ili malo nečim zalijepiti poklopce.

Ovo drugo je riješilo problem na oba auta.

Link to comment
Share on other sites

misliš na one male crne poklopce iza kvake,kod mene se čuje isto šuškanje ali na brzinama većima od 120,stvarno daje dojam da se čuje negdje iz b stupa... :nezna:

Link to comment
Share on other sites

misliš na one male crne poklopce iza kvake,kod mene se čuje isto šuškanje ali na brzinama većima od 120,stvarno daje dojam da se čuje negdje iz b stupa... :nezna:

Da, da, ti mali poklopci ispod/iza kvake. Na limu od vrata.

Ocu na scenicu je klepetalo na nekih 90-120km/h, a bratu malo kasnije 110-150km/h.

Valjda radi strujanja vjetra oko auta.

Link to comment
Share on other sites

Šuškaju i ti poklopci ali i vodilice stakla.

Vodilice stakla? Dal se to da riješit i kako?

Link to comment
Share on other sites

Na scenicu mi se javljalo šuškanje na večim brzinama (ko najlonska vrećica na vjetru).Problem je bio na tim plastikama ispod kvaka.Sve su izvađene i kukice preljepljene izolirkom te tako riješen problem. To funkcionira već 5 godina.

Link to comment
Share on other sites

Na scenicu mi se javljalo šuškanje na večim brzinama (ko najlonska vrećica na vjetru).Problem je bio na tim plastikama ispod kvaka.Sve su izvađene i kukice preljepljene izolirkom te tako riješen problem. To funkcionira već 5 godina.

Moja isprika što se ubacujem.

Evo sad sam isto napravio i tišina je :dobroje: , ništa ne šuška, hvala na rješenju :hura:

Link to comment
Share on other sites

Na scenicu mi se javljalo šuškanje na večim brzinama (ko najlonska vrećica na vjetru).Problem je bio na tim plastikama ispod kvaka.Sve su izvađene i kukice preljepljene izolirkom te tako riješen problem. To funkcionira već 5 godina.

Vjerojatno gnjavim, ali jeli moguće da mi pošalješ sliku da ne skinem nekaj krivo, i kako si točno skinuo te plastike? Samo lagano sa recimo šarafcigerom?

Jesu to one male četvrtaste plastike ispod kvake?

Edited by Emmet
Link to comment
Share on other sites

Moja isprika što se ubacujem.

Evo sad sam isto napravio i tišina je :dobroje: , ništa ne šuška, hvala na rješenju :hura:

Isto pitanje kao Emmet,kako i čime si skinuo...prema kuda povući...sa šire ili uže strane...može par tipova da nešto ne shebem....jesi napravio to na svim vratima ili samo prednjim?

:hey:

Edited by marrky112
Link to comment
Share on other sites

Isto pitanje kao Emmet,kako i čime si skinuo...prema kuda povući...sa šire ili uže strane...može par tipova da nešto ne shebem....jesi napravio to na svim vratima ili samo prednjim?

:hey:

Plastike su četvrtaste

Sa čime: vrlo tanak nož i maramica da se ne ogrebe boja

Kako: maramicu nasloniš na lim ispod kvake, nož zavučeš sa šire strane (nije važno sa gornje ili donje strane) i lagano stisneš nož prema vratima i poklopčić iskoči, to je to nikakva nauka :fucka:

Napravljeno na svim vratima kad sam vidio kako je jednostavno

Edited by atutu
Link to comment
Share on other sites

ok,puno ti hvala sutra ću ja svojeg modificirat :dobroje: ....jel mora bit crna izolirka? :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Najbolja ti je,ako uspiješ naći, roza s Hello Kitty uzorkom! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

ok,puno ti hvala sutra ću ja svojeg modificirat :dobroje: ....jel mora bit crna izolirka? :laugh:

Nije bitna boja nego kvaliteta (da se što više razvlači i ne puca, reklo bi se "gumenasta")

Link to comment
Share on other sites

Ja sam koristio "duck tape", nalijepio sam ga preko pločice na stranu koja ide u vrata, dva sloja i više ne šuška!!!

Fakat je jednostavno, niš se ne vidi, super riješenje!

Hvala!!! Hail.gif

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.