Jump to content

Rok za registraciju kupljenog polovnog auta


cropape

Recommended Posts

U javnoga bilježnika sam potpisao ugovor za kupnju polovnog auta i 15. 06. ove godine sam napravio tehnički pregled, platio osiguranje i dobio sam sve potrebne papire na moje ime. Sa tim papirima bi trebao iči platiti porez te nakon uplate otiči na MUP dovršiti registraciju. Sad me zanima jedna stvar, do kada najkasnije moram doči na MUP da dovršim registraciju.

Ima li neka stranica gdje to piše

Edited by cropape
Link to comment
Share on other sites

Probaj posjetiti HAK stranice. Pod dijelom tehnički pregled bi moglo pisati.

Ili zovi stanicu za tehnički pregled!

Link to comment
Share on other sites

15 dana ti je rok za prijenos, a pokusne pločice dobivaš na 5 dana. Baš sam u postupku registracije Nissan Micre. No kako sam naručio za ženu posebne tablice zamolio sam ženu da mi izda pločice na 15 dana što je i učinila uz malo negodovanje.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Može pomoć?? A da ne otvaram novu temu pitat ću ovdje, brat prodaje svoj auto kojem sutra ističe registracija. Kako ima kupca koji bi tek drugi tjedan došao po auto lik hoće da mu brat napravi sutra tehnički pregled i za 7 dana naprave ugovore kod bilježnika i kupac tada uplati osiguranje na svoje ime. Ono što nas zanima dali je to tak moguće provesti da nebi kupac u slučaju da neide tako kasnije i on morao platiti tehnički i cestarinu.

Link to comment
Share on other sites

tehnicki ne mozes napraviti ako nisi platio osiguranje, sto znaci da ovo kaj vi hocete napraviti necete moci napraviti nikako

Link to comment
Share on other sites

Ma može napraviti tehnički ali bez police AO ne može registrirati auto.

Edited by Ico_Zg
Link to comment
Share on other sites

Ma može napraviti tehnički ali bez police AO ne može registrirati auto.

To sam i mislil ali danas STP ne radi pa nemogu njih ni pitati. Samo da kupac nemora ponovno za sedam dana to ponovno raditi na svoje ime u tom je caka.

Ako obavljeni tehnički vrijedi 15 dana valjda nebi trebalo bit problema ??

Link to comment
Share on other sites

Kupac nek ti da lovu za AO i tehnički pa sve obaviš na svoje (bratovo) ime. Kasnije ta polica vrijedi kupcu automobila bez problema. Po meni je jedini problem što ti sutra rega ne vrijedi...

Moraš imati novu policu za novo razdoblje tehničkog, sa starom ne prolazi.

Link to comment
Share on other sites

Kupac nek ti da lovu za AO i tehnički pa sve obaviš na svoje (bratovo) ime. Kasnije ta polica vrijedi kupcu automobila bez problema. Po meni je jedini problem što ti sutra rega ne vrijedi...

Moraš imati novu policu za novo razdoblje tehničkog, sa starom ne prolazi.

Nebi s tim ni bilo problema da buraz ima 50% bonusa neg nema niš..nula bodova a polica vrijedi sutra do 16:00, kupac bi mu sutra uplatio kaparu cca 200 eura jedino kaj hoće da mu on napravi tehnički a ovaj drugi tjedan kad dođe u ZG napravi s njim kupoprodajni ugovor i negdje uplati policu na svoje ime sa svojih 50% i s time odu na MUP. E sad ni kupac nije siguran dali to na taj način može proći pa ćemo sutra ujutro to provjeriti, mislil sam da zna netko od vas ili zna nekog ko radi na tehničkom pa da skratimo to iščekivanje do sutra.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.