Jump to content

Postupak nakon ugradnje plina


Kostur_OS

Recommended Posts

U ponedjeljak idem ugraditi plin.

Zanima me postupak nakon ugradnje. S kojim papirima, kuda i koliko kosta.

Napomena, redovni tehnicki mi je krajem 11.mjeseca pa da li da cekam ili mogu ranije sve obaviti?

Link to comment
Share on other sites

Koliko je meni poznato (ne sjecam se bas), moras atestirati plin u roku 30 dana od ugradnje. Moras otici u STP i naruciti se za atest. Topla preporuka, idi u STP iza Tifona i trazi da te naruce kad radi gosp. Sabadi. Vjeruj mi, ne zelis Šimića. Onda ides u STP sa papirima od plina. Moras imati certifikat od boce, multiventila, potvrdu servisera i izvagan auto (to ti sve da serviser). Najbolje prvo odi u Kairos i izvazi auto. Samo im reci da trebas vaganje za atest, oni sve dalje znaju. To ti je nekih 40kn (bilo). Onda odes u STP, gdje ti daju zuti papiric koji ides ovjeriti na Inu na cepinskoj. Vracas se u STP i onda je dalje sve na njima. Slikaju, mjere, *rkaju... To platis negdje 1k kn i nakon 2 tjedna cca. dobijes kuci papire od atesta zajedno sa certifikatima. Na slijedecoj regi ti mjenjaju prometnu i upisuju LPG. Ukratko

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Manje vise ti je sve receno. Dobit ces jos upute i nakon same ugradnje. Ono sto je bitno, rok je 30 dana, nakon ugradnje, najbolje se odmah naruciti za atest, zna se cekati i duze vrijeme. Zuti kartoncic sam ja dobio u servisu, ne na tehnickom, moguce da ovisi o gradovima. Uglavnom, njega prije atesta ovjeris na pumpi, oni lupe pecat i potpisu se s datumom. Prije tankanja, povadi iz auta sve sto ti ne treba, nije lose cak ni rezervni kotac maknuti, posebno djecje sjedalice i slicno. I na vaganje. Naravno, nemoj ni ful benzu imati. Ovisno o rezultatima vaganja, moguce je da ti na regi skinu jedno putnicko mjesto. Zato olaksaj auto, tako da se smanji tezina, iako po pravilima bi trebalo vagati s punim spremnicima i plina i benzina...

Za sam atest si premi zivce u kanticu i na pecanje... Pregledava se sve. Meni su cak metrom mjerili auto (nasli su odstupnje od onoga u prometnoj), sve se slika i provjerava, brojevi takodjer... Nakon svih komplikacija, ako prodjes uredno atest i tehnicki, cekas jedno 2-3 tjedna da stignu papiri iz CVH iz Velike gorice. Tad mozes upisati na slijedecem tehnickom plin, samo sto meni nisu mijenjali dokumente, nego su samo upisali u napomenu. Jeftinija varijanta, ne zahtijeva na policiju i ovjeru itd... Uglavnom, zvuci komplicirano, ali sve se rijesi bez nekih problema... :cool: Samo se pazi na tehnickom da ne naletis na nekoga tko ce te gnjaviti na atestu sto ti rucna ne drzi ili tako nesto.... Bilo je i takvih slucajeva...

Link to comment
Share on other sites

u mom slucaju nije bilo nikakvi komplikacija oko roka za atest vozija jedno 6 mj pa pred regu otisa i napravija atest cca2-3tjedna traje

jedino sta ti se moze desit da te policija zaustavi i iskljuci iz prometa jer si tehnicki neispravan ako naletis na nekog nadobudnog policajca :hey:

sta se ugradjuje jesi kontaktira onog tipa sta sam ti da link ili nesto drugo? :hey:

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

u mom slucaju nije bilo nikakvi komplikacija oko roka za atest vozija jedno 6 mj pa pred regu otisa i napravija atest cca2-3tjedna traje

jedino sta ti se moze desit da te policija zaustavi i iskljuci iz prometa jer si tehnicki neispravan ako naletis na nekog nadobudnog policajca :hey:

sta se ugradjuje jesi kontaktira onog tipa sta sam ti da link ili nesto drugo? :hey:

Nisam, ali hvala na preporuci. Ugradit cu Zavoli pokraj Osijeka, decko radi vec jako dugo i to mi je najvaznije. Puno zavisi od ruku majstora. Da ubacim nesto u ZG pa da moram na dodatno podesavanje ili neki kvar ispadne preskupo. Ovo je najjednostavnija varijanta.

Link to comment
Share on other sites

u mom slucaju nije bilo nikakvi komplikacija oko roka za atest vozija jedno 6 mj pa pred regu otisa i napravija atest cca2-3tjedna traje

jedino sta ti se moze desit da te policija zaustavi i iskljuci iz prometa jer si tehnicki neispravan ako naletis na nekog nadobudnog policajca :hey:

Ili granice... Ako se bez atesta ide preko, ako skuze sustav moze biti frka... Doduse, slovenac mi je skuzio bocu i mi smo popricali o cijenama, nije me pitao papire, ali nikad se ne zna, opet je stvar nadobudnosti...

Link to comment
Share on other sites

Nisam, ali hvala na preporuci. Ugradit cu Zavoli pokraj Osijeka, decko radi vec jako dugo i to mi je najvaznije. Puno zavisi od ruku majstora. Da ubacim nesto u ZG pa da moram na dodatno podesavanje ili neki kvar ispadne preskupo. Ovo je najjednostavnija varijanta.

Kolko noaca?

Edited by Marko_Os
Link to comment
Share on other sites

Mene je na tehničkom za atest držalo od 7 ipo do podne nema šta nije gleda, tražilo mi je zamalo još i urin i krvnu sliku,,tribalo se naručit u STP i kad mi je reka napuni pun tank plina i goriva radi vaganja pa mi je mrak na oči , u zadnju slikalo auto i sve papire poslalo u zagreb i triba san čekat par dana al nisu mi ništa mogli nać ,ja mislim da san platija sve oko ijadu ipo kuna

Link to comment
Share on other sites

Meni je pregled za atest trajao uvrh glave sat do sat i pol vremena (Autoreparatura Osijek, g. Sabadi). Premjerio cijeli auto, pregledao bocu (umjesto rezervnog kotača, iz vana), zatim instalaciju kod motora, sve to poslikao, ispisao onaj dokument što se šalje (sve ide preko računala, dokument se piše ručno pa se skenira, te ide mailom za ZG zajedno sa slikama). Rješenje o atestu dobio za 10tak dana.

Sveukupno atest + vaganje + novi papiri + biljege = oko 1500kn.

PS - u Kairosu nekad vaganje naplate 120kn (tj naplate 3 vaganja po 40kn), a nekad naplate 40kn, valjda zavisi tko radi na šalteru :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Atest je pojeftinio. Nije vise 1200kn. Sad je oko 950 + vaganje.

Link to comment
Share on other sites

Kolko noaca?

6800-7200, zavisno sto treba raditi s kompom. Plus atest.

Duletu je 1000kn skuplje zbog turba.

Bas sam ga ostavio tamo, sutra navecer bi trebalo biti gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Hm, nije malo. Jesi imao jos koju ponudu?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam platio oko 1100kn +/-! dovezao auto u STP oko 8, ostavio i dosao po njega oko 12, zalijepio naljepnicu i odvezao se!

Na vaganju moras imat pun tank plina i pola benzina i svu opremu u autu, gumu, dizalicu i to!

Iako to nitko ne provjerava!

Meni je sve to bilo u autu i uredno sam prosao bez ikakvih skidanja putnickog mjesta iako je auto tezi za 100tinjak kg!

Papire sam cekao nekih 15 dana, dosao na STP, opet prekontrolirali neke gluposti, i onda na MUP po novu knjizicu!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.