Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

Ima netko info otkuda gorivo dobavlja Apios kod nas i OMV u sloveniji?
Nisam imao nekih loših iskustava, dosad, ali preko sam svako malo, a Apios u umagu mi je jedina nova benzinska u krugu par km. Sve ostale prastare.

Link to comment
Share on other sites

Kak ti uspjevas imati 7.5 lit na atmosferskom 1.6 motoru, valjda puno otvorene ceste. Moj guta 9-10 litara. I 1.4 je gutao. I skoda 2.0 tdi 4x4 isto 9-10 litara. Jedino mi je punto 1.2 trosio 7.. ili imam tesku nogu na gasu..

 

 

Link to comment
Share on other sites

INA, Crodux, Petrol, razno razne benzinske postaje u Bosanskom Brodu, nisam uočio nikakve razlike po radu motora, potrošnji i snazi na 207-ici. Jedino što je primjetno je nešto manja potrošnja naspram zime, oko 8 litara je sada gradske vožnje, mada nisam 100% siguran jer se ne zamaram troši li 6 ili 10. Ako troši više, to je jer se vozim sporije pa više vremena provedem u automobilu, ako se vozim brže po otvorenom, manje trošim, ali sam manje u automobilu, ili potrošim čak i više jer sam se brže vozio i više km prešao. Tako da sam primijetio da mi to ne igra nekakvu ulogu, u prosjeku je to uvijek nekih 1.2 rezervoara mjesečno, dakle oko 50-ak litara.

Link to comment
Share on other sites

Benzini 95 oktana nisu tak razliciti.
Dizeli su razliciti.
Ili ak hoces benzin 100 oktana, al ne placa mi se to..

Link to comment
Share on other sites

Ja samo mislim da se moramo pomiriti s kvalitetom goriva kod nas. Jednistavno nemamo kapacitet za klasu bolja goriva. Mislim na oktansku vrijednost. Do sad sam se u vise navrata uvjerio kako je, a referiram se na Shell, punoo kvalitetnije gorivo. E sad, da li je to nesto veca oktanska vrijednost ili bolji aditivi ne znam. Ali je jednostavno osjetno bolje gorivo. Tisi rad motora, izvlacenje maksimuma uz manje napora i naravno veca kilometraza. Takodjer sam misljenja kako nasa naftna industrija zadovoljava u nekakvom rasponu, one blize minimalnim granicama, eu norme. Znaci imas zadovoljavajuci standard i to je to.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Točio sam na Ini u B.Brodu i pitam tamo čije je gorivo i kaže mi lik da po transportnim papirima je gorivo iz Hr... Jel on to mene malo zahebava ili stvarno ovi uvoze?

Link to comment
Share on other sites

Nisam 100% siguran, ali moguće je. Tamo točim benzin za 207-icu i nemam zamjerke. Pogotovo kada je cijena kod nas ovakva kakva je, a kod njih takva kakva je. Čuo sam da još jedna crpka u Bosankom Brodu dobiva naše gorivo, navodno s Krka, ali zaboravio sam sada o kojoj točno je riječ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ivan.martinko said:

Kak ti uspjevas imati 7.5 lit na atmosferskom 1.6 motoru, valjda puno otvorene ceste. Moj guta 9-10 litara. I 1.4 je gutao. I skoda 2.0 tdi 4x4 isto 9-10 litara. Jedino mi je punto 1.2 trosio 7.. ili imam tesku nogu na gasu..

 

 

Valjda laka noga + otvorena cesta kako i sam kazes.. ruta do posla vg obilaznica + malo autoceste + slavonska av.. kada bih saltao kako mi pokazuje ona strelica bila bi i niza potrosnja

Link to comment
Share on other sites

I ne nužno. Ja kada sam Meganea IV vozio tako kako ta strelica pokazuje potrošnja je skočila za koji decilitar...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kak vozim zadnjih mjesec dana 3.8V6 sonatu mogu napisati iskustvo s potrosnjom a ono je 15-20l plina.

Link to comment
Share on other sites

ECEC64BA-CEB2-483A-98D3-83C384B365A4.thumb.jpeg.786741dfbd84545739629f98853480e8.jpeg52C736F7-8D46-4413-A8AD-16DC23F0A0DB.thumb.jpeg.b4fb479f990ffdd0eed74982ecae3238.jpeg3B1DF0C7-6BCA-4753-800F-9998409F1035.thumb.jpeg.f29393b5dd7606cba7d5ee5264d5826a.jpeg

Mješovita vožnja. Otvorena (u zadnje vrijeme jako malo otvorene i kraće relacije), autoput i Zg. Bez štednje. :D  Megane ll Grandtour 1.5dci 106ks

Link to comment
Share on other sites

On 03. 05. 2019. at 15:15, VedranSB said:

Nisam 100% siguran, ali moguće je. Tamo točim benzin za 207-icu i nemam zamjerke. Pogotovo kada je cijena kod nas ovakva kakva je, a kod njih takva kakva je. Čuo sam da još jedna crpka u Bosankom Brodu dobiva naše gorivo, navodno s Krka, ali zaboravio sam sada o kojoj točno je riječ.

ako je s Krka onda je iz uvoza...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nakon duljeg vremena, malo otvorene ceste. Zadar - Starigrad/Paklenica i nazad, cajger uvijek 15km/h iznad ograničenja.

IMG_20190519_121942.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ekipa s 1.2 tce (twingo/clio). Kak vam se krecu potrosnje?

Link to comment
Share on other sites

Clio TCE mi je zadnjih oko 5.000 km imao 6.4 prosjek, prosjek brzine oko 35 km/h. Dva puta tjedno otvorena cesta od 30 km u jednom smjeru, ostalo sve kratke relacije.

Scenic 1.6 dci u istim uvjetima troši pola litre do litru manje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laguna 3, 1.5 automatik.
Vozim se po staroj zagorskoj u zagreb lagano i pokazuje potrosnju 6.4.
Danas se španam, preticem, jurim i pokaze 6.1
[emoji15][emoji15][emoji33]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

danas sam ga tankao...po bordu 7.2 ... a po zdravo seljackoj metodi...litre / km 6.7 ... e sad ga *ebi...zakaj pol litre vise po bordu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, darko said:

danas sam ga tankao...po bordu 7.2 ... a po zdravo seljackoj metodi...litre / km 6.7 ... e sad ga *ebi...zakaj pol litre vise po bordu?

Neki neobičan ali opravdan razlog može bit da mu vremena ubrizgavnja injektora nisu baš dobra pa komp dodaje ili želi dodati veću smjesu jer po svom očitanju lambda sonde (ako je ima... noviji dizeli je imaju)  mu je siromašna smjesa a to prikazuje kao povećanu potrošnju... isto s**nje kad je auto na plin pa diže potrošnju jer mu je smjesa plina siromašna.... a može bit i to sasvim normalno :), bilo bi dobro vidjeti dugoročne trimove na tvom autu čisto u ime znanosti :)

Edited by macan
Link to comment
Share on other sites

danas sam ga tankao...po bordu 7.2 ... a po zdravo seljackoj metodi...litre / km 6.7 ... e sad ga *ebi...zakaj pol litre vise po bordu?

Zato kaj board nije sofisticiran umjeren uredjaj za mjerenje potrosnje nego samo odokativni pokazivac.
Link to comment
Share on other sites

Obično je po boardu potrošnja manja od stvarne što je još znatno izraženije kada vozim na plin. Ponekad i "zdravo seljačku" metodu treba uzeti s rezervom jer zbog nepravilnih oblika tankova za gorivo i cijevi od čepa do tanka koje često imaju sifone nije moguće sa sigurnošću natočiti do čepa. Kod mene na Twingu je taj problem jako izražen pa se u tankanju "do čepa" javlja razlika i po 5-6 litara što onda jako utječe na izračun prosječne potrošnje. Međutim na motoru Honda NC 750 X imam toliko precizan BC da se sa stvarnom potrošnjom slaže doslovno u decilitar. Uvijek točim doslovno do čepa i još nikada se nije dogodilo da postoji razlika. Zbog oblika tanka i smještaja otvora za točenje tu nema zračnih džepova i vizualno se mogu uvjeriti da je tank doslovno pun. 

Link to comment
Share on other sites

na potrošnju po boardu od 9 l dodam još 1 litru i to je potrošnja plina. Svakim Tankanjem plina dnevna km na nulu i oko 420 do 440 km mogu preći

Link to comment
Share on other sites

Ja nemam bc, ali zapišem na bocu plina kad sam je kupio i onda cca 3 mjeseca kasnije žena viče iz kuhinje da nema vise plina. Obično je praznik ili nedjelja popodne i vani kiši [emoji4]

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.