Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

@mata73 I opet hvala ti! 😇 A bas je debela ali skroz beskorisno, mogli su sav taj lim i plstiku otraga malo smanjiti i povećati gepek! 

Na temu potrošnje, zadnjih 250km u 6 dana po Zgu isključivo uz jako nježnu nogu prosjek 10,5 litara. I to bez klime ak se dobro sjećam čišćenje DPFa na početku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gospođa pokušava doći do 11 da se poklapa s cijenom goriva.

Znaš kakve su gospođe.

Link to comment
Share on other sites

Zagreb - Osijek (Bilje) - Zmajevac - Vukovar - Đakovo - Zagreb => 820km, 9.1L plina za 100km na pištolju (prosječna brzina je bila oko ~75-80kmh), 49kn na 100km. Cijene plina divljaju (iako su npr. oko Osijeka niže nego u Zagrebu), no još se isplati.

Baranja predivna (iako je gro toga bilo zatvoreno), nisam bio tamo još od srednjoškolskih dana. , Vrijeme nas poslužilo odlično. Vukovar oduševio ženu i maloga, mene također. Pogled sa Vodotornja odličan, onaj Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar ogroman (ja sam mislio da je to par tenkova i jedan MIG :D ). Čovjek (valjda bivši pilot) koji je stajao pored Antonova tamo i pričao istinske ratne priče - kapa dolje.

On the other hand - najezda smrdljivih martina je bila horor. Svuda su...

Link to comment
Share on other sites

A imam još malog od 2 godine, pa moram autocestom jer u komadu više od 2h ne može osim ako ne spava.

Sa autoputom je to onda 1kn po kilometru.  Što je šteta, jer je razlika oko 1h koliko sam vidio po google mapsu. Više manje sam pokušavao voziti stabilnih 130kmh, ali je to više manje bilo 120-130, kod preticanja 140 do 150 na par sekundi. Baranja ravna, fino kroz većinu sela dozvoljeno 70kmh. Nisam u životu vidio ravniju cestu. A naravno da onda i plina troši manje.

Moram pitati šogora, ima novog Focusa karavana 1.0 sa 125ks, a vozili smo se sve isto, jedino je po autoputu on vozio 140kmh.

Link to comment
Share on other sites

Moram stavit kameru u garazu i pred firmu da vidim dal mi ko dotace gorivo dok ne gledam. Od kad ga imam 35k km prosjek je 6,7 L. Isto kaze i pistolj. Tankovi variraju od 6 i koji deci do 7 i koji deci. One oko 6 i ispod i one prek 7,5-8 ne racunam jer se skupa na prste jedne ruke mogu nabrojat. Primjetih da Shell V power ustedi koji dcl i nemam puno gradske, pogotovo ne metropolne gradske. A mozda samo koji cilindar ne radi :D

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Peugeot 3008 2018. 1.6 BlueHDi 120 konja EAT6 automatik

Gradska vožnja ZG (30%) i autoput 150kmh (70%) - 7.2L

Iskreno, nije strašno, ali dosta je to. Bilo bi opravdano da ima spremnik od 90L, ovako ovih 50L-55L stalno nadopunjavam.

Edited by MB104
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

S500 2021, 6 cilindara 3.0, 435 ks ICE + 22 ks elektro.
500km autoputa 100-130 s par kickdown-a, prosjek 97kmh, potrosnja 7.1 l. Fascinantno! Da sam isel po otvorenoj bilo bi 6-6.5.
Je, to je bila 98% gospodska voznja al svejedno nevjerojatna brojka. Ukupan prosjek na tih 55k km na satu je 9.5. Auto inace cesto dobiva po peeečki al ne smije prek 130 kmh. Prasec ima fino prek 2 tone. Jednom dok se sjedne u njega, neces vise vanka.





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

od kad sam prestao razmisljat o ikakvoj stednji i od kad sam prestao voziti cesto po rijeckoj obilaznici, potrosnja mi se popela sa niskih 9 na 10.5 cca

Link to comment
Share on other sites

Meni je potrošnja pala s 11.3 na 9.1 otkad koristim obični diesel a ne premium. 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Danas smo išli na izlet u Liku.

Zd -> Sv.Rok autocestom na oko 120km/h

Nazad Sv.Rok do Obrovca Majstorskom (30km/h) i od Obrovca do Zadra sve starom cestom, naravno. Ograničenje + 20km/h

4.5 L / 100km

 

Al j**e mi se za to sve skupa. 

Došli smo u Sv. Rok oko 2-3 popodne, bilo je 20 celzijusa uz sjeverac, odlično

A onda pridvečer oko 6-7 na Malom Alanu, 17-18 uz buru, e to je bilo još bolje

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Žena vozila par "tankanja"

IMG20220802144044.thumb.jpg.664e3cca284cd19005b7162a0738defd.jpg

Kona sa 64kw baterijom. 

Link to comment
Share on other sites

Jučer točio cijelih 25,35litara i za to prevalio velikih 482km.

30 godina star.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Usporedba artheon 2.0 tdi 190 ks, bmw 3.0d 317 ks.
888 km mjesano - autoput (130-160 kmh), otvorena, talijansko/slovensko/istarski bregi 5.4 L vw, 6.1 L bmw.
Lokalno se on drzi 6, a ja sam prek 7.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pere said:

Usporedba artheon 2.0 tdi 190 ks, bmw 3.0d 317 ks.
888 km mjesano - autoput (130-160 kmh), otvorena, talijansko/slovensko/istarski bregi 5.4 L vw, 6.1 L bmw.
Lokalno se on drzi 6, a ja sam prek 7.

Ali kad barba stisne gas :D

*ebo litar👍😃😅

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, pere said:

Usporedba artheon 2.0 tdi 190 ks, bmw 3.0d 317 ks.
888 km mjesano - autoput (130-160 kmh), otvorena, talijansko/slovensko/istarski bregi 5.4 L vw, 6.1 L bmw.
Lokalno se on drzi 6, a ja sam prek 7.

Lokalno njemačka je 100kmh otvorena cesta :D

Već ovako ako voziš Artheona možeš početi spašavati Europu sa skoro 15% manje nafte u autu, da bude na zimu viška...

Link to comment
Share on other sites

Artheona vozi sogor, u pravilu iza mene.
Lokalna se odnosi na voznju po Istri 10-20 km vamo tamo. Ja sam trenutno na 8.3 litre s prosječnom brzinom 23kmh. Klima stalno ukljucena, vani 35 cijelo vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Vjerujem ovo za Arteona, sin je prije tjedan dana isao na Peljesac sa A5, dakle Kastela Dugopolje, autocesta do Ploca, prilicna guzva, uglavnom 130, tu i tamo do 160, lokalne ceste po poluotoku, isto guzva i slican povratak. Na boardu 5,6 za taj trip. Klima stalno na auto.

Link to comment
Share on other sites

On 04. 08. 2022. at 18:51, pere said:

Usporedba artheon 2.0 tdi 190 ks, bmw 3.0d 317 ks.
888 km mjesano - autoput (130-160 kmh), otvorena, talijansko/slovensko/istarski bregi 5.4 L vw, 6.1 L bmw.
Lokalno se on drzi 6, a ja sam prek 7.

Pa kada on nema kardan, a ti ga imaš pretpostavljam :D

I još je k tome Arteon vrlo aerodinamičan samo što je zbog toga praktički dvosjed. Iza mogu sjediti samo djeca zbog preniskog krova.

Link to comment
Share on other sites

@frenchkey kaj za motor ima sinov A5?
[mention=506]Med0[/mention] , onda ja spadam medju djecu hehe. Do 170 i cak jos koji cm sjedis sasvim ugodno u arteonu i u bmw 4 orki. Oba imamo u familiji pa sam cesto u njima.

Ne znam, memi je super kak današnji skoro 200ks auti s odličnim performansama trose doslovno nist. A jos fascinantnije mi je kak 50% vise zapremine, cilindara i momenta trosi malo prek pola litre vise... Naravno ne u svim uvjetima.





  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.