Jump to content

Koliko vam pila troši


dolac

Recommended Posts

ma meni po autoputu nema šanse ispod 6, a ako ga malo stisnem dođe i do 7 (pogotovo sad sa 225 gumama i klimom)

 

najniže što sam ga uspio spustiti je bilo 4,9 kad sam išao Bjelovar-Split starom cestom, penzionerska vožnja 70-80

 

na autoputu se probam vozit štedljivo 100-120 i uspijem negdje do Kapele al onda puknem pa ga dignem na 150-160 i ode potrošnja u nebo :)

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim normalno do Zadra a onda mi pukne film pa ga malo, za njegovo dobro, ispusem s pedalom do poda do izlaza Pirovac :) S M3 je manja razlika, ali L2 mi je tad kazaljka goriva na ocigled padala :(

Link to comment
Share on other sites

Kolege, koliko vam troši twingo 1.1 I verzija?

 

moj je 1.2 i sa sprint filterom i auspuhom trosi 6 od penzionerske do rally voznje :D

Link to comment
Share on other sites

Jučer autoput Zagreb-Zadar-Zagreb 613 km, 32,2 L, prosječna potrošnja 5,2 l. Vožnja u granicama normale, na momente zbog kiše i ispod 90km/h. Po compu prosječna brzina 102 km/h ali nije bio restartan prije puta tako da vjerujem da ne pokazuje relevantnu vrijednost. Megane 2, 1.5 dci, 82 ks. Da je 110 ks i da ima 6. brzinu išlo bi to solidno ispod 5L po prosjeku.

Link to comment
Share on other sites

evo mi rekorda... Obrovac-Zagreb-Pakrac-Bjelovar, vožnja turbopenzionerski, znači autoput 100-110 lokalna cesta 50-80 potrošnja 4,2 po kompu, znači bit će nekih 4,6 stvarnih

Link to comment
Share on other sites

Eto jucer Zadar - Zagreb (u biti Sv. Helena) smo isli po autocesti 130-140 i tu je potrosnja bila 5,2. Onda smo nastavili Podravskom do Osijeka, vozili prosjecno nekih 15-ak iznad ogranicenja tako da smo dosli na kraju do prosjeka 4,9 sve skupa. Prosjecna brzina 89 km/h, vozili se nekih 6 sati. Klima samo prvih sat vremena voznje.

Link to comment
Share on other sites

Zg-murter jucer, kraljevi lijeve trake gnjavili do Bosiljeva tak da je bilo dosta ubrzavanja i uaporavanja, nakon toga do Pirovca 180-190, prosjek po kompu 149kmh.. Potrosnja 7.7, znaci vjerojatno nesto manje jer komp pokazuje vuse za oko pola litre.

Link to comment
Share on other sites

Jučer autoput Zagreb-Zadar-Zagreb 613 km, 32,2 L, prosječna potrošnja 5,2 l. Vožnja u granicama normale, na momente zbog kiše i ispod 90km/h. Po compu prosječna brzina 102 km/h ali nije bio restartan prije puta tako da vjerujem da ne pokazuje relevantnu vrijednost. Megane 2, 1.5 dci, 82 ks. Da je 110 ks i da ima 6. brzinu išlo bi to solidno ispod 5L po prosjeku.

Da bi skidao ispod 5 litara potrošnju treba vozit ko baba neznam kome se da to...

 

Imam ja taj motor 1.5 dCi 106 sa 6 brzina, sličan motor al za ispod 5 trošit treba vozit zaista kao baba. No prednost tih motora je to što neznam kak bi ga trebao vozit da troši preko 7, e to mi je cool.

Link to comment
Share on other sites

zadnjih par tankova uspio sam vratiti potrosnju ispod 9 :D

Link to comment
Share on other sites

ja nikako da vratim potrosnjupreko 6.8, stalnovariva 6.6-6.7 :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Da bi skidao ispod 5 litara potrošnju treba vozit ko baba neznam kome se da to...

Imam ja taj motor 1.5 dCi 106 sa 6 brzina, sličan motor al za ispod 5 trošit treba vozit zaista kao baba. No prednost tih motora je to što neznam kak bi ga trebao vozit da troši preko 7, e to mi je cool.

Daj ga meni po mojoj cesti i imat cu bez problema 4,5. Provjereno ;)

Link to comment
Share on other sites

Meni na zadnjih 10.000 km potrosnja 5.16 realna. Po kompu 5.1.

Prosjecna brzina 57.8 km/h da nebi ko rekao da se vozim ko baba. Skroz otvorena cesta. Jos malo i prestat ce trositi.

Link to comment
Share on other sites

Meni na zadnjih 10.000 km potrosnja 5.16 realna. Po kompu 5.1.

Prosjecna brzina 57.8 km/h da nebi ko rekao da se vozim ko baba. Skroz otvorena cesta. Jos malo i prestat ce trositi.

Nije ko baba al je ko deda. Šalim se, odličan rezultat ;) Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

Hehe.. Vecinom sam izmedju 80-90, na 45 km samo jednom dolazim na raskrsce gdje saltam u 1. brzinu. Da imam 1.5 dci vjerojatno bi jos pola litre bilo manje na toj relaciji.

Link to comment
Share on other sites

Jos malo i prestat ce trositi.

 

Ja samo čekam da moj počne proizvodit naftu :)

Link to comment
Share on other sites

Daj ga meni po mojoj cesti i imat cu bez problema 4,5. Provjereno ;)

Vjerujem da je moguće ali je to prebapski za vozit se. Barem meni, po gradu se vozim pažljivo da ne trošim previše di ne trebam ali na otvorenoj mi se gadi vozit bapski. Nije loše malo ispuhat motor, pogotovo mi s DPF sustavima.

Link to comment
Share on other sites

Ja samo čekam da moj počne proizvodit naftu :)

Jesi kad imao VW ili BMW? Oni odavno već proizvode naftu. Pitaj koga god hoćeš :O

Edited by filipbabok
Link to comment
Share on other sites

X5 3.0 d automatik, 8l na 150-160km/h na autocesti od zenine sestre.

Link to comment
Share on other sites

je a na 80-90 zove hak da joj ispumpaju gorivo iz rezervara

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Nope... po gradu trosi 10-13 L :D

Link to comment
Share on other sites

X5 3.0 d automatik, 8l na 150-160km/h na autocesti od zenine sestre.

Interesantno, kolegi isti auto trosi 11-12 litara na toj brzini.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ostao sokiran. Meni megane trosi 6.9 - 7.1 na toj brzini....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.