Jump to content

HITNO: Količina ulja Megane 1.4e


nspadic

Recommended Posts

Evo ja jučer kupio ulje i zamijenio na Meganeu 1.4e 75 ks, 1996. stavio sam 3,5 litre Elf Competition 10/40.

 

Prije sam se posavjetovao sa repair manualom za Megane (MR312MEGANE0.pdf) gdje na 19. stranici piše 3,5 litre!

 

Odmah jučer nakon ulijevanja vidim da je malo više ali ne zabrinjavam se...

 

Danas nešto tražim po tim pdf-ovima i u MR312MEGANE1.pdf nađem na 6. stranici da ide 2,75 litre??

 

Da li da vadim ili?

Link to comment
Share on other sites

Sumljivo,u Workshopu piše da je s filterom 4L. Kada si ti to mjerio. Nemoj mislit da vrijeđam tvoje znanje,al jesi li brisao šipku prije mjerenja i jeli to bilo neposredno nakon što si gasio motor? Ulje se mjeri na ravnoj podlozi i nakon 5 minuta otkad se motor ugasi tj. dok se ulje slegne...

Link to comment
Share on other sites

Je,je,mjereno je kako treba.. Ali zbunilo me ovo u pdfu od Renaulta,a i nasao sam na forumu da frenchkey govori 2,9.

Jos da provjerim danas stanje jer je ugasen cijeli dan,i ako je opet vise,vadim van...

Link to comment
Share on other sites

Evp ispumpao sam pola litre, hvala svima na odgovorima. Ali eto, kako su me lako zbunili oni pdf-ovi od Renaulta....

Link to comment
Share on other sites

Moj Logan s 1,6 motorom identične koncepcije kao 1,4 prima 3 l ulja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sa onda po*erem na ove programe koje imam i koji se masno plaćaju da bi mi rekli da ide 4L u motor 1.4 55kW iz 1996. Tko zna gdje još daju ovako "točne" informacije...

Link to comment
Share on other sites

Ja sa onda po*erem na ove programe koje imam i koji se masno plaćaju da bi mi rekli da ide 4L u motor 1.4 55kW iz 1996. Tko zna gdje još daju ovako "točne" informacije...

 

Pa evo ako imaš ove repair manuale od Renaulta u pdf-u lako provjeriš. Ja sam gledao samo onaj gdje piše 3,5 litre + 0,5 filter, a kad sam drugi dan gledao drugi pdf, piše 2,75 litara....

Edited by nspadic
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.