Jump to content

koje ulje u 2.2.dCi motor


DamaDama

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

novi sam vlasnik renaulta,auto je staro 10 godina ima 2.2 dCi motor i zanima me koje bi bilo najbolje ulje za navedeni motor....

 

pozz

Link to comment
Share on other sites

Fabrika preporucuje Elf SXR 5w40.

hvala ti na odgovoru,

daj pojasni mi malo niže navedeno,što je to DPF ? :conf:

 

''Zadovoljava specifikacije: API: SM/CF; ACEA: 07 A3/B4; RENAULT RN0710, RENAULT RN0700, svi benzinski i diesel motori bez DPF-a, osim za 2.2 dCi DPF''

Link to comment
Share on other sites

Shell Helix Ultra Diesel 5W40, zadovoljava RN0710, a meni se do sada pokazao kao najbolji.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je manje bitan sami proizvodjac a vise gradacija ulja koja za 2.2dci mora biti 5w40 i izmjena koja mora biti na maksimalno 15k km (a ne na 30k koliko je tvornicki propisano)

Ja cu za koji dan uliti Valvoline SynPower 5w40 (takodjer zadovoljava ACEA A3/B4, RN700/710)

Link to comment
Share on other sites

Baš sam bio u 2 prodavaonice renaultovih dijelova,oni mi izričito govore da u 2.2 dCi ide samo ELF EXCELLIUM NF 5W-40 i nijedno drugo ulje. A baš vidim na pločici zamjene ulja da je bivši vlasnik stavljao 10W-40 . znači mora biti gradacija 5W-40 i to je to. :freak6:

Link to comment
Share on other sites

Jedno pitanje za vas koji pisete najbolji je shell, castrol ili dr. Po cemu ocjenjujete da je bolji od Elfa? Ili to pisete jer ga vi koristite... Ja stavljam evolution 5w40. Pa da i ja stavim onda to najbolje.

Link to comment
Share on other sites

Ja stavljam Elf Excellium 5W40 svakih 10000km. Stavljao sam i Total Quartz 9000 prije, a navodno je to isto ulje ali drugo pakovanje.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.