Jump to content

žarulje clio 2rs ph1


Goran89

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Goran89

    12

  • x3m

    10

  • tigo95

    7

  • N3n0

    6

Top Posters In This Topic

Na "običnom" cliu imam ovakve farove i ništa se ne vidi tj. svijetle kao pozicija. Služe mi za ukras :D a ne za osvjetljavanje ceste. Čak mi je dva puta žarulja eksplodirala i staklo je ostalo u faru. Na tehničkom nije nikad bilo problema. Razmišljao sam i ja o xenonima. Ako je netko rastavljao i čistio ove farove ili ima namjeru to učiniti, neka stavi par savjeta za to ili čak tutorijal

Link to comment
Share on other sites

Ja stavio xsenone neki dan i nista nisam dobio. Al probo sam stavit u novi far (zamjenski) i vec bolje svijetli. Sad me zanima dal pasu farovi od ph2(182) na ph1? Vjerovatno imaju drugacije lece pa bi mozda i svijetlilo...
Jel osjetna razlika s novim farom?
Link to comment
Share on other sites

Po meni nekih 30 posto je bolje svijetlilo, a kako ovaj moj nista ne svijetli nije ni to bas kraj svijeta. Samo je drugciji bio rez, ne tako ostar kao na orginalu. I lece su malo vise prema unutra.

Link to comment
Share on other sites

sličan problem imam i s thalijom koja ima ovakve farove.

Unutra je xenon 5000k već neke 3 godine , svijetli bolje u odnosu na halogeno ,alo nije to to ,kad staneš pored drugog auta s xenonom u prozirnoj leći vidi se razlika. Jer ova je mutna(tvornićki) ,pa se već tu nešto svijetla gubi + starost (na thaliji još malo pa 11 god).

Link to comment
Share on other sites

x3m a da probas otic s autom kod Jensa? Mozda moze sloziti far da pocne normalno svijetliti

 

Sumnjam da će moć odradit neko čudo, ja sam uzeo nove farove i bilo je nešto bolje, par mjeseci kasnije opet isti vrag, ko da imam dve svijeće, a nije da sam stavio neke žnj žarulje neg sam pljuno lovu koju ekipa daje za xenone. :)

Sad je kompa uzeo nove farove, veli da je oduševljen, al poprilično sam siguran da će oduševljenje splasnuti kroz par mjeseci kad se zamute farovi. :D

Link to comment
Share on other sites

jel se vama muti leća ili vanjski dio fara? ak je vanjski dio fara, Jens (a i vi sami) to rijesite bez problema... 

ako vec neide tako, nek vam -Jens slozi morimoto leće u obicni far...

Link to comment
Share on other sites

Ma ko će znat kaj se muti, nije da baš buljim u far pa da skužim, uglavnom ne vidi se 15 metara ispred auta, vozim se s maglenkama ko glavni seljak. :D

Link to comment
Share on other sites

Moguće da se mute izvana s obzirom na to kak dobro dihtaju jer znam da imam neku mrtvu pčelu i par kapitalnih komaraca unutra. :)

Nek neko radišniji od mene to otvori pa pogleda, bole me leđa od lopatanja. :D

Edited by N3n0
Link to comment
Share on other sites

Hmm ,mislim da nije ona prozirna plastika kriva, ja sam je ispolirao lani tako da je opet prozirna ,ali i dalje nema kruha od mutne leće... http://www.theretrofitsource.com/trs_tech_clear_lenses.php

 

tu bi bilo idealno riješenje ako se ima novaca uglaviti bi-xenon s TRS stranice ili neke oem leće s razbijenih auta...

npr : http://www.theretrofitsource.com/product_info.php?cPath=25&products_id=101

Link to comment
Share on other sites

Ocito nas ima seljaka sa maglenkama tj svi sa ph1 hahaha.

Zao mi je sta je ovakva situacija, ali mi je malo lakse sta nisam sam.

Evo srica sta ce dani bit sve duzi a mi cemo sve krace bit seljaci ;-)

Koje je onda najbolje rjesenje buduci da xenoni ne pale, novi farovi ne pale, pa cak ni oni sa ph2 ne pale :-P

Link to comment
Share on other sites

I meni su bili kriminalno loši farovi.. pa naručio hb3 s ebaya 100w, pa plave pa žute pa ništa. Nakraju dođem na tehnički 22.12 i veli frajer svjetla katastrofa. Ne prolaziš, ja i što sad? A on meni neka stavim svijetla od obično Clia :lek: !

Sljedeći dan sam u intercarsu kupio iste farove kakvi su i bili sve skupa točno 700kn, naravno leća čista i prošao tehnički! ali je...š tehnički prvi put u 3 godine vidim normalno po noći.. e da sam znao prije...

Link to comment
Share on other sites

Ajde cekamo tvoje dozivljaje za misec- dva, jer netko je bio napisao da je stavio nove farove i oni su bili uredu 3miseca, nakon toga opet nista.

Evo sitija sam se, triba stavit svitla za vozit nocni reli, na haubu nakeljit 2reflektora i idemo dalje hehe

Link to comment
Share on other sites

Od zamjenskim farova mislim da ima TYC, DEPO i VALEO. VALEO naravno najskuplji, za kvalitetu ne znam, DEPO i TYC su tu negdje po cijeni s time što je DEPO navodno dobar, a TYC nije. Ja imam TYC pa mi je sad jasno zašto on nije dobar. :)

No hajde, kad vrijeme malo dođe k sebi budem pogledo u kakvom su stanju leće i jel se da što učiniti po tom pitanju s čišćenjem.

Link to comment
Share on other sites

jel se vama muti leća ili vanjski dio fara?

 I jedno i drugo :D

Vanjski dio fara se lako dovede u red poliranjem, ali problem je leća. Na njoj se s vremenom uhvati tanki sloj prašine koji drastično smanji količinu svjetla. Prašina se uhvati i na reflektor iza leće. Ja sam svoje farove rastavljao prije 6 godina i očistio to, nakon čiščenja su svijetlili duplo jače! Međutim taj sloj prašine se opet uhvatio tako da bi morao ponoviti čiščenje.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Evo, prošlo je već dosta vremena kako se pisalo o ovome. Možete li vi koji ste stavljali zamjenske farove reći kako to sada izgleda nakon nekog vremena? Znam da se pisalo da su ti zamjenski nakon pola godine za drek.

Problem je leća koja je mutna. Probao sam to danas nekako očistiti bez rastavljanja ali ništa od toga.

Link to comment
Share on other sites

Zamjenski farovi s lecom cca 550kn .. razlika nebo i zemlja, napokon se mogu normalno voziti po noci da nekog vraga i vidim :)

Nakon 6 mjeseci nema nikakvih znakova da nesto ne valja.

Investicija vrijedi do zadnje lipe.

Link to comment
Share on other sites

evo i ja sam prije par tjedana montiral te farove s lečom(hella) koje sam kupil od shad-a i mogu reči da da svjetle ko i obični farovi jedino mi se čini da duga svijetle jače i dalje bacaju svijetlo.I da sutra stavljam night breaker plus gore  ,pa ćemo videt kak će onda svijetlit

Edited by kralj
Link to comment
Share on other sites

Javi kakva je situacija s Nightbreaker žaruljama.

 

 

Zamjenski farovi s lecom cca 550kn .. razlika nebo i zemlja, napokon se mogu normalno voziti po noci da nekog vraga i vidim  :)

Nakon 6 mjeseci nema nikakvih znakova da nesto ne valja.

Investicija vrijedi do zadnje lipe.

 

TYC ili DEPO? Tražim neki uzorak da dođem do logičkog zaključka koji valjaju. :D

 

EDIT: Sad sam se sjetio da si mi već rekao da su TYC. Nije mi jasno zakaj su se moji tak degradirali s vremenom.

Edited by N3n0
Link to comment
Share on other sites




×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.