Jump to content

megane 3 > aux in - aux out ----- to usb


Livio

Recommended Posts

Zanima me kako najjednostavnije omogućit ukopcavanje usb-a. Jel treba minjat to si inace stoji usb.. Jel postoji konektor neki za spojit aux in i usb ili tako nešto slično

Hvala

Link to comment
Share on other sites

Meni bi ovako nesto trebalo( zenski) usb na jednoj strani a na drugoj aux in ( na slici je zenski meni bi trebao muski za ukopcat u auto) ili komplet promijenit ulaz, probao san proguglat al neide :D jel itko zna

Ovako nesto (druga slika) samo da je drugi usb ulaz ( zenski)

post-14034-0-53273300-1358343628_thumb.j

post-14034-0-03213600-1358343974_thumb.j

Edited by Livio
Link to comment
Share on other sites

aj napiši kaj bi htio dobit i neznam kaj če ti video u tom slučaju. Usb je u pravilu samo za eksterne memorije a audio ulaz imaš posebno ili ne?

Link to comment
Share on other sites

Iman 2 priključka koliko znan to su audio in i out. Jednostavno bi tia da mogu spojit usb na radio i da to sve radi preko komandi

Link to comment
Share on other sites

Bez procesora između radija i usb-a ne znam kak si to zamislio. Jedino da imaš neki mp3 player da puštaš s njega na aux in. Ovako kak si ti naveo je nemoguće.

Link to comment
Share on other sites

uzmi si jeftini android od 7" ili manji i lijepo negdje ga ubaci da ti je blizu prstiju i pogleda i imaš lijepo carpc sa svim svojim mogučnostima i ograničenjima. a to ti je ujedno i najeftinije (cca700-800kn) rješenje.

 

link

Link to comment
Share on other sites

slažem se, samo ovo je multifunkcionalno i jednostavnije upravljanje a cijenom nije puno više 

Link to comment
Share on other sites

Ma je funkcionalno jok. Di ćeš staviti 7" osim u suvozačev pretinac. Ako već želiš puštati mp3 preko činčeva kupi kabel i mp3 player. Ima ih po njuskalu od 50kn pa nadalje. Jeftino, a sasvim solidno će obaviti posao.

Link to comment
Share on other sites

Iman i megane 2 i megane 3 , ovo me zanima za megane 3 jer nezelin vise preko cdova puno jednostavnije je preko usb , @ evado , tvoje rjesenje je jednostavno, jeftino i svida mi se samo vjerovatno ne rade funkcije na volanu? Jel postoji mogucnost zamjenit cijeli dio taj di je aux in/out s odgovarajucim konektorima i ugradit neki ko ima usb in. Laguna 3 , tokom godine mislin ugradit komplet sustav sa navigacijom pa sada trenutacno nebi isa na te skuplje varijante http://www.ebay.com/itm/7-inch-Car-DVD-Player-GPS-Navigation-Stereo-Renault-Megane-2011-2012-/321053738981?hash=item4ac04b47e5&item=321053738981&pt=Car_Audio_Video&vxp=mtr Samo me zanima hoce li mi tada komande na upravljacu radit za muziku P.s. Procita san po forumu da ovaj zamjenski radio koji dode u kompletu ima malo losiji zvuk od standardnog + siva mi se nesvida crni je interijer i cila komandna ploca, nez jel se mogu birat boje..

Link to comment
Share on other sites

uzmi si jeftini android od 7" ili manji i lijepo negdje ga ubaci da ti je blizu prstiju i pogleda i imaš lijepo carpc sa svim svojim mogučnostima i ograničenjima. a to ti je ujedno i najeftinije (cca700-800kn) rješenje.

 

link

 

nesto slicno

Link to comment
Share on other sites

Preveliko bi izgledalo,i pitanje kaj bi sve morao micat :D
Evo ti jedan link sto je stvarno korisno, ukopcas ga tamo u 12v utor, nabavis si usb sto je u danasnje vrijeme jeftino, nabacas pjesme gore i slusas,
Kad ga ukopcas, pokazuje ti na koju stanicu trebas stavit. Ugl to ti je najisplatljivije. (Imao sam ga jedno vrijeme dok ga nisam morao vratit burazu :zubo: )
http://www.focalprice.com/EF381B/Car_LCD_Screen_MP3_Player_with_FM_Transmitter_SD_Card_MMC_Card_and_USB_Flash_Disk_Support_Black.html#.UPg-z_KwWSo

 

 

Postarina ti je besplatna! I dode ti doma za kojih tjedan do dva tjedna.  + imas daljinski za njega i vidim da u ovaj model mozes staviti mikro sd ili m2 card. :dobroje:

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

Preveliko bi izgledalo,i pitanje kaj bi sve morao micat :D

Evo ti jedan link sto je stvarno korisno, ukopcas ga tamo u 12v utor, nabavis si usb sto je u danasnje vrijeme jeftino, nabacas pjesme gore i slusas,

Kad ga ukopcas, pokazuje ti na koju stanicu trebas stavit. Ugl to ti je najisplatljivije. (Imao sam ga jedno vrijeme dok ga nisam morao vratit burazu :zubo: )

http://www.focalprice.com/EF381B/Car_LCD_Screen_MP3_Player_with_FM_Transmitter_SD_Card_MMC_Card_and_USB_Flash_Disk_Support_Black.html#.UPg-z_KwWSo

Postarina ti je besplatna! I dode ti doma za kojih tjedan do dva tjedna. + imas daljinski za njega i vidim da u ovaj model mozes staviti mikro sd ili m2 card. :dobroje:

Imas to za kupit u svakom centru

Tak da me moras narucivat

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja to ali probao i izvadio - ne valja ništa(barem taj moj)

 

što se tiće cijelog sustava s navigacijom i to je ok ali mislim da ti je bolje kupiti plastiku u koju ide ekran za konzolu i nutra pikneš tablet i sve izgleda super a ti potrošiš soma kuna plus još imaš original stereo koji je pristojan a neko kinesko sra...

 

a imaš i navigaciju i video i audio plus internet itd.

Link to comment
Share on other sites

Treba bi micat klimu sve zivo neznan kako bi to uopce izgledalo , ipad nije problem i sad san na njemu... Pa zato san reka tokom godine malo kad vidin kakve su ocijene za to kinesko cudo , a i veliki minus im je sta nema hrvatski jezik za navigaciju pa bi triba slusat srpski cak i slovenski imaju... Taj usb sta ide u 12v pa odredena fm frekvencija prijatelj to ima, njemu savrseno radi...al jos mi niko nije odgovoria jese moze zamijenit taj dio di stoji aux in/out ono ispod utora za karticu pa stavin originalni sa usb ulazom

Link to comment
Share on other sites

Imas to za kupit u svakom centru

Tak da me moras narucivat

 jeste al tamo kostaju minimalno 130 kuna

Link to comment
Share on other sites

nezeli mi editat, pa nezelim spamat.  Moj je kupio scenice 2 ima nutra aux i usb, pa mislim da noviji auti bi trebali imati oboje.

Pa vjerojatno bi se nesto moglo srediti.

Link to comment
Share on other sites

Za sad budem naručia fm transmiter sa ebaya neki malo lipši od onog cijena nije toliko bitna. do 50 kn ih ima ok sa lipin lcd plavin ekrancicima. U najgorem slučaju ga ostavim za megane 2, ako nađen za ugradit org usb aux in. A ako nađen jel to samo plug and play il možda to radio nebi podržava bez još dodatnih ...

Link to comment
Share on other sites

U intersparu je na akciji za 50 kn

A ima i daljenski upravljav

Edited by scenicRXE
Link to comment
Share on other sites

U intersparu je na akciji za 50 kn

A ima i daljenski upravljav

A vidia san al nisu mi nešto da se slažu s ostatkom interijera , rade cu sačekat 2,3 tjedna al da je po gustu
Link to comment
Share on other sites

FM transmiteri su za stvarno nezahtjevne korisnike sve da i rade najbolje i da se ne miješaju u frekvenciju raznorazne talijanske stanice ovdje u Dalmaciji. Kvaliteta zvuka je nepodnošljiva za sve one koji su obdareni osjetilom sluha.

 

Drugo, otkud ti da imaš na autu audio in i audio out? Imaš dva chinch priključka za "audio in" (vjerojatno crveni i bijeli) jedan je za lijevu stranu, a drugi za desnu stranu zvučnog polja (čuo sam da se to zove Stereo, ali nemoj me hvatat za riječ  :rtfm: ).

Chinchevi na USB?Ideja ti je dobra, u teoriji. Čak i kada bi uspio da radi sigurno ti komande na volanu nebi kontrolirale pjesme na sticku. Postoji način da se spoji USB kabel na neke autoradie koji pozadi imaju ulaze za CD changer, a o tome imaš na netu gomilu toga

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.