Jump to content

Megane II 1.5 dci


Dominik

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Evo da predstavim svoja kola.

-Megane II Coupe 2003.

-prvi vlasnik

-1.5 dci (chip na cca 106/7 ks)

-150 tkm

-17" MSW (225/45)

 

Uredno služi svaki dan, redovito servisiran, jako sam zadovoljan potrošnjom (5l dinamične vožnje). Vožen je u obitelji, od kad je u mojim rukama dao sam si truda popravit sitna oštećenja (parking i slično), a uz to dodao sam mu i malo opreme :00009019:

U planovima je svašta, između ostalog spuštanje jer je trenutno visok ko koza.
 

Evo nekih slika:

Radovi
braniknalakiranju_zps3cbd2192.jpg

 

paroscaronte1070enja_zpsd8ba69c7.jpg

 

iogrebotina_zpsdab3d589.jpg

 

Polakirane sitnice i ispoliran:

nakonlakiranjaipoliranja_zps293ecd0b.jpg

 

P8290316_zpse748426b.jpg

 

P8290315_zps4bf8157b.jpg

 

P8290314_zpsa2d75aa4.jpg

 

P8290313_zpsdd520360.jpg

 

P8290309_zps44dead40.jpg

Link to comment
Share on other sites

hvala, hvala!! :D felge idu na lakiranje uskoro i bit će komplet srebrne jedino što me muči je visina auta kao što se vidi po zadnjoj slici razmak između gume i blatobrana...pa sad svašta kombiniram i razmišljam, znam da samo opruge nisu kvalitetno rješenje i da je najpametnije uzet gewinde(opet ne bilo kakve) samo što je malo problem odvojit tolko love za tak nešto...hmmm

Link to comment
Share on other sites

felge su stvarno odlične a što se tiče gewindi mislim da ti ne trebaju neke preskupe za svakidašnju vožnju

Link to comment
Share on other sites

felge su stvarno odlične a što se tiče gewindi mislim da ti ne trebaju neke preskupe za svakidašnju vožnju

hvala... :freak6: ..e sad koje bi bile gewinde najoptimalnije da nisu preskupe a da opet nije pretvrd...

razmisljam uzeti set amortizera i opruga FK HIGH TEC 35-40mm (2600kn)

Link to comment
Share on other sites

bilo je već hrpa temi o gewindama, prošvrljaj malo po forumu ili čekaj nekog pametnijeg da se javi :D

Link to comment
Share on other sites

da moj bude takav, ja ga nebi spušto, samo bi definitivno stavio nazad distance da bude ravnija guma sa rubom, po fotki bi reko da ti je napred guma gotovo ravna sa rubom blatobrana, idealno :)   što se tiče felgi ostavio bi ovaj dio srebrno kak i je ali bi ovaj sivi dio lakoiro u crnu boju..ovak cjela u srebrno vuče mi na BBS..al to je samo moje misljenje.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, cijenim svako mišljenje...samo što na slici baš ne možeš doživjet kolko je stvarno auto visok. Ima par ovakvih megana na forumu koji su spušteni i po meni izgledaju stvarno krasno :)

Link to comment
Share on other sites

Obavezno ga spuštaj!

 

Nema gore nego vidjeti standardni Reno sa 17" kotačima i ogromnim rupetinama u blatobranu.

 

U Renolu su tek sada skužili kako to ogavno izgleda te su proizveli Clio IV koji ima normalno odstojanje gume od blatobrana i kotači mu nisu uvučeni pod blatobran.

Link to comment
Share on other sites

znamm...nadam se da će set amortizera i opruga FK HIGH TEC 35-40mm biti u redu...baš tražim po forumu ako je netko stavljao sličnu kombinaciju na takav megane, uglavnom su ili samo opruge ili gewinde...a sad mi je prilika pošto sam našao taj set na akciji... :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zanim me dali netko zna gdje i dali netko prodaje prednji i zadnji branik od megana II ali onu sport izvedbu da mi paše na megana 2.0 dci, hvala.......

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

evo malo novosti...nije me dugo bilo, megy je spušten sa oprugama h&r 35mm, pa nove kugle, krajnici, viseće spone, felge su prelakirane u srebrno zato jer se počeo bezbojni lak guliti i stavljene su sava uhp gume...stavljen je i naslon za ruke original meganov...

 

IMAG0395_zps37f9f1ec.jpg

Link to comment
Share on other sites

Baš mu je sjela felga.

 

Daj malo reci o kojoj felgi se radi! Proizvođač, model, dimenzije

Link to comment
Share on other sites

Baš mu je sjela felga.

 

Daj malo reci o kojoj felgi se radi! Proizvođač, model, dimenzije

felge su MSW - design 18 gun metal polish, kupio ih u sloveniji 2009. 17'' 225/45 gume, imaš slike na početku stranice kak su izgledale original..bolje su izgledale ali sam ih morao sad pofarbat, bezbojni lak se gulio ...evo jedan link:

 

Edited by Dominik
Link to comment
Share on other sites

meni je definitivno ljepse sad pofarbano... ovi skriveni crni krakovi mi nikad nisu bili nekaj... a ovo sad izgleda odlicno!!

Link to comment
Share on other sites

planiram stavit distance iza, naprijed mislim da nebudem...no prije svega bi trebao zamijeniti sve nosače motora, nisu još nikad mjenjani, zacukne kad mu dam i pustim gas, i kod šaltanja isto tak...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.