Jump to content

Ventilator kabine Scenic


e66

Recommended Posts

..prestao raditi ventilator kabine na Scenicu II, auto klima, nakon čitanja pola dana svih mogućih foruma, naših i stranih, provjerio osigurač, prema uputama došao do reostata ventilatora, prebrikao crvene i crne žice sa konektora i ventilator radi kad dam kontakt pa došao do zaključka da je crko reostat. Jel to u redu zaključak?  Našao sam na e-bay iz UK za 300kn, jel ima netko iskustva sa istima ili ići u ovlašteni po 3x skuplji Valeo? Još dve stvari me brinu, jedan od uzroka rikavanja tog reostata je kažu prljav filter klime, kad sam svoj skinuo bio je vlažan, mokar, jel moguće da je od kondenzacije jer već danima pada kiša,a ventilator ne radi ili mi negdje pušta? Kad skinem taj filter rukom mogu uhvatiti hladnjak tog reostata i bio je toliko topal da sam ga jedva držao rukom, jel se inače toliko griije ili je i to znak je je riknuo?

Link to comment
Share on other sites

Prije nego sta narucujes preko e-bay.a, pogledaj u "Auto Lukavec". Imas ih na njuskalu, prodaju rabljene djelove za Renault.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti je filter mokar provjeri odvodne kanale ispod brisača. Imaš ovdje negdje i slike na forumu

Link to comment
Share on other sites

Prije nego sta narucujes preko e-bay.a, pogledaj u "Auto Lukavec". Imas ih na njuskalu, prodaju rabljene djelove za Renault.

 

..imaju, 400kn, da li dati toliko novaca za nešto rabljeno što sutra može opet crknuti jer navodno to crkava? Još moram malo istražiti šta se nudi novoga i po kojim cjenama....

Link to comment
Share on other sites

Ma bježi od njih, obični lopovi, cijene nabijene do neba. Ja sam isto tražio regulator, tražio me 500kn a na ebayju novi 600! Pametnom dosta.

Link to comment
Share on other sites

Meni isto crklo prosle godine. Trebas ocistiti odvodne kanale za kisnicu. Meni tako voda prolila do papucica i sve unistila. Bojim se da ti ne gine popravak. Imas na renault forumu UK kako se sve to mijenja, odlican tutorial s slicicama

Link to comment
Share on other sites

Meni isto crklo prosle godine. Trebas ocistiti odvodne kanale za kisnicu. Meni tako voda prolila do papucica i sve unistila. Bojim se da ti ne gine popravak. Imas na renault forumu UK kako se sve to mijenja, odlican tutorial s slicicama

...sad sam išao gledati, i meni mokro iznad papučica, a kako sam rastavljao na strani suvozača tamo je suho i nisam gledao dalje, a pod nogama je ionako sve mokro od ove kišurine. Šta ti je sve otišlo od vode, samo taj regulator ili više od toga?

Sutra idem te kanale čistit mamu im ......Imaš link za tutorial?

 

Ma bježi od njih, obični lopovi, cijene nabijene do neba. Ja sam isto tražio regulator, tražio me 500kn a na ebayju novi 600! Pametnom dosta.

Šta si uzeo na kraju i gdje?

Link to comment
Share on other sites

..očistio odvode,  nije bilo puno prljavštine, ali dovoljno da su obje strane bile začepljene, a ona dva pretinca ispod nogu vozača i suvozača puna vode. Sad ćemo vidjeti da li će opet puštati. Naručen taj regulator od kineza sa e-bay-a pa ćemo vidjeti. Hvala svima na pomoći. Pozz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

..evo da izvjestim, stigo kinez regulator za 200kn i radi uredno, vidjet ćemo do kada! Poučen ovim iskustvom išao sam pogledati kako je na Cliu sa tim odvodima, i nema uopće plastičnih cjevčica, iako postoji trag da su nekad bile jer je čisto oko samih rupa, a ostalo nije. Auto je nedavno bio u ovlaštenom na mjenjanju šajbe jer je pukla i očito su mi oni to počupali ono "to ti ne treba". Suvozačeva strana nije problem jer tamo nema ništa, ali na vozačevoj strani sad voda curi po žicama, a u blizini je i nekakav el. sklop, pa sam tu stavio nekakvu cjevčicu i odveo vodu niže od sve te struje. Ne kužim te debile u ovlaštenom....malo ću ih pitati kad odem kod njih jer su mi još dužni zamjeniti krovni tapecirung jer su ga uništili kad su mjenjali tu šajbu! Svašta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mene je isto zafrkavalo, ali je problem bio u kabelu, konektoru koji se nalazi u podnici ispod vozačevih nogu. Skinuli konektor i pospajali nekih 50 žica. Sve radi OK već po godine. Inače je i meni problem nastao zbog začepljenih odvoda ispod šajbe. Automatska klima, sve je radilo osim ventilatora, on se nije palio.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izgleda da i ja imam ovaj problem, danas isli u Sl.Brod i sve fino radilo, a na povratku nazad upalim auto, a ono klima ne radi...malo sam se do Osijeka prisjetio kako se nekada putovalo. :cool:

Znaci ako mi ventilator ne radi 99,9% da je reostat?

Gledao sam na ebay-u, ima ih po povoljnim cijenama, ali mi se neda cekati 2 tjedna da mi stigne iz Kine...ili cu naruciti iz UK jer od tamo roba dodje u roku tjedan dana iako je od engleza nesto skuplje...sto se zamjene tice, koliko tu ima vremenski posla i dali je to posao za servis ili nije previse komplicirano da sam pokusam?

Link to comment
Share on other sites

Znas nekoga tko to radi, a da cijena ne premasuje cijenu rabljenoga ili novog sa ebay-a?

Link to comment
Share on other sites

Ne mora biti reostat, moze biti i konektor tj. losi kontakti ili jednostavno cetkice.

Link to comment
Share on other sites

Pol sata za onog tko je vec radio. Sat vremena za rookie-a. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma bježi od njih, obični lopovi, cijene nabijene do neba. Ja sam isto tražio regulator, tražio me 500kn a na ebayju novi 600! Pametnom dosta.

 

 

 

Bas sam kod njih rijesio danas, sa ugradnjom 450 Kn sto je po meni korektna cijena...nije novo, ali i ne kosta kao novo, a nije ni neki kineski dio sa ebay-a upitne kvalitete.

Decko koji je radio promjenio je za pola sata, sve savrseno rastavio i sastavio...u svakom slucaju preporuka za sve one koji su iz OS ili blize okolice.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jučer se vozio s rođakom koji također ima scenic i njemu rade sve brzine ventilatora osim četvrte, wtf?

Obično kad rikne taj reostat radi SAMO četvrta, najveća brzina, a njemu rade sve tri osim te... Što bi moglo biti, možda nešto u prekidaču (ručna klima)? Kako se rastavlja taj dio table gdje su okretni prekidači ventilacije i grijanja, klime?

Link to comment
Share on other sites

Scenic je rastezljiv pojam. Daj podataka pa ću povadit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.