Jump to content

Renault Megane II 1.6 kartica odbija suradnju


Pure Awesomeness

Recommended Posts

Upomoć!

Jučer mi je kolegici Megane odbio suradnju. Ugasila je auto i otišla dućan, kad se vratila auto više nije prepoznavao karticu.

Da li možda znate u čemu je problem?

Ne bih htio odmah zvati servis da me ne operu ko mladog majmuna...

Unaprijed hvala...

Link to comment
Share on other sites

Baterija,prekidac u citacu..

Link to comment
Share on other sites

Baterija nije, stavljena je nova i svejedno ne reagira...a ovaj prekidac u čitaču, kaj je to?

Link to comment
Share on other sites

Moj lega iz bolnice je na meganu mjenjao bravu ili ajmo tako reci citac kartice jer takodjer nije mogao mislim ili prepoznati ili upaliti auto. Cijena za Megana sport je bila paprena. Mislim da mi je rekao cca 7000kn taj cijeli dio. No nemora biti...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

dakle dotični prekidač je u pitanju.....ako ne očitava karticu.....tj... " card not detected "

 

Onda mu stavim drugu pa pali......pa jedno vrijeme pali na drugu...... onda pu se opet pomota pa ne želi ni nju.....več opet ovu prvu :sp:

 

u objema karticama je nova baterija....tako da one nisu krive......

 

dal je ista procedura ko na onom PDFu za vađenje čitača u laguni......jer mi to ne djeluje nešto extra komplicirano....pa bi to probao sam odradit....

 

ili je neki drugi problem?

Link to comment
Share on other sites

Ja bi krenija od čitača.

 

Rastaviti čitač i viditi ima li u njemu polomljenih dijelova.

 

Samo neznam koliko se razlikuju čitači u meganu i laguni.

Jer u meganu kad gurneš karticu ne pali se kontakt dok ne stisneš start-stop.

Dok se kod lagune kontakt pali čim gurneš karticu

Link to comment
Share on other sites

Bok, 

 

ja sam isto  imao problem sa karticom. Mogao sam otključati/zaključati auto ali nije htio paliti motor s njom.

 

Problem je bio u kontaktu na elementu  u kartici.

Pratio sam ovaj thread sa UK foruma i uspio popraviti karticu.

 

http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=85150

 

 

pogledaj da li imaš iste simptome pa probaj, nije teško za napraviti.

 

poz

Link to comment
Share on other sites

Krešimir......puno hvala.....točno je to bio problem,odvojio se kontakt u kartici,prelemio ga.....i kontakt od minusa.....i sad sve radi ko što je 1. dana radilo.....kad je auto proizveden.....

 

 

Hvala još jednom!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.