Jump to content

Centralno zaključavanje


phenom

Recommended Posts

Kako ugraditi "Aftermarket" centralno zaključavanje!!!
 
Evo konačno da ga napravim.
------------------------------
 
1 ->  Treba odšarafiti 2 torx vijka. T20 je torx (jedan sa lijeve,i jedan sa desne strane) 
 
2 ->  Podigni poklopac mjenjača
 
3 ->  Uguraj ruku u rupu izmedu mjenjaca i prekidaca za sva 4 žmigavca te ga guraj prema gore da iskoci van i otpoji konektora
 
4 ->  Odšarafi T20 torx vijak (prije izvadi pepeljaru! :D )
 
5 ->  Uguraj ruku di je pepeljara i isto guraj prekidaca da iskoci van i odpoji ga
 
6 ->  Odšarafi torx vijak T10 i izvadi ga.
 
7 ->  Primi za kraj poklopca i prema lijevo ga vuci dok ne iskoči van
 
8 ->  Primi za kraj poklopca i prema desno ga vuci dok ne iskoči van
 
9 ->  Lagano vuci prema sebi poklopca i poklopac mjenjaca provuci kroz rupu
      ______
 
10 -> Nadigni poklopac i naći ćeš još jedan konekor koji je spojeni na pepeljaru, izvuci ga van i cijelu ploču makni
 
 
Sada dalje treba lemiti ovim redosljedom!
-----------------------------------------
 
1 -> Bijelu žicu spoji na konektor broj 1!!!
2 -> 2 (žuta i žuto-crna) žice spoji na konektor broj 3!!!
3 -> Na konektoru broj 4!! Spoji crnu žicu (MINUS) Deblja je nego ostale žice
4 -> Na konektoru broj 5!! Spoji bijelo-crnu žicu
5 -> Ja sam imam jednu žicu, tj bila žica od radiostanice što je moj otac nekad koristio pa je na njoj stalni napon 12V.
     Ako nemate nikakve žice na kojoj je 12V stalni napon onda uvezite žicu sa akumulatora u kabinu, ili sa neke žice od ventilacije 
     ili od nekud gdje dobiva stalni napon. Ispitati se moze ovako sa instrumentom. Stavite prekidač naravno na 12v istosmjerno i crnu iglu stavite
     na konektor broj 4 a sa crvenom ispitujete di ima stalnog napona (po drugim zicama, konektorima,prekidacima ili gdje vec bude stalni napon od 12v
     Kad vam bude pisalo 12v na instrumentu to znaci onda da je stalni napon na zici i na nju zalemite crvenu zicu, ili je na sredini žice ogulite i na nju zalemite
6 -> 2 smeđe žice ostale zalemite na zicu konektora broj 3 (ljubičasto-sivu) i na konektor broj 4 (narančasto-sivu). Nema veze koja će gdje se zalemiti
7 -> Sami modul smjestio sam di je strelica pokazuje (predzadnja slika)

 

Hvala Pufyu na suradnji :)  :prijatelji:  :dobroje:

Slike :

 

 

67401508.jpg
 
50500459.jpg
 
47102309.jpg
 
46873554.jpg
 
78006481.jpg
 
33578241.jpg
 
62250812.jpg
 
13862861.jpg
 
27217194.jpg
 
31370357.jpg
 
58150648.jpg
 
46731677.JPG
 
img20130507001820.jpg
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by phenom
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

evo da još jednom zahvalim, služeći se ovim uputama složio sam daljinsko na Cliu, hvata na 30 m. Kod mog modula žice su bile malo drugačije boje, ali sve je išlo lako, logički. Upravo sam naručio još jedan komplet bratu od žene za njegov w124 s vacuum zatvaranjem

Preporuka svima Kr Hi-FI centar

post-138-0-02876800-1372786147_thumb.jpg

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

super :dobroje:,  kr hifi centar daje garanciju 2 god. Al postarinu moras sam placat :tup:

Link to comment
Share on other sites

E to daljinsko iz kr hifija imam ja vec 2,3 godine.Radi bez greske,lovi ko vrag.Tocno takav ko na slici.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja sam probal,moreš na poziciju,trubu,ak očeš moreš i na brisače.

Al sve je to tak,žmige su naj.

Vidiš na nutarnje svijetlo nisam se ni sjetil,dobra ideja.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam spojil žice u ručku,na žice od žmigavci.Pa sam odma probal i druge mogućnosti.Samo pikaš žice kaj oćeš da radi dok otklj/zaklj.

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da on oce da mu neko vrijeme pozicija i svjetli kad ga otkljuca ili kad ga zakljuca da se postepeno gasi

tak je kod mene original napravljeno na unutarnje svjetlo

 

a ne da mu blinkne pozicija kad ga otkljuca/zakljuca

Link to comment
Share on other sites

Ma je,i da se vrata otpreju na gumbić.

pa da

 

heheheh

Link to comment
Share on other sites

a ko vam kriva kaj imate ta vulgaris daljinska zakljucavanja pa vam ne pali svijetlo u kabini

 

hehehehhe

 

:taz:  :taz:  :taz:

:davez:  :beah:  :beah:  :zivili:

Link to comment
Share on other sites

i da ti iz radia kaže "dobrodošli u svoj auto, vozite sigurno"

 

Meni to piše na dispeju :lek:

Link to comment
Share on other sites

Meni piše "hello, pa de si, il me vozi il me daj u Cios, majmune". Al na francuskom :D :D

Link to comment
Share on other sites

A što će mi svjetlo u kabini prije nego otvorim vrata? Da vidim jel se netko skriva na zadnjem sicu ko u Kojaku?

Link to comment
Share on other sites

A što će mi svjetlo u kabini prije nego otvorim vrata? Da vidim jel se netko skriva na zadnjem sicu ko u Kojaku?

da

 

pa di opet ne maznu rezervni kotac

 

:)

 

salim se

 

kod mene je tak i mislim da @Veco666 tak nekaj oce

Link to comment
Share on other sites

e tocno to kak veli senic al pošto sam friški s francuzićem nisam se još ufuro u sve :glare:  znači kak mi zasvjetli unutrašnjost da tak i pozicije, žmige nisu tolko bitne

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Kako ugraditi "Aftermarket" centralno zaključavanje!!!
 
Evo konačno da ga napravim.
------------------------------
 
1 ->  Treba odšarafiti 2 torx vijka. T20 je torx (jedan sa lijeve,i jedan sa desne strane) 
 
2 ->  Podigni poklopac mjenjača
 
3 ->  Uguraj ruku u rupu izmedu mjenjaca i prekidaca za sva 4 žmigavca te ga guraj prema gore da iskoci van i otpoji konektora
 
4 ->  Odšarafi T20 torx vijak (prije izvadi pepeljaru! :D )
 
5 ->  Uguraj ruku di je pepeljara i isto guraj prekidaca da iskoci van i odpoji ga
 
6 ->  Odšarafi torx vijak T10 i izvadi ga.
 
7 ->  Primi za kraj poklopca i prema lijevo ga vuci dok ne iskoči van
 
8 ->  Primi za kraj poklopca i prema desno ga vuci dok ne iskoči van
 
9 ->  Lagano vuci prema sebi poklopca i poklopac mjenjaca provuci kroz rupu
      ______
 
10 -> Nadigni poklopac i naći ćeš još jedan konekor koji je spojeni na pepeljaru, izvuci ga van i cijelu ploču makni
 
 
Sada dalje treba lemiti ovim redosljedom!
-----------------------------------------
 
1 -> Bijelu žicu spoji na konektor broj 1!!!
2 -> 2 (žuta i žuto-crna) žice spoji na konektor broj 3!!!
3 -> Na konektoru broj 4!! Spoji crnu žicu (MINUS) Deblja je nego ostale žice
4 -> Na konektoru broj 5!! Spoji bijelo-crnu žicu
5 -> Ja sam imam jednu žicu, tj bila žica od radiostanice što je moj otac nekad koristio pa je na njoj stalni napon 12V.
     Ako nemate nikakve žice na kojoj je 12V stalni napon onda uvezite žicu sa akumulatora u kabinu, ili sa neke žice od ventilacije 
     ili od nekud gdje dobiva stalni napon. Ispitati se moze ovako sa instrumentom. Stavite prekidač naravno na 12v istosmjerno i crnu iglu stavite
     na konektor broj 4 a sa crvenom ispitujete di ima stalnog napona (po drugim zicama, konektorima,prekidacima ili gdje vec bude stalni napon od 12v
     Kad vam bude pisalo 12v na instrumentu to znaci onda da je stalni napon na zici i na nju zalemite crvenu zicu, ili je na sredini žice ogulite i na nju zalemite
6 -> 2 smeđe žice ostale zalemite na zicu konektora broj 3 (ljubičasto-sivu) i na konektor broj 4 (narančasto-sivu). Nema veze koja će gdje se zalemiti
7 -> Sami modul smjestio sam di je strelica pokazuje (predzadnja slika)

 

Hvala Pufyu na suradnji :)  :prijatelji:  :dobroje:

Slike :

 

 

67401508.jpg
 
50500459.jpg
 
47102309.jpg
 
46873554.jpg
 
78006481.jpg
 
33578241.jpg
 
62250812.jpg
 
13862861.jpg
 
27217194.jpg
 
31370357.jpg
 
58150648.jpg
 
46731677.JPG
 
img20130507001820.jpg
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dal bi znao spojit meni na 19ici...aftermarket ono iz kine narucio...platim cevape i pivu:D

Link to comment
Share on other sites

slike su sa starog servera. Isparile

možda imam nešto na kompu što sam tada skidao u vezi daljinskog, staviti ću ovdje

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.