Jump to content

fučkanje/ zujanje motora


megan

Recommended Posts

Neznam ni sam od kud da počnem, lud sam više...

Auto ima 258 000 km...prošle godine slagana glava motora i s time su mi pregledali ventile, cilindre, klipove, bregastu...ma sve živo...prošli tjedan promijenjena getriba, ulje, filteri i počelo je nekakvo fučkanje koje se čuje (pazite sad ovo) jedino iz kabine i kad se sagne kod desnog ili lijevog kotača...kad se stoji iznad motora i dodaje gas ručno to se ne čuje...

U roku od tjedan dana je rađeno sljedeće...skidana getriba dolje i preslagivana jer je omjer brzina bio drugačiji nego na mojoj staroj (koju sam morao promijeniti jer mi je zupčanik diferencijala puknuo i napravio rupu u kučištu getribe) i usput su mi zamijenili ležajeve diferencijala...kaj se tiće getribe sad je super (majstor se kune da nije getriba jer se u njoj niš ne vrti kad se stisne kuplung/kvačilo i čak je htio skidat dolje ponovo ,al normalno se šalta i kreće i vozi tak da mislim da bi bilo glupo sad skidat to sve opet dolje)...zamijenjen zupčasti remen, rolice i španer...zamijenjena vodena pumpa i kanalni remen...alternator nije jer imam 2 doma i mijenjali smo i sve je isto, zamijenjena lijeva poluosovina...čak sam mijenjao i gumenu cijev od filtera zraka koja ide u usisnu granu jer je bila malo ispucana pa smo mislili da je to...niš nije pomoglo...

E sad malo više o tom fučkanju...javlja se jedino pri 2000 okretaja na dalje, u leru i ispod 2000 okretaja se ne ćuje niš...fučka i u vožnji i u leru, sa pritisnutim kuplungom (kvačilom) i sa otpuštenim...sve je isto...neznam jel se kad ikome čulo fučkanje iz zvučnika, kad se chinchevi i struja stave skupa pa fučka/zuji...e tak se slično čuje, neznam kak bi bolje opisao...čini mi se da se to fučkanje čuje kod/oko ispušne grane ,ali ne gore kod grane nego tam di se spajaju grana i auspuh, ali opet, kad pogledam getribu odozgora i stavim uho i koncentriram se, ko da mi zvuk dolazi iz nje ili oko nje...

aj ak ima ko kakvu ideju nek piše...mislim, auto se normalno vozi ,šalta, u višu, nižu, rikverc, niš ne lupa, trga i neznam ja kaj, samo je to fučkanje ostalo misterija...mogu i dić prozor i pojačat muziku i niš ne čujem, al jbg.znam da je to tu i to mi smeta...

btw...u 3 servisa (stao sam bezveze kad njih samo da mi poslušaju auto) su rekli da je to normalo i jedan mi je samo rekao nek si pregledam zupčasti remem...

 

Link to comment
Share on other sites

ma vozi i pojačaj glazbu nije to ništa ozbiljno  :00009019:

Link to comment
Share on other sites

i još kaj sam skužio, kad se zagrije motor, čuje se mrvicu manje, al se i dalje čuje :p

 

2 frenchkey: baš sam nedavno stavio novi woofer od 1500 W Rms-a, to kad pojačaš ne čuješ ni sebe a kamoli neke pizdarije od zvukova u autu :)))

Link to comment
Share on other sites

Neznam, moguce je, to su mi i spomenuli da bi moglo bit...trebalo bi provjerit ispusnu granu i spojeve kod flex crijeva...al to nemogu do drugog tjedna...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Jesi li mozda otkrio sto je zujalo?

Meni na Scenicu II pocelo isto zujat kao vjetar kad fijuce na oko 3000 okretaja.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.