Jump to content

197 Kako skinuti ručicu mijenjača?


yutasknight

Recommended Posts

Htio bih promijeniti "kožu" ručice mijenjača na svom sportu obzirom da se ova već sva pohabala.

Ili promijeniti uopće ručicu...

Zanima me dali postoji kakav bezbolan način da se skine ručica mijenjača na Clio Sportu 197?

Plastični poklopac na kojem su rezbarene brzine se lagano skine.... plastični dio mijenjača ima dvije klapne sa svake strane utisnute u nazovimo to.... aluminijsko kučište mijenjača ...praktički ručica unutar ručice.

 

Dali se ta plastična ručica može skinuti a bez da se razvali ili raspili ...također me to zanima za unutarnji metalni dio ...u slučaju da bi stavljao kompletno novu ručicu mijenjača...kako se taj metalni vrh skida??

 

Tnx.

Edited by yutasknight
Link to comment
Share on other sites

Prvo što trebaš napraviti jest skinuti samu kuglu mjenjača. Uopće nisi trebao skidati srebrni poklopac na kojemu su utisnute brzine. Kuglu uzmi u ruke čvrsto i naglo povuci prema gore jer je samo nabijena. Možes je lagano prvo zarotirat lijevo desno i samo na silu povuci gore, samo pazi da te ne opizdi :D.

 

Kad si nju skinuo onda je lako. Skineš ono plastično kućište oko mjenjača na kojemu je koža. Prvo ide sve u kompletu kad to podižeš, što je lagano jer ima 4 pracne. Kad si skinuo samo okreneš naopako, imas jednu žicu koja drži vrh kožice mjenjača ili je nekakava gumica nesjećam se. Nju skineš i onda moraš odvojit samu kožu od glavnog kućišta. Također je na pracne koje se vide kad je okreneš na drugu stranu. Samo pazi one su srebrne i ima ih malo više i lgano pucaju, zato pažljivo. Ja sam ju promjenio bez problema, a kad naručuješ novu kožicu dobiješ ovo na priloženim slikama dolje. Ako pak želiš promjenit samo kožicu tipa da ti netko drugi sašije, onda je malo kompliciranije jer je ista zaheftana na plastični srebrni nosač pa ćeš imati malo više muke. Nadam se da sam ti pomogao.

 

post-1099-0-03106200-1370843602_thumb.jppost-1099-0-78448900-1370843603_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Uopće me ne čudi da si i to rastavljao, stvarno meštar za RSove.  :fflag:

jbga nakon 110 000 izlizala se :D

Link to comment
Share on other sites

ruke na volanu, a ne jednu na mjenjacu i jednu na 12h na volanu i nemas problema :zubo:

Link to comment
Share on other sites

...Zrmi ...i kaj onda na kraju samo nabiješ kuglu mijenjača nazad? Netrebaš je zašarafiti ili po nekim "klapnama" mrdati?

Link to comment
Share on other sites

...Zrmi ...i kaj onda na kraju samo nabiješ kuglu mijenjača nazad? Netrebaš je zašarafiti ili po nekim "klapnama" mrdati?

 

 

Tako je samo ju nabij opet i nemas problema ;)

Link to comment
Share on other sites

ruke na volanu, a ne jednu na mjenjacu i jednu na 12h na volanu i nemas problema :zubo:

 

Kad žena s prstenjem vozi auto onda ne pomaže ni to što ruke drži na volanu, sve izgrebe. :)

Link to comment
Share on other sites

Obzirom da Molydon više nema ručice mjenjača...ni Momo ...u biti nemaju ništa.

Jel imate kakav dućan za preporučiti sa tom opremom...da su kvalitetne i vizualno probavljive kugle mjenjača...tnx 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jel probao tko skidati ovu plastiku sa "šipke"?

Dali se to uopće može skinuti? Smije li se skinuti? ...i kako? ..trgati? čupati? piliti?

 

rgb6.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Gdje nabaviti kožu mjenjača za 197, poderala se do kraja....

Link to comment
Share on other sites

mislim da ručica nije ni pretjerano skupa ni u originalu.

ili na ebayu....ak nema na njuškalu

a kožu,....možda ti mogu majstori auto tapetari sredit kožu

Link to comment
Share on other sites

Gdje nabaviti kožu mjenjača za 197, poderala se do kraja....

 

Za 200-300kn pretapeciraj kožu i ručicu i to je to. Dodaj još 300-500kn i odradi i volan. :p

Link to comment
Share on other sites

Za 200-300kn pretapeciraj kožu i ručicu i to je to. Dodaj još 300-500kn i odradi i volan. :p

 

Isss, jesi lood :) našo na njuškalu neko šiva za 60 skaj 100 koža, al sve si mislim da cu kupit komad kože i preštepat i bok bok...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.