Jump to content

Scenic 2 brava volana


Guest

Recommended Posts

Riknula mi kratka svjetla i brljavil sam po kutiji osigurača (ispod haube). Svjetla su i dalje u kvaru,ali mi zato auto više ne pali, tj. kao ne radi brava volana----koja je ostala otključana.  Sad mene zanima dali je možda ispario neki kod, zna li ko to popraviti kaj da radim??????????????

Link to comment
Share on other sites

Sto ste tocno radili jer brljavljenje ne povezujem sa vadjenjem i vracanjem osiguraca vise sa sjeckanjem, prespajanjem i neadekvatnim ispitivanjem. Nemam takav auto samo pokusavam pomoci u dijagnostici za koju bi bilo pozeljno sto detaljnije opisati ako se sjecate kako i sto ste radili.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu na netu sad nac sliku kutije osiguraca da ti pokazem koja zica stvara problem, ako je u tome slucaj. Vjerojatno je, buduci da si prckao po njoj.

 

A i ja sam imao problem sa desnim svjetlom koje se je palilo zakasnjelo ili se je palilo random, al to je proslo samo od sebe. Kako, ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Sto ste tocno radili jer brljavljenje ne povezujem sa vadjenjem i vracanjem osiguraca vise sa sjeckanjem, prespajanjem i neadekvatnim ispitivanjem. Nemam takav auto samo pokusavam pomoci u dijagnostici za koju bi bilo pozeljno sto detaljnije opisati ako se sjecate kako i sto ste radili.

izvadio sam kompletnu kutiju osigurača van, čistio konektore i pogledao ploču osigurača iznutra jer mi je prije cca 2 god. u nutra ušla voda. Sve sam to radio uz skinutu klemu akumulatora.

 

 

Danas mi je bio frend sa clip diagnostikom i obrisao sve greške, ovu od stupa volana tek negdje iz trečeg pokušaja ali ništa.

Link to comment
Share on other sites

Može li neko provjeriti na svom autu?  

Lampica na komand. ploči blica, kada ubacim karticu i dam kontakt,treba li i dalje blicati ili??

Bojim se da mi auto možda nije izgubio kod između ecu-a brave i nečeg trečeg

Link to comment
Share on other sites

nisi napisao dali si probao sa rezervnom karticom upalit

 

mozda ova nekaj ne valja

Link to comment
Share on other sites

Jel ti na kraju pise na kompu u autu "Steering locked", "Steering not locked"?

 

Jedna od ovih zica sa najgornjeg konektora ima veze sa time, ako nije problem u samom sklopu zakljucavanja volana. Znaci ovaj najgornji plosnati konektor sa jednim redom zica, iznad osiguraca od 10A. Problem sa tom zicom mi nije bacao nikakvu gresku u citac greski.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Jel ti na kraju pise na kompu u autu "Steering locked", "Steering not locked"?

 

Jedna od ovih zica sa najgornjeg konektora ima veze sa time, ako nije problem u samom sklopu zakljucavanja volana. Znaci ovaj najgornji plosnati konektor sa jednim redom zica, iznad osiguraca od 10A. Problem sa tom zicom mi nije bacao nikakvu gresku u citac greski.

Na taj i ja sumnjam,tu je bila voda,ali probao sam sve --kontakt sprej, fine špic cange i stiskanje kontakata.

Probano i sa drugom karticom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Opet imam problem tu negdje, ne pali, samo sada imam uredno kontakt, volan se otključa---samo ne kresne. Jučer sam malo u jednom trenu pročačkal po konektorima i normalno je desetak puta zapalil. Ostavim ga na pola sata i od tad ništa. Kaj da gledam, ima li na forumu kakav mehaničar/elektroničar koji bi se htio s ovim zahebavat.   Zagreb zapad --Kustošija???

Link to comment
Share on other sites

brava ti moze biti do same brave, zna pocet zajebavat sam mehanizam, i samo ju se treba malo ocistiti. nemogu sad naci temu od toga al je bila na fr ren forumu.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.