Jump to content

Kangoo 4x4-zablokiran visko,pomoć?


shomy

Recommended Posts

bok,

trebam pomoc oko pogona...

eto visko spojka je ostala zaglavljena i sad je stalni pogon na sve kotace...

zbog toga trpi i kardan i dif. i getriba pa me zanima jel itko to reparirao ili jel pasu kakvi drugi dijelovi da se to slozi?

da ne spominjem da se kod skretanja cuje sitno pucketanje i malo vibrira cijela kabina...

 

Link to comment
Share on other sites

clan foruma Anes ima takav kangoo ali nije vec dugo online a u njegovim temama nisam nasao rjesenje...

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam kango ti ima stalno 4x4 do 60kmh a onda ga elektronika iskljucuje.tj ukljucuje po potrebi.E da pogon ti je od Nisana samo neznam tocno od kojeg modela

Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

pa kaj nije pogon isti kao i na scenicu RX4

Link to comment
Share on other sites

pa kaj nije pogon isti kao i na scenicu RX4

Ne na Rx-u je pogon od Stayer Puch.A na kangou je od Nisana.Samo sta su Francuzi stedili na materijalima pa ako nisu odrzavani zna bit sranja. Edited by macak
Link to comment
Share on other sites

a kaj nije stalni pogon prednji a po potrebi tj. kad oni proklizu,da onda visco ukljucuje zadnje kotace?

moj kangoo je 2003.god...

Link to comment
Share on other sites

Ne uvik ti je sve 4 vuce jer visko daje uvik min 5% na zadnju osovinu radi trenja ulja u njemu.Visko ti regulira postotak na zadnjoj osovini do 50%

Link to comment
Share on other sites

nemogu vjerovat kako je tesko nac neko povoljno rjesenje za taj vrazji visco kuplung...

googlao sam po nekim linkovima i pitao na RK forumu Srbije ali mi tamo nitko nije nista pisao....

naletio sam na pun kufer prica o tome i niejdna vrazja tema o tome kako je netko to slozio...

ovaj tjedan skidam kardan i ide u garazu dok ne nadjem neko rjesenje a do onda ce kloki bit samo prednji pogon hehe... 

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, kaj nisi ti kupio taj auto nedavno?

Link to comment
Share on other sites

jesam,prije mjesec dana...

nikako da napravim temu predstavljanja auta...

bio je na servisu,doduse nije trebalo puno toga na njemu raditi ali kako sam ja frik i hocu da sve na autu bude u tip top stanju,tako je on ostao kod frenda u ovlastenom servisu na temeljnom raskapanju,pregledu i dijagnozi,naravno,uredjivanju i slaganju hehe...

jos me jedino j**e taj pogon tj visco spojka koja im je inace uz kardan bolna tocka :(

ma pisat cu temu o autu pa cete sve znat o njemu...

Link to comment
Share on other sites

Pa da, bas je fora auto pa kad ulovis vremena malo ga predstavi! Steta kaj gnjavi ta spojka, ali rijesit ces to vec! ;)

Link to comment
Share on other sites

eto,stavio sam temu u projekti i diy :)


uh ode font u 3pm...eto sad je dobro

Link to comment
Share on other sites

A taj frend iz ovlastenog ti nezna pomoci?

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

ah,poslovodja mu bas ne odobrava da se to slaze nego mijenjaj jer se visko ne rastavlja bla bla itd...

najvjerovatnije je puno posla,nema garancije a njima se to ne isplati niti to rade a valjda nezeli da ja posle pricam okolo da neznaju to sloziti li da nisam zadovoljan sa servisom,tako da frend to nemoze raditi tamo a ja usput nalazim alternativna rjesenja za neku kucnu radinost kod njega ili kod sebe doma u garazi...

Link to comment
Share on other sites

a oni imaju dosta posla pa ne zeli gubiti vrijeme i riskirati na takvim delikatnim problemima...

Link to comment
Share on other sites

e danas sam netu naletio na tutorial kako reparirati visko kuplung ali je na njemackom i radi se o VW T3 synchro kombiju pa nis ne kuzim...

uglavnom lik prica o viskoznom gelu neke gustoce od 100 000 na nesto kaj ti ja znam,ima kakvih ideja?

gel kosta 60 eura,nemoze onda za renault biti skuplje i di to naruciti,frajer je zalijepio izolirku preko reklame na bocici!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

e uglavnom sam izgooglao i istelefonirao,iskopao informacije vezane uz ulje...

 

u visko kuplung ide Titan Sintopoid LS 75w90 -8 decilitara

 

PUNO HVALA SVIMA (MACAK,FRENCHKEY) A POSEBNO SMUCHACU I JEDNOM CLANU IZ RK-SRBIJA IZ PODGORICE (nickname ETO TAKO) NA TOCNIM PODACIMA!!! :serv:

 

sutra idem po ulje,jedna litra me kosta 85kn!!!

 

kad pocnem slagati visko,otvorit cu temu i stavljati slike i tekst,napraviti mali tutorial za buduce vlasnike sa istim problemom

Edited by shomy
Link to comment
Share on other sites

ajde neka si ti to uspija rjesit  zato i postoji forum da si medjusobno pomognemo :dobroje:     :hey:  

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.