Jump to content

Veliki servis-Clio 3


mario 33

Recommended Posts

Trebao bih uskoro mijenjati zupčasti remen(i sve ostalo što uz njega ide:vodena pumpa,mikro remen itd.).Zanima me koji brendovi su prva

ugradnja za remenje,vodenu pumpu,natezače...u Cliu 3-1.4 16v motoru.Zna li itko taj podatak?Naime,raspitujem se već neko vrijeme po

servisima koliko bi me koštao veliki servis,pa sam došao i do ideje da sam nabavim dijelove od trgovaca,a serviserima platim samo ugradnju.Imam i dvije pismene ponude ovlaštenih servisa:Auto Vidaković u Požegi-2990 kn uz ugradnju zamjenskih dijelova renomiranih

proizvođača(kojih??!!,to nisu naveli u ponudi,nije Motrio) i O.K.M.T. u Bosanskoj Gradiški-795,45 km(ili cca.3200 kn) za original Renault dijelove ili 659,10 km(ili cca.2640 kn) za Motrio dijelove.Ovi iz Požege su mi radili ponudu u smislu da idu sa što većim popustima(5+ i 

popust za gotovinu),mada mi je malo blesavo da u ovlaštenom servisu ugrađuju zamjenske dijelove koji nisu čak ni Motrio.Očito je kriza,pa daj što daš.Sve u svemu nije prestrašno,uzevši u obzir prijašnje Topice,gdje se raspravljalo o cijenama.Mene muči to što mi prijatelji i kolege s posla govore da se može proći još jeftinije,bilo kod neovlaštenih servisa ili samostalnom nabavom dijelova.E,pa zato trebam te

brendove da znam što tražiti kod trgovaca.

Link to comment
Share on other sites

Pričekaj da se lageros vrati sa godišnjeg,on će ti sigurno dati povoljnu i kvalitetnu ponudu.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene je isti motor i bas kada sam radio sada servis ulje i filteri kazu red je radi starosti godina auta da se mijenja remen i popratni materijal ... iako auto nije preslo 60.000 vec 42.xxx

U ovlastenom su rekli cijenu od 300do 350Eura za sve...

Marku konkretno nisu govorili ali smatram da su orginalni dijelovi.

AK. Halilovic

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti pravio ponudu iz O.K.MT-a  :smile:

 

Zaboravio sam spomenuti u ponudi da postoji i mogućnost povrata PDV-a , tako da sam povrat PDV na dijelove, skoro u cijelosti može pokriti cijenu ugradnje.

Samo što je dijelove potrebno iznijeti u izvornom stanju prije ugradnje , a kad se dođe po novac od povrata , ti isti dijelovi se ugrade (uz zadržavanje svih garantnih uslova) , a svako ko gravitira blizu granice , to se definitivno isplati , uostalom tako i poslujemo za svaki malo skuplji dio a da je blizu granice (Novska , N. Gradiška , Pakrac , Daruvar...)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ti pravio ponudu iz O.K.MT-a  :smile:

 

Zaboravio sam spomenuti u ponudi da postoji i mogućnost povrata PDV-a , tako da sam povrat PDV na dijelove, skoro u cijelosti može pokriti cijenu ugradnje.

Samo što je dijelove potrebno iznijeti u izvornom stanju prije ugradnje , a kad se dođe po novac od povrata , ti isti dijelovi se ugrade (uz zadržavanje svih garantnih uslova) , a svako ko gravitira blizu granice , to se definitivno isplati , uostalom tako i poslujemo za svaki malo skuplji dio a da je blizu granice (Novska , N. Gradiška , Pakrac , Daruvar...)

Još jednom zahvaljujem na ponudi.Vrlo je fer i transparentna jer se sve iz nje može iščitati(šta i koliko).Uzet ću u razmatranje i ovu mogućnost s PDV-om.Dali je još uvijek 17 % i kakva je situacija s tim povratom PDV-a sada kada je HR ušla u EU? 

Link to comment
Share on other sites

Još nitko sa imenima brendova.Da li je u Cliu 3 Valeo,Continental ili nešto drugo?

Link to comment
Share on other sites

ma naručiš djelove prek lagerosa i to ti je najjeftinija solucija... ja radio veliki servis prije par mjeseci...

drugdje s raznim rabatima nisam došao do cijene koju je dao lageros...

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo još aktualno, molio biih podatke auta i obavezno broj šasije i ponuda stiže čim prije....

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovo još aktualno, molio biih podatke auta i obavezno broj šasije i ponuda stiže čim prije....

Još je aktualno.Evo podaci:Clio 3, 04/2006. godina,1.4 16v motor(72 KW),br.šasije:VF1BR1AOH35427765.Molim te samo provjerene i kvalitetne dijelove,jer mi nije cilj proći što jeftinije,pa da za 2 godine to radim ponovo jer je,npr,propiškila vodena pumpa.Pozdrav.

Link to comment
Share on other sites

Još je aktualno.Evo podaci:Clio 3, 04/2006. godina,1.4 16v motor(72 KW),br.šasije:VF1BR1AOH35427765.Molim te samo provjerene i kvalitetne dijelove,jer mi nije cilj proći što jeftinije,pa da za 2 godine to radim ponovo jer je,npr,propiškila vodena pumpa.Pozdrav.

I mene zanima jer mi je isti motor :)

Link to comment
Share on other sites

@ mario 33 kao i GoPlay

 

Ponuda izgleda ovako:

 

- Set zupčastog remena (natezač, klizač, zupčasti remen):

INA = 860,00 Kn/set (uvoz, prodano trenutno)

RENAULT OE = 970,00 Kn/set (uvoz)

 

- Pumpa vode:

MAGNETI MARELLI = 240,00 Kn/1kom (za odmah)

DOLZ = 265,00 Kn/1kom (uvoz)

 

- Natezač kanalnog remena:

* s mehanizmom SNR = 438,00 Kn/1kom (za odmah)

* samo solo rolica CAFFARO = 130,00 Kn/1kom (uvoz)

 

- Kanalni remen:

GATES = 111,00 Kn/1kom (za odmah)

 

NAJSKUPLJA OPCIJA = 1.784,00 Kn

Jeftinija opcija = 1.341,00 Kn

 

Cijene su snižene i sa već uračunatim PDV-om.

Poštarina je 40,00 Kn za ovakav paket.

 

Dakle, ovo su brandovi koje sam do sada prodavao, a između ostalog brandovi koje koristim i na svom vozilu koje će uskoro raditi 3 veliki servis na 300tkm za nekih 7tkm ilti uskoro :D

 

Za dodatne informacije stojim na raspolganju.

 

LP

Link to comment
Share on other sites

@ mario 33 kao i GoPlay

 

Ponuda izgleda ovako:

 

- Set zupčastog remena (natezač, klizač, zupčasti remen):

INA = 860,00 Kn/set (uvoz, prodano trenutno)

RENAULT OE = 970,00 Kn/set (uvoz)

 

- Pumpa vode:

MAGNETI MARELLI = 240,00 Kn/1kom (za odmah)

DOLZ = 265,00 Kn/1kom (uvoz)

 

- Natezač kanalnog remena:

* s mehanizmom SNR = 438,00 Kn/1kom (za odmah)

* samo solo rolica CAFFARO = 130,00 Kn/1kom (uvoz)

 

- Kanalni remen:

GATES = 111,00 Kn/1kom (za odmah)

 

NAJSKUPLJA OPCIJA = 1.784,00 Kn

Jeftinija opcija = 1.341,00 Kn

 

Cijene su snižene i sa već uračunatim PDV-om.

Poštarina je 40,00 Kn za ovakav paket.

 

Dakle, ovo su brandovi koje sam do sada prodavao, a između ostalog brandovi koje koristim i na svom vozilu koje će uskoro raditi 3 veliki servis na 300tkm za nekih 7tkm ilti uskoro :D

 

Za dodatne informacije stojim na raspolganju.

 

LP

Zahvaljujem na ponudi,korektne cijene,nema šta.Moram provjeriti još samo na jednom mjestu i odlučit ću se uskoro.Ako vas izaberem,javim vam.Pozdrav. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Da završim priču...napravljen veliki servis u Pakracu u novootvorenom servisu.Konačna cijena je 1667,50 kn.Nisu mi mijenjali španer za pomočni remen zbog

male kilometraže(68700 km),a i vraćen je postojeći antifriz u motor jer je mijenjan nedavno.Svaka preporuka za servis jer rade provjereni majstori(donedavno

radili u ovlaštenom Opel servisu u Kutini).Ugrađeni zamjenski dijelovi poznatih proizvođača.

Link to comment
Share on other sites

Da se malo nadovežem na ovu temu (vezano uz ovo vozilo po specifikacijama) i da napravim malu anketu među vama, iako ću to još naknadno malo više obuhvatiti čim uhvatim vremena.

 

Naime, uskoro planiram u prodajnom asortimanu imati i originalne rezervne dijelove (koji su donekle prihvatljivi po cijenama) te ovim putem želim pitati sve vas što mislite o tome i naravno, što mislite o cijenama (koje će biti ovdje navedene).

 

Pa konkretno vezano za vozila iz ove teme Renault Clio III, 1.4 16V, 72kW, kôd motora K4J780, sa klima uređajem

 

- Set zupčastog remena (natezač, klizač, zupčasti remen, vijak):

RENAULT OE = 600,00 Kn/set

 

- Zupčanik/remenica bregaste osovine (inače idu 2 ista komada na obje bregaste):

RENAULT OE = 375,00 Kn/1kom

 

- Set kanalnog remena (natezač, kanalni remen)

RENAULT OE = 630,00 Kn/set (a možda bude i oko 350,00 Kn/set, samo da provjerim točnost oznake)

 

- Filter ulja:

RENAULT OE = 40,00 Kn/1kom

 

- Filter zraka:

RENAULT OE = 110,00 Kn/1kom

 

- Filter goriva, plastični:

RENAULT OE = 132,00 Kn/1kom

 

- Filter kabine:

* obični peludni: RENAULT OE = 100,00 Kn/1kom

* s aktivnim ugljenom: RENUALT OE = 130,00 Kn/1kom

 

- Kočione disk pločice, prednje:

RENAULT OE = 235,00 Kn/set

 

- Kočioni diskovi, ventilirajući, prednji 260mm:

RENAULT OE = 870,00 Kn/2komada

 

- Set kvačila 2p (lamela i potisna ploča, BEZ potisnog ležaja):

RENAULT OE = 720,00 Kn/set 2p

 

- Svjećica:

RENAULT OE = 28,00 Kn/1kom

 

- Bobina:

RENAULT OE = 260,00 Kn/1kom (nije Sagemova da ne bi bilo) ;)

 

 

Eto, to je jedan mali pregled na ove dijelove, s time da je bitno napomenuti da isti ovi dijelovi su vezani i za mnoge Renault modele sa ovim 1.4 motorom.

Navedene cijene su neto i sa već uračunatim PDV-om.

 

Dakle, plan mi je krenuti u ovako nešto i trenutno ne znam kada točno će to krenuti, ali planiram da bi u narednih mjesec-dva to počelo funkcionirati.

Ukoliko već sad ima zainteresiranih za ovako nešto (uglavnom vezano za dijelove mehanike i nešto elektrike) slobodno se javite da mogu pogledati što se može pouditi i po kojim cijenama.

I ne zaboravite, trebam sve podatke auta (kao što je gore u jednom postu navedeno) i obavezno broj šasije.

 

Za sada toliko i slobodno mi javite informacije što mislite o ovim cijenama, jer ovo je ionako anketno pitanje :)

I za sve dodatne upite stojim na raspolaganju i da ne spamamo ovaj topic, sve druge modele svoje upite šaljite na moj PM.

 

Lijep pozdrav!

 

:zivili:

Link to comment
Share on other sites

 Mislim da su ti cijene sasvim OK s obzirom kakve su u ovlaštenim servisima za originalne dijelove.Mislim da ćemo vjerojatno surađivati u budućnosti jer sam dijelove i ulje za mali servis uglavnom nabavljao sam pa otišao u ovlašteni to ugraditi.Nešto kupiš i kod njih da ne prosvjeduju...

:zivili:

Edited by Tiho
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.