Jump to content

gumena brtva oko vrata


frenchkey

Recommended Posts

razmišljam o kupovini brtve sa donjeg linka koju bi stavi po unutarnjem obodu vrata da mi se ne prljaju štokovi, a možda dobijem što i na zvučnoj izolaciji. Jeli netko nešto slično pokušavao, makar s onim trakama za kućna vrata?

http://www.ebay.co.uk/itm/4M-Car-Truck-Motor-Door-Rubber-Seal-Strip-Weatherstrip-Seals-Hollow-Small-D-01-/310680315254?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item4855fd6576

Link to comment
Share on other sites

Ja osobno to ne bih stavljao, upravo tako nešto slično serijski imam na autu i uvijek nakon pranja i brisanja nakon pola sata iscuri još vode iz toga pa se lovi prašina, a i da zaštiti nešto posebno pragove i ne.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

nije neka cijena pa lako bacim ako ne bude odgovaralo. Jedino se dvoumim između "D" i "P" profila

Link to comment
Share on other sites

A istina. P bi možda trebao više zaustavljat, prašine dok kod D bi vjerojatno bila bolja zvučna izolacija.

 

Sad kad bolje pogledam najbolja kombinacija bi bila svuda okolo D osim na donjoj strani di bi bio bolji P.

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Uzmi metar i izmjeri po rubovima vrata tocno kuda bi ljepio, tako ces najbolje znat, najbolje onaj krojacki

Evo ovako je kod mene, samo s donje strane vrata.

 

ywdx.jpg

Link to comment
Share on other sites

French, pa na onom linku šta si stavija, na zadnjoj slici se vidi da su P stavili na dnu vrata, a svugdi okolo D. Znači da tribaš uzet i P i D, a ako nevalja sve skupa pošalješ u PD.  :D

Link to comment
Share on other sites

Uzmi metar i izmjeri po rubovima vrata tocno kuda bi ljepio, tako ces najbolje znat, najbolje onaj krojacki

Evo ovako je kod mene, samo s donje strane vrata.

 

ywdx.jpg

 

jesi to sam naknadno lijepio ili je tvornički? Kako funkcionira, jesi zadovoljan?

 

 

French, pa na onom linku šta si stavija, na zadnjoj slici se vidi da su P stavili na dnu vrata, a svugdi okolo D. Znači da tribaš uzet i P i D, a ako nevalja sve skupa pošalješ u PD.  :D

Misliš u PM :bigl:

Link to comment
Share on other sites

Tvornički je to tako. Zimi se prag zaprlja do unutarnje gumice, tak da što se tiče zaštite je ok, mene jedino smeta što se voda tu zadrži pa kad obrišem auto kasnije tu iscuri, iako prođem krpom unutar gumice. Zapravo sam oko čistoće auta picajzla tak da to ne treba netko normalan uzet u obzir :p

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

 

Misliš u PM :bigl:

Upravo tako, ali u nedostatku M profila morao sam koristiti D.:-) 

Link to comment
Share on other sites

Tvornički je to tako. Zimi se prag zaprlja do unutarnje gumice, tak da što se tiče zaštite je ok, mene jedino smeta što se voda tu zadrži pa kad obrišem auto kasnije tu iscuri, iako prođem krpom unutar gumice. Zapravo sam oko čistoće auta picajzla tak da to ne treba netko normalan uzet u obzir :p

Ovo je na Laguni 3? Imaš li malo bolju sliku, van garaže? :D

Link to comment
Share on other sites

OK. hvala, može i čitav rub oko vrata da vidim ima li još nešto što ja nemam

Link to comment
Share on other sites

Evo ovdje se vidi gdje kasnije voda jos curi pa ostanu tragovi. sad se malo vidi jer je nedavno pran auto ali zna biti baš ružno.

sqrq.jpg

 

Prednja vrata imaju samo odozdola.

 

oi1w.jpg

ziiq.jpg

 

Između prednjih i stražnih vrata na sredini je guma, U profil.

 

kk4g.jpg

 

Stražnja vrata imaju od prozora pa skroz donjom stranom do završetka vrata.

 

tq8q.jpg

 

Ove gume su na kopče.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ta guma je potencijalno žarište za koroziju na rubovima vrata jer zadržavaju vlagu.

Link to comment
Share on other sites

Iman i ja to na svojoj Laguni tvornički, nije loša stvar ali ništa specijalno, ako nisu neke pare dobro dođe, jer više zaustavljaju razliku temperature unutar i van kabine, te zvučna izolacija...jedini problem može biti koliko čvrsto će to držat kad se zalipi, mislin da se ne bi odlipljivalo.

Link to comment
Share on other sites

Zvučna izolacija još kako tako, ali kad je vani vec 20  stupnjeva a auto stoji na suncu mislim da je sasvim svejedno jel ima ili nema gumicu. o 40 stupnjeva da ne govorim

Edited by Martin
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je kakvo je ljepilo na takvoj brtvi jer se događa da ljudi nakon godinu-dvije-tri idu skinuti tu brtvu i ostane ljepila koje ovisno o ljepilu može jako teško ići dolje ili nikako.

 

Ne znam koliko brtvljenje vrata utječe na efikasnost ventilacije auta :nezna:

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.