Jump to content

laguna 2 ph2 rastavljanje čitača kartice


cagi

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Trebao bi izvadit čitač kartice (moram zalipit/zavarit onu polugicu šta pritišće mikroprekidač). Našao sam upute/slike kako se to vadi na laguni 2 ali ne ph2 nego prvoj. E sad, kod nje je maska čitača odvojena od klima jedinica dok je to kod mene sve skupa u jednom dijelu. Rečeno mi je da se to sve skupa samo povuče prema vani, ja sam pokušavao (maknuo sam pepeljaru prvo) ali ne ide. Strah me da jače potegnem da ne bi nešto zajeba. Čini mi se kao da je sve skupa uhvačeno nečim pri vrhu, znači u visini displeya klime.

Nemam sada nikakvu sliku da je objavim ali ako triba dodat ću je.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ne vadiš pepeljaru. Moraš prvo izvaditi CD pa onda plastika ide vanka. Kad izvadiš CD sve će ti bit jasno.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Znači ide prvo radio vani pa onda klima+čitač kartice dio.

Jel znaš da li imaju kakve vide koje triba odvidat (jbg, neman sad sliku u glavi), ili ako ima nekakav tutorijal?

Još jednom se zahvaljujem.

Link to comment
Share on other sites

Nema nikakvih vida, drži se sa plastičnim žabicama. Kad izvadiš radio sve ćeš vidit, samo se kompletna plastika iščupa vanka.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Jučer pokušao (kratko dok sam bio na parkingu) i nisam uspio potegnit radio vani. Čitam u ovom service manualu (kojeg imam u pdf-u) da triba nekakav alat:

"Ms. 1544 Orodje za odstranitev
radionavigacijskega
sistema Carminat Becker"

ovo je copy-paste iz dokumenta.

E sad, moždase može i bez ovoga ali postoji li opasnost da se ošteti radio?

Usput, zna li itko u ST nekog auto-elektičara/uradi sam - majstora koji bi se pozabavija sa ovakvim sitnicama (popravak sitnih stvarčica koje ovi u servisu ne žele nego prihvačaju jedino ugradnju novog komada) i naplatija svoj trud u razumnoj mjeri?

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš originalni radijo za vađenje ti može poslužiti i ona "plastična žica" od nekih 3mm koja se koristi na motornim kosilicama.

 

Nešto ovakvo

http://www.husqvarna.com/hr/landscape-and-groundcare/accessories-old/product-accessories/flaks/flaks/

 

Taj savijet sam i ja dobio ovdje na forumu i radi bez ikakvih problema.

Link to comment
Share on other sites

Hm, moram priznat da mi nije baš jasno što da radin sa flaksom? Omotam oko radija i povučem ili...?

Hvala svakako na sudjelovanju u temi.

Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam da je radio originalni i da njemu imaju dvi rupice s prednje strane.

Link to comment
Share on other sites

U te rupice gurneš flaks, kako bi otkočio radio i onda povučeš van.

Možeš i sa nekom žicom, ali kako veli Petak, flaks je OK.

Link to comment
Share on other sites

Oprosti!

 

Previdio sam da se netko možda ne razumije u te stvari.

 

Mata73 me je preduhitrio.

 

Na mjestu tih rupica se nalaze mehanički osigurači koje zakoče radio kad ga guraš u armaturu. 
Da bi izvadio radio potrebno je te mehaničke osigurače pomaknuti.

I zato se u rupice gurne neka žica, brukva, flaks promjera približnog promjeru rupe.

Ta žica/brukva/flaks ili originalni renault alat (koji nije ništa drugo do li zakrivljeni komad žice) pritisne mehaničke osigurače i onda možeš radio izvuči prstima van.

 

Nadam se da je sad malo jasnije.

 

Još jednom oprosti na mojoj brzopletosti!

Link to comment
Share on other sites

Oprosti!

Previdio sam da se netko možda ne razumije u te stvari.

Mata73 me je preduhitrio.

Na mjestu tih rupica se nalaze mehanički osigurači koje zakoče radio kad ga guraš u armaturu.

Da bi izvadio radio potrebno je te mehaničke osigurače pomaknuti.

I zato se u rupice gurne neka žica, brukva, flaks promjera približnog promjeru rupe.

Ta žica/brukva/flaks ili originalni renault alat (koji nije ništa drugo do li zakrivljeni komad žice) pritisne mehaničke osigurače i onda možeš radio izvuči prstima van.

Nadam se da je sad malo jasnije.

Još jednom oprosti na mojoj brzopletosti!

Ja sam dobio taj alat sa svojim bivšim radio kad sam ga kupio. Radio ostao u golfu od starog, a alat je kod mene na sigurnom.
Link to comment
Share on other sites

Moraju oni redizajn zakomplicirat, ja san vadija klimu na svojoj jer mi nije svitlija oni desni krug, pa san usput mora vadit i čitač, sićan se da su bile neke dvi vide mislin ispod čitača, ali su vidljive, ne možeš falit, i sve se vadilo jedno za drugim, ka ladice, sad kako je u tebe....hm

Ne bi tu tribalo bit ništa skriveno, jer to je sve više manje na žabicama, ali ne mogu garantirat.

DraganST jesi vadija baš na Laguni 2 redizajn?

Link to comment
Share on other sites

Nažalost nisam jer je nemam, ali tako je napisa čovik koji ima istu takvu lagunu na srbija-renault forumu. Upravo je tako reka, da je izvadio radio i onda kompletna plastika ide vanka vrlo lako i bez ikakvog problema.

Link to comment
Share on other sites

Ne znan, moguće, proguglaj još kod engleza, srba, bosanci isto svašta rade, pa čak i youtube

Link to comment
Share on other sites

Da. Kod njega to izgleda ovako.

 

post-14075-0-85729100-1377297554_thumb.j

 

Kad izvadiš radio onda mora izaći i plastika skupa sa čitačem kartice.

 

post-14075-0-93396600-1377297646_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.