Jump to content

Crijevo od goriva


Limune

Recommended Posts

pozdrav
Znate li možda koliki je promjer (fi) armiranog crijeva goriva što se spaja na filter goriva?(1.9 dci)
Naime staro crijevo je bilo traljavo pa mi je mehaničar odrezao novi komad i stavio novo ali izgleda da je malo šire...
Putni komp.mi trenutnu potrošnju od tada  pre-uveličava sve dok se brzina ne ustali, onda postaje realna!
Zanima me koji fi mora biti toga crijeva da ga zamjenim, košta par kuna nije problem za promijeniti??
Link to comment
Share on other sites

Veće crijevo pa onda odmah više i troši :D

Ja sam na svom Cliu to crijevo začepio, od tada ne potroši ni kapi.

Link to comment
Share on other sites

^^

to moram isprobati :D .

@ Limune, ne vjerujem da pokazuje veću trenutnu potrošnju radi crijeva većeg promjera ili obrnuto. Normalno je da pokazuje veću trenutnu potrošnju pri ubrzavanju.

Inače, na mojoj je lani puklo prozirno rebrasto crijevo, glavni dovod goriva s filtera do motora. U orginalnoj verziji bilo 500 kn.

Kupio sam vulgaris crijevo za gorivo, fi ??, dvije šelne, odrezao brze spojnice s orginala, ukomponirao s novim komadom crijeva i to je to.

Link to comment
Share on other sites

^^

to moram isprobati :D .

@ Limune, ne vjerujem da pokazuje veću trenutnu potrošnju radi crijeva većeg promjera ili obrnuto. Normalno je da pokazuje veću trenutnu potrošnju pri ubrzavanju.

Inače, na mojoj je lani puklo prozirno rebrasto crijevo, glavni dovod goriva s filtera do motora. U orginalnoj verziji bilo 500 kn.

Kupio sam vulgaris crijevo za gorivo, fi ??, dvije šelne, odrezao brze spojnice s orginala, ukomponirao s novim komadom crijeva i to je to.

Senior, tako je i kod mene crijevo spojeno na 2 šelne....nemogu 100% tvrdit ali nakon zamjene tog crijeva kao da mi pokazuje upravo tu potrošnju prilikom ubrzavanja znatno veću nego prije....nisam siguran je li crijevom sa zadovoljavajućim fi ili je šire pa ako tko ima autodatu da napiše koliki fi mora biti da kupim 30 tak cm i promjenim....to se kupuje na metre košta par kuna...

Link to comment
Share on other sites

kako misliš preuveličava trenutnu???

Preuveličava u smislu da koliko me sjećanje služi prijašnje crijevo koje je bilo pokazivalo je manju trenutnu potrošnju prilikom ubrzavanja, sada 19-20-21 L izbacuje pri jačem gasu ko od šale već pri 3500 okretaja i sporije pada na realnih 5-6 L ovisno o intenzitetu vožnje....ne kažem da se kasnije ne ustali, čak i pokazuje realno npr. 6,4-6,6 L pri 150/kmh....mislim da tako nije bilo prije ili sam zabrijo....

 

U svakom slučaju volio bih saznati koliki je originalni fi pa da provjerim i promjenim ako treba....

Link to comment
Share on other sites

Senior, tako je i kod mene crijevo spojeno na 2 šelne....nemogu 100% tvrdit ali nakon zamjene tog crijeva kao da mi pokazuje upravo tu potrošnju prilikom ubrzavanja znatno veću nego prije....nisam siguran je li crijevom sa zadovoljavajućim fi ili je šire pa ako tko ima autodatu da napiše koliki fi mora biti da kupim 30 tak cm i promjenim....to se kupuje na metre košta par kuna...

Dialogys ili Autodata takve podatke ne navodi, nema dimenzija dijelova. Ako šta pomaže, provjerio sam kod sebe. 13,5 X 7.5 mm (vanjski /unutarnji fi).

Opet, malo je vjerojatno, da ne kažem nemoguće, da pokazuje razliku u potrošnji radi dimenzije crijeva. Konkretno, Dialogys navodi podatak o protoku goriva, prije pumpe visokog tlaka, od najmanje 80 do 100 l na sat.

Link to comment
Share on other sites

Dialogys ili Autodata takve podatke ne navodi, nema dimenzija dijelova. Ako šta pomaže, provjerio sam kod sebe. 13,5 X 7.5 mm (vanjski /unutarnji fi).

Opet, malo je vjerojatno, da ne kažem nemoguće, da pokazuje razliku u potrošnji radi dimenzije crijeva. Konkretno, Dialogys navodi podatak o protoku goriva, prije pumpe visokog tlaka, od najmanje 80 do 100 l na sat.

Hvala na mjerama, provjerit ću kod sebe ...hvala

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.