Jump to content

Auto zuji kad je klima upaljena


deyo27

Recommended Posts

Ovako da pokusam sto detaljnije objasniti. Bio sam na moru pa sam koristio klimu cesce nego prije. Inace vozim kratke relacije pa bas i ne palim klimu. I primjetio sam da kad je jako vruce vani a ja upalim klimu auto zuji. Odnosno kako povecavam okretaje tako vise i vise zuji. I tako kroz svaku brzinu. Idje?

Link to comment
Share on other sites

Zujanje klime je normalno i varira o broju okretaja motora - to ti se čuje kompresor...

Osim ako ne zuji drugačije nego inače to je normalno. Na autima sa tišim motorima poput TCE-a se kompresor čuje skoro jače nego motor. Kod dCi-a se kompresor slabije čuje jer ga nadglasa brundanje dizela...

Link to comment
Share on other sites

Ovako da pokusam sto detaljnije objasniti. Bio sam na moru pa sam koristio klimu cesce nego prije. Inace vozim kratke relacije pa bas i ne palim klimu. I primjetio sam da kad je jako vruce vani a ja upalim klimu auto zuji. Odnosno kako povecavam okretaje tako vise i vise zuji. I tako kroz svaku brzinu. Idje?

 

Pojačaj muziku u autu. Kompresor je jednostavno bučan. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jel zuji dok se vozis? Pise kroz svaku brzinu pa izgleda da da.

Sto se treba to cut i u voznji? Nemam TCE pa ne znam, al cudno je da je glasniji od motora. Cijem ga i ja al samo dok stojim.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

Megane ima bolju zvucnu izolaciju nego clio pa se kompresor na njemu prakticki i ne cuje.

Link to comment
Share on other sites

Pojačaj muziku u autu. Kompresor je jednostavno bučan. ;)

Hoces mi reci da i ti cujes kako zuji.

Link to comment
Share on other sites

ja uopće ne čujem nikakav kompresor...

hm, da, ja nemam klimu, možda zato? :bigl:

Link to comment
Share on other sites

ja uopće ne čujem nikakav kompresor...

hm, da, ja nemam klimu, možda zato? :bigl:

Moglo bi bit to, ali najbolje ti u ovlasteni pa nek oni vide :)

Link to comment
Share on other sites

Hoces mi reci da i ti cujes kako zuji.

 

Da i to podosta. Ništa ne brini. To je jednostavno tak.

Link to comment
Share on other sites

Imas serijske zvucnike ili si nesto slagao mozda?

 

Slagao, why?

Link to comment
Share on other sites

Zato jer uprabo to zna zujati. Zuji alternator na zvucnike. Ugasi radio full pa vidi da li zuji onda

 

Nije to. Ovo je baš kompresor. Da mi zuji na zvučnike već bi il izbacio alternator ili zvučnike! :zubo:

Link to comment
Share on other sites

Zuji jedino ak stavljas pojacalo. Jos nisam cuo da nekom zuji ako samo spaja zvucnike na radio.

Link to comment
Share on other sites

Ako pojacalo ima zastitu od vanjskih frekvencija ni tada nece zujat.

Link to comment
Share on other sites

Ponekad to zujanje i buku znaju stvarati kuplung remenice koje se nalaze na alternatoru, a buku stvara samo kada se klima upali tj kada se remenica aktivira.

 

Imao slično iskustvo na Golf V.

Link to comment
Share on other sites

Ako pojacalo ima zastitu od vanjskih frekvencija ni tada nece zujat.

 

Može još zujat radi nekvalitetnih činčeva. :D

Ma ima trilijun razloga. Najgore je kad krene zujat a ne možeš nikako otkrit u čemu je problem i onda kreće zabava pronalaženja uzroka.

Ima hrpa slučajeva gdje pojačala za 20k kn zuje ko luda, a ona jeftinjara ne. :D I obrnuto.

Edited by IcyTexx
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.