Jump to content

Kako popravit citac kartice? Hitno


gox1988

Recommended Posts

Ma gledo i trazio radim po cijele dane dali ima tko kakav video ili sta treba tocno napravit jer ovak se vozit je uzas

Link to comment
Share on other sites

Tekst ti nije uopće bitan!

 

Prati fotografije i lagano rastavljaj.

 

Jednostavno je!

 

 

Ako te nezadovoljava. Google u ruke i traži!

Link to comment
Share on other sites

Ma gledo i trazio radim po cijele dane dali ima tko kakav video ili sta treba tocno napravit jer ovak se vozit je uzas

Sto tebe ustvari muci?! Auto ti ne pali na dodir tipke nego trebas drzati tipku start/stop dok ne upali ili ti citac ne prepoznaje karticu odprve pa ju trebas vaditi pa ponovo pokusavati?!

Link to comment
Share on other sites

Nisam baš ni sam shvatio u čemu je problem, ali ako moraš držati tipku da upali onda je problem u plastici toj. Plastika ne može ispasti iz čitača pa pažljivo rastavi da ne izgubiš komad koji je otpao. Kada rastaviš vidjet ćeš gdje ide komadić koji je otpao. Rastavi sve, nije neki problem, vijak ili 2 i par kopči drže elektroniku i zalijepi taj komadić koji je otpao... Ako još sto nije jasno pitaj slobodno, ali u PDF-u od Petka imaš sve za taj problem... A ako gurneš karticu a ništa se ne događa, e onda ne znam kako ti pomoći i što bi ti rekao, meni je to riknulo u garanciji pa su cijeli čitač promjenili o svom trošku, ne znam sto je bio točan problem.

Link to comment
Share on other sites

Znaci moram drzat start da upali i sad mi je pocelo da dok gurnem karticu izbaci je i tek iz trece primi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

odlučio sam rješit i ovaj proble.dali se negdje može kupiti taj komad plastike koji pukne ili se treba bit sam svoj majstor.ako se može negdi nabavit što točno tražiti???

Link to comment
Share on other sites

Nema nabavke.

MOžeš probati nabaviti drugi čitač. Novi ili polovni.

Novi je vjerojatno jako skup, a polovni ne garantira da će biti ispravan i pitanje je koliko će dugo trajati.

 

Ja sam uzeo iz UK drugi čitač za male novce koji je također imao puknutu tu plastikicu, ali sam imao vremena slagati čitač dok je drugi bio u autu i radio

 

Ili možeš iz komada tvrđe plastike iskidati polugicu i zalipiti

Link to comment
Share on other sites

jel to znači da je svaki čitač univerzalni pa ako nađem polovni kada ga pripremim da ga mogu odma montirat jer je samo bitna kartica,bez obzira odakle taj utor za karticu??

Link to comment
Share on other sites

je "čitač" je univerzalan.

Neznam da li paše sa megana ili kojeg drugog modela, ali od lagune 2 ti svi pašu.

Ustvari ni neznam zašto se taj uređaj naziva "čitač" jer on ništa ne "očitava".

Ili se možda varam?

Link to comment
Share on other sites

je "čitač" je univerzalan.

Neznam da li paše sa megana ili kojeg drugog modela, ali od lagune 2 ti svi pašu.

Ustvari ni neznam zašto se taj uređaj naziva "čitač" jer on ništa ne "očitava".

Ili se možda varam?

Varaš se.  Čitač očitava kod koji šalje transponder u kartici. Meni se prolila kava po čitaču i nisam mogao upaliti auto dok nisam rastavio čitač, i uklonio ostatke kave. Samo je "blinkala" crvena ledica imobilizatora.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Osim toga u čitaču je i prijemnik daljinskog otključavanja/zaključavanja.

 

Doduše sve ovo vezano za immo i daljisko otvaranje vrata se nalazi na jednoj štampanoj pločici koja se izvadi i ubaci u kučušte novoga čitača.

Edited by DraganST
Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe prebacivati pločicu, ništa na njoj nije programirano direktno za određeni auto. Svaki čitač, naravno s Lagune, će raditi.

Link to comment
Share on other sites

Varaš se.  Čitač očitava kod koji šalje transponder u kartici. Meni se prolila kava po čitaču i nisam mogao upaliti auto dok nisam rastavio čitač, i uklonio ostatke kave. Samo je "blinkala" crvena ledica imobilizatora.

 

Moja greška! Sad znam nešto više!

 

Nema potrebe prebacivati pločicu, ništa na njoj nije programirano direktno za određeni auto. Svaki čitač, naravno s Lagune, će raditi.

Taman to htjedoh reći.

 

Stari čitač sam skinuo novi (polovni) stavio i auto je najnormalnije radio. Otključavanje/zaključavanje/paljenje...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.