Jump to content

grejanje kabine


jokiroki

Recommended Posts

pozdrav svima.imam problem sa grejanjem kabine na seniku 2 , 1,9dci,2004god.naime sve je ok sve radi normalno,motor,temperaatura radna se normalno stvori ali u kabini tek pirka toplo i to posle duzeg vremena(15km).radna temperatura se stvori vec nakon 5 do 10km,sve zavisi kakvo je napolju vreme.ako je neko imao sličnih problema svaki savet dobrodošao.da dodam klapne i usmerivaci vazduha,ventilator sve radi normalno(ako ima veze klima je manualna)

Link to comment
Share on other sites

ne treba ga skidati, ja sam samo odspoji crijeva koja vode prema kileru u motornom prostoru, priključio vrtno crijevo na jednu pa na drugu stranu i izašlo je dosta hrđe i taloga. Također sam kroz jedno crijevo ulio tekućinu za ispiranje rashladnog sistema te nadolio vodu i na sve montirao onu malu pumpu što ide na bušilicu i pustio da to cirkulira 5-6 mi i još jednom isprao čistom vodom kao u početku.

Tutorijal: http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/42955-ciscenje-malog-kilera-grijanja/

Link to comment
Share on other sites

Ili stavis jednostavno vrtno crijevo i pustis vodu,naravno i jedan komad na izlaz da ti ne curi po motoru.najjednostavnije.

Link to comment
Share on other sites

Isto kao i kad mijenjas antifriz. Imaš vijak na crijevu blizu termostata i tu odzracis. Ali pošto pitaš i te elementarne stvari radije ti to povjeri nekom iskusnijem

Link to comment
Share on other sites

eh,pre sam vozio audi jaje,a taj nije imao nista za odzraku (bar ja nisam nasao,a menjao antifriz i termostat par puta),a ovaj senik brate mnogo skucen kad otvorim haubu nidočega nemoš doći,znam gde je kiler u kabini skidao sam kasetu od suvozača spao bio jedan usmerivač vazduha pa sam ga nameštao,ali u odeljku motora bar kad se od gore gleda(nemam kanal)ja i nevidim gde ulaze creva za kiler.kad bi bila neka slika ihhhhh...

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao isti problem prosle zime na kraju skuzio da mi fali antifriza u posudi... dolijem i grijanje pocne radit super...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.