Jump to content

Graničnik vrata laguna 2


usrmaatre

Recommended Posts

Ima li itko ideju kako utišati graničnik stražnjih vrata da se ne čuje ono užasno pucketanje kad se vrata otvaraju. Čim su temperature pale ganičnik se počeo čuti, do tada je sve bilo OK.

Link to comment
Share on other sites

Zamijeni ga :D

 

Imao sam istu stvar, no ja sam bio pod garancijom pa sam ga dao zamijeniti.

 

Ha, probaj ga našpricati sa nekom maščobom, druge ti nema :(

Link to comment
Share on other sites

Nema druge nego ga zamijeniti i to novim. Kupio sam polovni koji se pokazao još gorim od postojećeg.

Link to comment
Share on other sites

Ja san ih sve (na svim vratima) maza grafitnom mašću. I tihi su!

Link to comment
Share on other sites

Ja san ih sve (na svim vratima) maza grafitnom mašću. I tihi su!

Provjerio sam, uzrok pucketanja je blokirano plastični kotačić. Naime, u svakom graničniku postoje dva kotačića po kojima se "voza" graničnik. Jedan od kotačića je blokirao. E sad, kako ga odblokirati bez rastavljanja oplate je pitanje. Mislim da je odgovor: nikako.

Link to comment
Share on other sites

Nek ti Sova napravi mesingane na Tokarskom. On ti je dobar i brz u tome. Meni već 6 mjeseci pravi jedan komad.

Link to comment
Share on other sites

Provjerio sam, uzrok pucketanja je blokirano plastični kotačić. Naime, u svakom graničniku postoje dva kotačića po kojima se "voza" graničnik. Jedan od kotačića je blokirao. E sad, kako ga odblokirati bez rastavljanja oplate je pitanje. Mislim da je odgovor: nikako.

 

Ispravan odgovor nikako! Renault je skužio problem (nakon 10 g. ugradnje graničnika sa plastičnim kotačima) pa su sada kotačići metalni :). Pogotovo na Meg III kojem graničnik ode unutar 2 godine  :spin:

Link to comment
Share on other sites

Sve mi je jasno, nažalost kvalitetnog popravka nema bez izmjene graničnika, odnosno kupovine novog.

Link to comment
Share on other sites

I meni se čulo na starudiji pa sam našel druge od mlađeg modela,sad je ok.Drukčiji je sistem od ovih novijih al opet se razgloda.A i treba podmazivat.Čak sam probal zamjenit s zadnjim vratima al ne paše. :lek:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam zamijeno svoj polovnim s ebay-a (kupio ga prije godinu dana) zato što je proizvodio užasne zvukove. Sad se isto malo čuje, ali sve u svemu ni približno kao prije.

Link to comment
Share on other sites

dobro jesam ja proklet ili sta?! kad sam procita ovaj post neki dan, reko ajd za svaki slucaj malo wd-om da našpricam graničnike, jer mi je zadnji livi čak malo počeo primat narandžastu boju, i aj našpricam, i šta sad...odjednom mi prednja liva vrata doslovno PUCAJU pri svakom otvaranju... :angry:

Link to comment
Share on other sites

wd-om se takve stvari ne špricaju. WD ti je ispra mast koja je bila na graničniku. Namaži nekom "jačom" mašću. Litijeva, grafitna...

Link to comment
Share on other sites

Najprije isperi WD nekakvim otapalom(ja sam koristio spraj za čišćenje lanaca iz lidla), nakon toga namaži masti(ja sam koristio litijevu INALis3).

Link to comment
Share on other sites

imam neku wurtovu mast u sprayu za okomite površine, vrlo je ljepiva i ne skida se tako lako

Link to comment
Share on other sites

sad mi je stari donio neku mascurinu, u vindijinoj casici od jogurta  :00009019:

od nekog svoj prijatelja kamiondzije...pita sam ga koja je, on nista ne zna osim da je originalno pakovanje u biloj plsticnoj posudi s crvenim slovima. mast je zelenkaste boje. smim li to stavit ili cu jos vise zajebat stvar? 

Edited by pokra89
Link to comment
Share on other sites

hahahha i meni je palo napamet, al nije :D
btw namazao sam i ne cuje se vise...ne znam sta je al dok funkcionira dobro je

Link to comment
Share on other sites

sve u svemu, bez slika jasamo nagađam što ste vi to mazuckali, tko zna možda bi i ja trebao

Link to comment
Share on other sites

frenki: ono "govno" koje vidiš na sredini okvira vrata kad ih otvoriš. Ima na sebi dva brijega i drže vrata u nekom položaju kad ih otvoriš.

R4 NPR :) to nema pa kad pustiš vrata ona se sama zatvore. Poluautomatska vrata  :D

 

A da nebi ostalo sve na prići evo i sličica

ebay naravno http://www.ebay.co.uk/itm/RENAULT-LAGUNA-DOOR-CHECK-STRAP-DRIVER-REAR-RIGHT-OFFSIDE-REAR-MK-II-/310478690580

Link to comment
Share on other sites

Hvala na slici, a koji dio je tu problematičan?

post-138-0-50919700-1379360235_thumb.jpg

 

Btw, R4 ima gumno-tekstilnu gurtnu koja drži vrata da se previše ne otvore, a zatvaraju se sama :39: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tuden di je ovaj "bolcen", ne onaj koji drži oprugu, nego onaj drugi. E tamo bi s unutarnje strane slike triba biti jedan valjčić koji klizi po ovoj vodilici.

 

Pa taj valjčić se zna "pohabati" i onda stvara oduran zvuk. Kao da u vratima nešto puca. Preventivno se maže ova vodilica i ako možeš prstom gurnut malo pasti po valjčiću.

 

Najgore je kad ti se na R4 ta "gurtna" rastege pa onda mamlaz sede na zadnje sjedalo i ko sivonja  otvori ta zadnja vrata i sa rubom vrata pogodi u prednja vrata i napravi štetu.

 

Onda bi tog mamlaza najradije nogon u guzicu i po glavi "pametnoj"

Link to comment
Share on other sites

Može, ali to je malo škakljiviji posao. Naime, kotačić koji se nalazi nasuprot je napnut oprugom pa ga je teško vratiti natrag.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.