Jump to content

Scenic 1.9dci 88kw - problemčić molim savjet


Prolaznik

Recommended Posts

Prije par mjeseci kupio sam scenic dci 2005. god 88kw sa 203 tkm. Km je original auto nije uvoz. Vjerujući prodavaču servis je bio odrađen tako da sam narednih 4000km napravio bez ikakvog problemčića. Kako je došlo je vrijeme za servis odem kod majtora (čovjek je radio u renaultu i servisirao moj megane) i kaže da osim redovitih stvari (ulje, filteri) treba mijenjati i remenicu radilice. Nema frke, pošto sam laik po pitanju mehanike automobila vjerujem čovjeku pa je zamijenjeno i to uz napomenu da se napinjač čuje i da ga na slijedećem servisu budem mijenjali. Ok nema problema. Pri izlasku iz garaže od majstora čim je auto upaljen ostao sam paf jer je auto radio ko traktor.

Dijagnoza- ipak pukao napinjač pa je remen skakao i auto tako radio.  Ok zamjenio je i to i slijedeći dan auto i dalje radi glasno i pokazuje battery low.

Dijagnoza je da je alternator, odvežen auto kod električara mijenjan je rotor i ležajevi. Preuzmem auto sav sretan jer konačno radi normalno i pri kretanju i opterećenju motora čujem jake vibracije u rasponu od 1000-1200 okretaja u bilo kojoj brzini. Pošto se prije nije ništa čulo vozim auto nazad i molim da se pogleda šta bi moglo biti.

Dijagnoza-remen vibrira jer je predugačak. Vozim auto nazad kod majstora koji je radio servis koji se nemože načuditi i kaže da to još nije vidio jer je sve napravljeno kako spada i svi dijelovi novi stavljeni. Probao je je staviti neki kraći remen za probu i vibracije su bile manje te je slijedeći dan zamijenio remen novim kraćim s nekog drugog auta i vibracije su se smanjile i rečeno mi je da je to to.

Vibracije se doista osjete jako malo samo kod kretanja i ako je auto na malim okretajima u bilo kojoj brzini ali ja nemam mira i smeta me to pa molim savjet šta dalje? Jel bi mogla biti neodgovarajuća remenica, napinjač? Koliko je sigurno stavljati kraći remen od originala?

 

Molim suzdržite se od komentara kako sam pogriješio s majstorom i sl., svjestan sam svojih grešaka.

Bitno mi je čuti neki savjet od ljudi koji se razumiju ili imaju ideju gdje je problem tako da znam dalje postupati. Auto inače vozi i radi normalno osim tih vibracija koje iritiraju (slabe su ali ja ih čujem).

Hvala!

Link to comment
Share on other sites

Definitivno loš izbor "majstora"  , čuj stavio kraći remen?!

Pa koliki moraš biti dunđer , da pomisliš da je tvornička dimenzija remena predugačka za taj auto i da je u tom problem?

 

Jeli pregledana remenica alternatora sa kvačilom tj. ima li ona fukciju , pošto njeni simptomi su takvi da prave najviše vibracija pri laganom kretanju?!

Link to comment
Share on other sites

Jel mijenjana remenica alternatora? Ista uzrokuje vibriranje remena. Savjet: promijeni majstora pod hitno, ovi očito ne znaju svoj posao.

Link to comment
Share on other sites

Jos ti nije kasno za pronaci provjerenog mehanicara...ponovo platiti (jbg...škola za ubuduce) i srediti to.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi znam da sam pogriješio s majstorom to mi netreba govoriti, tražim savjet šta dalje. Remenica alternatora nije mijenjana, jer da je znao bi to. Planiram odvesti auto u ovlašteni servis da vidim šta dalje ali prije toga sam htio tu priupitati. Imate još kakvu ideju? i možda znate koliko košta još i ta remenica? Pitam jer sam već potrošio oko 4 tkn na auto.

Link to comment
Share on other sites

Problem rijesen. Odvezao auto na besplatan pregled u ovlasteni gdje je ustanovljeno da je zamjenska remenica uzrok vibracije. Uglavnom stavili originalnu i sve 5. Zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

A gle zamjenska je 3x jeftinija i normalno da je covjek tu stavio, ali zanimljivo je kako ih je ugradio vise komada i samo kod mene su se pojavile vibracije. Hehe svaka skola kosta

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.