Jump to content

Megane 3, zamjena stražnjih pločica


Grunf

Recommended Posts

Htio bi zamijeniti stražnje kočione pločice na Megane-u 3. Ne znam da li se klip u čeljustima vraća u smjeru kazaljke na satu ili obrnuto?

Link to comment
Share on other sites

to napraviš sam imam ja

uzmeš plosnato željezo dužine 10 cm

probušiš rupu urežeš navoj m 10

kupiš malo duži šaraf i gotovo.

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim veliku stolarsku stegu ili velike vasercange za vodovod .

Klip prekrijem sa starim pločicama i stežem lagano .Netreba uvrtati klip .

Obavezno paziti da ne prelije iz posude gore , pošto se tako nivo tečnosti povećava.

 

Ovo gore je naravno pravilan alat za to ali  se može i sa priručnim .

Edited by Mihael
Link to comment
Share on other sites

Zadnji klip se mora okretati, prednji ne. Svaki klip koji na sebi ima utore za alat se mora okretati kod vracanja u cilindar. Obicno su takvi klipovi na zadnjoj osovini, na prednjoj su suplji, zbog boljeg hladjenja i veceg opterecenja prednje osovine. Oni se samo gurnu natrag u klip.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

tako je sistem napravljen uglavnom zbog rucne kocnice.

ide i bez da se okrece ali onda

možeš shebati klip ili da pukne, preskoci a može se desiti

da ti rucna ne drži

Link to comment
Share on other sites

Da, rucna kocnica je samostelujuca kod ovog rjesenja i rizikujes da zablokira ako se klip ne uvrne do kraja prilikom zamjene.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Nabavio sam sve što mi treba za zamjenu i samo čekam toplije vrijeme. Budući da imam elektronsku/automatsku ručnu nisam siguran da li zamjenu mogu obaviti bez spajanja na komp? Znam da ručna mora biti otpuštena kod vraćanja klipa i s tim nemam problema. Jedino kod ponovnog uključivanja ručne i zatezanja da li elektronika zna u kojem položaju treba biti? Možda to treba nekako resetirati u početni položaj?

Link to comment
Share on other sites

Resetira se automatski. Kad zamijeniš pločice povuče se ručna i našteluje se zatezna sila. Prethodno napumpaj nožnu.

Edited by direstraits
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.