Jump to content

airbag+SERV


dario radić

Recommended Posts

ovako,kupio sam kilometar sat od jednog clana foruma,spojim ga u svoj auto i svijetli

Airbag+serv,dali je moguce da sat biljezi ako je auto bio u sudaru?

Nije mi vrag dao mira,pa sam misleci da sam nesto slucajno otpojio isao vratit svoj sat,naravno na mom satu nista ne svijetli i sve je ispravno s airbagovima!

Neki savjet sta napraviti?dali bi moji airbagovi ispalili u slucaju sudara ako na ovome satu svjetle lampice a zapravo je sve ispravno?

Link to comment
Share on other sites

ovako,kupio sam kilometar sat od jednog clana foruma,spojim ga u svoj auto i svijetli

Airbag+serv,dali je moguce da sat biljezi ako je auto bio u sudaru?

Nije mi vrag dao mira,pa sam misleci da sam nesto slucajno otpojio isao vratit svoj sat,naravno na mom satu nista ne svijetli i sve je ispravno s airbagovima!

Neki savjet sta napraviti?dali bi moji airbagovi ispalili u slucaju sudara ako na ovome satu svjetle lampice a zapravo je sve ispravno?

Očito sve nije ispravno. Mislim da ECU (centralu) zračnih jastuka treba "resetirati" nakon ispaljivanja istih, ali opet kakve to veze ima s kilometar satom? Jesi li siguran da je s lampicama zračnih jastuka na tvom kilometar satu sve u redu?

Link to comment
Share on other sites

Tabla(sat) nema veze ako je airbag neispravan to ti centralna javlja da nesto nije u redu, probaj na svojoj staroj tabli dali se upale lampice kao sto je kolega Grunf rekao, kad das kontakt,, ubrzo nakon kontakta bi se trebale zgasiti ako je sve u redu.

Ako se ne pale na kontakt onda ti ih je netko povadio, ukoliko nisi prvi vlasnik vozila, i ocito da  nesto ne stima sa airbag sustavom

pozz

Link to comment
Share on other sites

probaj jos otpojit aku malo pa vrati. Ako ne upali,i ako si auto uzeo polovan,vrlo vjerojatno je bio udaren ukoliko je ta nova tabla ispravna. Idi na dijagnostiku nek ti pogledaju crash senzore jesu li ispaljivali ikad. Sretno.

Link to comment
Share on other sites

Auto nikad nije bio razbijan i na starom satu sve lampice ispravno rade,ako odpojim na starom satu djek ispod sica upali se uredno lampica airbaga,kako to objasniti?otpajao sam kleme na novom satu i opet svijetli lampica!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

i ja isto imam problema sa tim. Radi mi lampica airbag i Service  , znao sam je ugasiti pomicanjem vozačevog sjedala ,a sve dok nisam predao bratu kljuc u ruke , naravno on je pomjerio sjedalo i upalila se lampica. I on je odvezao kod jednog frenda i on je ispod sjedala nešto spricao sa necime i nije uspio ništa napraviti.I od tada ja sa svojim pomicanjem nemogu to ugasiti. I sad sam vozio auto kod susjeda on je spojio na računalo i kaže da bih ga kao trebao ostaviti jedno 2 do 3 sata da računalo nađe di je to točno i šta je točno kvar.

Link to comment
Share on other sites

Mato sine... :)

To ti je zavojnica volana ili taj konektor dolje ispod sjedala. Prije bi rekao da je zavojnica, al nek ti proba taj susjed riješit to ak se da.

Živio

Link to comment
Share on other sites

Za tri sata se remontuje motor druze. Mani se takvih dijagnosticara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Imam jedno pitanje u vezi zavojnice volana. Meni je na CC-u osla u qrac, a prije dva mjeseca je pocelo lagano pucketati.

 

Auto na lijevoj rucici nema gumb A za automatsko paljenje svjetala, preko senzora. Kolega Lageros ima za ponuditi dio s tim gumbom.

Zanima me da li ce mi sve ispravno raditi ako stavim taj dio ili bolje da nabavim tocno onaj prema kataloskom broju za moj auto?

Kako uopce funkcionira paljenje svjetala na senzor? Preko onog gore senzora za auto brisace ili?

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

I ja sam imao takav problem ,kod mene su bili konektori ispod sjedala

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje u vezi zavojnice volana. Meni je na CC-u osla u qrac, a prije dva mjeseca je pocelo lagano pucketati.

 

Auto na lijevoj rucici nema gumb A za automatsko paljenje svjetala, preko senzora. Kolega Lageros ima za ponuditi dio s tim gumbom.

Zanima me da li ce mi sve ispravno raditi ako stavim taj dio ili bolje da nabavim tocno onaj prema kataloskom broju za moj auto?

Kako uopce funkcionira paljenje svjetala na senzor? Preko onog gore senzora za auto brisace ili?

zar ne može sama zavojnica bez ručke?

Link to comment
Share on other sites

Od Valea se moze kupiti samo cijeli sklop. Eventualno zavojnica rabljena, al to je tak. I ovo mi je bezveze stavljat sve novo kad ce opet otici za x godina.

 

Nije konektro problem, ocitano na dijagnostici.

 

Jel zna netko, moze se onda zaj gumb spojiti da se i svijetla pale na senzor? Ovako mi se uvijek pale kod paljenja automobila.

Edited by njambrosic
Link to comment
Share on other sites

Da se svijetla ne pale pri pokretanju motora i da bi senzor imao svoju funkciju to se mora napraviti na servisu.

Meni nisu ništa naplatili za to.

Link to comment
Share on other sites

radit će ti i sa takvim sklopom sigurno..samo ćeš morat aktivirat funkciju ručnog biranja moda rada senzora....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.