Jump to content

amortizeri, opruge... savjeti


clyde

Recommended Posts

Bok ljudi.

 

Uskoro bih trebao zamijeniti amortizere na mom Klokanu. Svakako do lipnja 2014-te.

E sad, ja bih želio dobiti na visini, možda i na udobnosti(?). Došao sam na ideju staviti amortizere i naravno opruge 

od 4x4 modela. Pitanje je dali je to izvedivo? Ako nije, kako da dobijem ono što želim?

Auto se vozi na 14" i po ljeti (Momo Win ll) i po zimi (čelik običnjara) i to ne bih želio mijenjati.

Imam viziju usporedno s tim staviti i distance koje bi bile gore stalno i koje bih stavio gotovo isključivo zbog lakšeg

gutanja ležečih pandura.

 

Hvala

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma za koliko je viši. Koliko bih sa postoječim poluosovinama mogao ići u vis?

Morat ću to ispitati.. Ako netko zna molio bih info.

Link to comment
Share on other sites

Ma to mi je jasno da će biti za par cm viši. Ali dali to povlači ono što si ranije spomenuo o poluosovinama?

Znači konkretno, stavljam li gore amortizere i opruge od 4x4 modela moram li promijeniti još nešto? Odnosno dali će poluosovine biti prekratke?

Link to comment
Share on other sites

Aha sori, sad sam skužio kaj si reko.

Znači mogu ići u vis koji cm. A pitanje za milijun dolara je koliko dižu amortizeri i opruge od 4x4? 

Edited by clyde
Link to comment
Share on other sites

koliko dižu nebih znao

ima tu netko na forumu sta ima 4x4 pa neka ti izmjeri ili procita podatke o visini iz prometne.

mislim da bi mogao ici kojih 1-2 centimetara gore sa ovim poluosovinama, za više

biš trebao tražiti druge ili svoje dati produžiti.

sta tvoj nema uloške amortizera ili se kod izmjene mjenja komplet amortizer?

nekako mi najlakše izgleda za napraviti ukoliko ga misliš dignuti za kojih 2-3 cm

da daš istokariti distance za staviti između amortizerera i mulde

Link to comment
Share on other sites

Nisam ziher, ali mislim da je razlika 2,5cm.

 

"sta tvoj nema uloške amortizera ili se kod izmjene mjenja komplet amortizer?"

 

Nemam pojma.

 

"nekako mi najlakše izgleda za napraviti ukoliko ga misliš dignuti za kojih 2-3 cm
da daš istokariti distance za staviti između amortizerera i mulde"

 

Nije to to.

Edited by clyde
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Vozio sam prije puno godina službeni Volvo XC90. Taj je jedini "upijao" ležeće pandure i rinzole. Svi drugi auti koje smo imali su bili varijacija na temu od malih pa do velikih  u odnosu na taj. Govorim to jer mislim da taj efekt nečeš uspjeti postići tuniranjem ovjesa običnog auta kakve inače vozimo.

 

Bilstein B6 je meni na R19 16V izvanredno upijao ležeće. To su bili amortizeri koji idu na originalne federe. Auto je bio tvornički spušten, apijao ih je puno bolje od Clia kad sam ga kupio praktički novoga koji je visok kao koza.

 

Iz tog iskustva bi ti savjetovao da se isprsiš za top kvalitetne amortizere za svoj auto, radije nego da kupiš neke slabije ili osrednje koji uopće nisu predviđeni za tvoj auto. Mislim da će rezultat biti puno bolji.

Link to comment
Share on other sites

I naravno, tek nakon što sam sve napisao i postao, vidim da sam digao temu iz mrtvih :tup:

 

Well, možda nekome bude korisno :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Što se dogodilo sa sadašnjima? Kupi original ako im je nešto pa samo mijenjaš, a ako želiš neki upgrade mislim da ti za Lagunu postoji samo Eibach Prokit, oko 1500 kn, sve 4, ne možeš samo naprijed staviti sportske.

Link to comment
Share on other sites

pitanje je dali je uopce jeftinije zamjeniti smao prednje opruge tvornickima ili stavit pro-kit na sva 4...

Link to comment
Share on other sites

Pukla je opruga na donjoj strani gdje se oslanja na amortizer

Pronašao sam opruge

Thx

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

..kad smo kod opruga..stavljam na especa 18 cola felge..postoji u gabreka h&r opruge za njega

-3.5cm ide dole.. hoce li auto biti pretvrd ako bi ga jos i spustio?

Link to comment
Share on other sites

Ne bo trebao bito uz ne preniske gume (225/40 ce ti biti tvrdo)

Link to comment
Share on other sites

pozdrav renaultisti :D ,nedavno sam i ja postao vlasnik jedne koze(megane ph2,1.6,16v,115ks+brc plin,2004g),e sad ovako,posto sam odradio glazbu i felgices(17) tim sam zadovoljan,ali me pati sto je jos uvijek koza,trebao bih znaci neke suste(opruge) od -4.5,/-5,samo style,performanse mi nisu bitne,da jesu bih stavio neke gewinde,znaci potrazujem za svoje vozilo opruge,da nisu puno para,nadam se da ce te mi pomoci u potrazi,hvala unaprijed :D

post-15692-0-95442100-1407271045_thumb.j

post-15692-0-55443700-1407271094_thumb.j

post-15692-0-74032100-1407271131_thumb.j

post-15692-0-45856600-1407271168_thumb.j

post-15692-0-57127700-1407271191_thumb.j

post-15692-0-83259500-1407271216_thumb.j

post-15692-0-86573500-1407271292_thumb.j

Edited by pegster
Link to comment
Share on other sites

pozdrav renaultisti :D ,nedavno sam i ja postao vlasnik jedne koze(megane ph2,1.6,16v,115ks+brc plin,2004g),e sad ovako,posto sam odradio glazbu i felgices(17),ugraden je xenon kit te cijela unutrasnjost u ledicama,ukljucujuci i tapacirunge,i osvjetljenje zadnje tabele,i s tim sam zadovoljan,ali me pati sto je jos uvijek koza,trebao bih znaci neke suste(opruge) od -4.5,/-5,samo style,performanse mi nisu bitne,da jesu bih stavio neke gewinde,znaci potrazujem za svoje vozilo opruge,da nisu puno para,nadam se da ce te mi pomoci u potrazi,hvala unaprijed :D

Link to comment
Share on other sites

a dje ih mogu naci povoljno'

dali se moze sta na forumu pronaci?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.