Jump to content

promjena farova na autu


GoPlay

Recommended Posts

Imam ponudu da mjeato obicnih farova uzmem farove sa lecom. (Dugo ih trazim)

Da li je moguce u njih staviti xenon svjetla jer na upit o farovima sa socivima dobijam odgovor da su oni za obicnih svjetala.

Koja je razlika izmedju fara sa lecom i obicnom sijalicom h7

I fara sa lecom u kom ide xenon sijalica?

Na prvu vidim odg razlika u xenonu. Ako moze neko malo bolje objasnjenje od laickog.

Kako bih se odlucio da li da uzmem ove sa socivima ili ne.

Link to comment
Share on other sites

pikni Westu PM, on je kemijao s time ;)  al mislim da ti idu xenoni u "obicni" far s lecom... al nisam 100%

Link to comment
Share on other sites

Oh.. drug west.. long time no see :)

Ne prolaze mu poruke?!

Edited by GoPlay
Link to comment
Share on other sites

Ako mislis xenon u obicni far sa socivom - moze 100% Drug je to radio na svom Cliu koji je fabricki imao farove sa socivom bez xenona. Stavio ove kineske,cak mu ovlasteni Halilovic sve to ugradio, sakrio balaste ispod fara gdje dolaze balasti originalnih xenona i sve radilo bez problema...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja ludim sa svjetlima na meganu II izgarale h7 pa sam stavio xenone kineske i oni izgaraju pa san stavia original renaultove i opet jedna radi jedna ne nezz sta da radin. Zna li netko od vas?

Link to comment
Share on other sites

Ocigledno problemi sa strujom i izolacijom....

Variranje napona. Ogoljene zice. Nedostatak zastite. Kondenz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sve promijenjeno žice nigdi ogoljene tako je od kad sam ga izvezao iz Gašperova ludim već svako malo svjetla ali najveci problem je ono motanje ispod branika za promjenit ih

Link to comment
Share on other sites

objasni malo to xenone kineske, misliš na običnu žarulju s ''xenon'' reklamom za naivce ili stvarno kineski xenon s balastima i hid žaruljama?

Link to comment
Share on other sites

Balasti i hid zarulje 1. Je bia kineski pa origigi od renaulta ali nista se nije prominilo pa sad razmisljam da vratim na h7 (tvorničke)

Link to comment
Share on other sites

Balasti uvijek daju istu struju, da uprostm, bez obzira na varijacije napona u inastalaciji. Pregaranje ksenon žaruljica ima samo veze s kvalitetom ugrađenih komponenti. Kod mene već 5 godina ništa ne pregara

Tapatalk & SwiftKey bez naočala

Link to comment
Share on other sites

razlika je velika izmedju obicnih projektora za halogene ("lece") i xenon projektori, razlika se vidi prvog puta kad si pored nekog cestovnog znaka, tj halogena ce s xenonom osvetliti znak dok xenon preko linije "rezanja" nece ni malo, takodjer su xenon neusporedivo bolje od halogenih, doslovce barem 2x vise svetlosti, znaci ista zarulja u halogen i u xenon projektor, takodjer halogen projektor previse osvetljava odma ispred auta te se cini kako jace svetli, al se zapravo mnogo krace vidi.

 

evo usporedba halogenog i xenon projektora obratiti pozornost na dio koji se ne preklapa kolko je svetliji na doljnjoj

DSC00113_zps8599b21d.jpg

 

i evo i slike kako osvetljava xenon projektor s time da je ovaj i s dugim svetlom tj bi-xenon, low beam xenon jos jace svetli na kratkom

 imag0039io.jpg
 te na dugom 
imag0041yu.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nisam bio aktivan sorry

Ne meni je bia i problem u balstima skidan je i stavljan drugi ali nista sad je obrnuto od proslog puta radi desni ne radi lijevi...

Rijesit ce majstor to

Link to comment
Share on other sites

Jel imas releje da ukljucuju ballaste iki koristis tvornicku instalaciju??

Link to comment
Share on other sites

Fabricki sve :) Nista nije rezano nista nije stiklano i sl. Konektor u konektor i to je to. 

 

Sto se tice tih balasta... zavisi koji su oviv novi neki slim znaju da zezaju.. tako je meni bilo na pocetku. Jedan xenon se upali drugi nece vec moram ugasiti svjetla pa ih opet upaliti da bi se oba startala. 

Ali kako sam se vratio na stari provjerini debeli balast. pali sve ko sat.

Link to comment
Share on other sites

Nedostatak releja je uzrok ne paljenja ballasta 100% jer oni wuku i po 100W pri paljenju. Ako su tanke zice ili i fabricki prekidaci napon usled velike struje padne, i digitalni ballast se ugasi kako bi se zastitio.

I medju kinezima je ogromna razlika u kvaliteti.

Najbitnije je da je izlaz AC a ne DC.

Sto se tice releja on je potreban da da cistu i jaku struju za rad zarulja.

Ti stari debeli su analogni (sem ako imas hella gen 3 koji su soicno pakovanje) i nemaju zastitu od pada napona. Al znaju riknut od toga. Svakako bi bilo pozeljno stavit relej koji ce ukljucivat xenone. Uz odgovarajucu zicu. Spojis kontrolu releja na postojecu instalaciju kao sto si sada ballast, a U relej direkt s akumulatora dovedes. I masu jos posebno do ballasta. Naravno kroz osigurac od 15A po ballastu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja bih na sve ovo dodao da zakon uz Xenon obavezuje mehanizam za automatsku nivelaciju i mlaznice za pranje farova. Istina je da se to kod nas na žalost uopće ne kontrolira pa ljudi stavljaju stvarno sve i svašta pa svako malo se na cesti može sresti neki da ne kažem što koji svijetli kao mali Betlehem i zasljepljuje sve ispred sebe. Neznam.....meni auto ima far s lećom ali nekako je moj stav da mi ove halogenke i više nego pristojno osvjetljuju put te sve ove dodatne ugradnje su bacanje love, riskiranje kazne i pomalo bahato ne uzimanje u obzir koliko takvi neatestirani Xenoni smetaju drugim vozačima, no tko voli neka izvoli.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Znači koliko sam shvatio bilo koji far sa lećom ide xsenon unutra ili ? (stavio bih devil ili angels far za mjesec-dva) 

Link to comment
Share on other sites

NE, i ucini si uslugu i zaobidji te farove jer JAKO lose svjetle, mnogi su ih ovdje kupili pa onda naknadno jos mijenjali projektore u njima kako bi bili korisni.

na farovima ce ti doc naljepnica "Not for HID" ili nes slicno i to NIJE slucajno. 

 

 

cek to govoris za megane II ph 2 ??

Edited by MilosB
Link to comment
Share on other sites

NE, i ucini si uslugu i zaobidji te farove jer JAKO lose svjetle, mnogi su ih ovdje kupili pa onda naknadno jos mijenjali projektore u njima kako bi bili korisni.

na farovima ce ti doc naljepnica "Not for HID" ili nes slicno i to NIJE slucajno. 

 

 

cek to govoris za megane II ph 2 ??

Da za renault megane ph2.

 

Ček koji loše svijetle angels ili devil ? Pa čuj farovi su im preko 2000 kn. u auto prom centar. Moji farovi su gotovi (nikako više ne svjetle otišlo sjenilo). Koje onda preporučuješ ?

Link to comment
Share on other sites

ti kineski farovi su vnogo da se prosto izrazim naprotiv svoje cijene. budu se javili oni koji ih imaju i potvrdili isto.

 

a sad dalje. kakva sjenila su ti otisla ? projektori ti vise ne svijetle ? tj svjetle jako lose? ili su ti stakla jako zamucena. u oba slucaja ima rjesenje rekao bih jednostavno. samo prvo odgovori. 

Link to comment
Share on other sites

Stakla zamućena (polirao sam ih sa vodobrusnim papirom i pastom). A i očito projektori. Farovi su dali svoje, odradili su 330 tkm. Sad moram kupiti nove, već sam mislio uzet devil ili angels (sa lećom kao i do sad) pa otići na atest pa stavit xenon.

 

 

http://i202.photobucket.com/albums/aa268/tomislavwarm/IMAG0380.jpg

Edited by tomislavwarm
Link to comment
Share on other sites

atest na xenon neces dobiti. 

ako hoces imam ti ja lece za te farove, samo trebas rastaviti i sastaviti. lece su u super stanju.

 

ak uzimas uzmi opet tvornicke s lecom original valeo, i ako bas patis za xenonom stavi bolje u njih nego u kineske. 

Link to comment
Share on other sites

atest na xenon neces dobiti. 

ako hoces imam ti ja lece za te farove, samo trebas rastaviti i sastaviti. lece su u super stanju.

 

ak uzimas uzmi opet tvornicke s lecom original valeo, i ako bas patis za xenonom stavi bolje u njih nego u kineske. 

Nisam rekao atest na xenon nego na svjetla. Daj mi onda gdje se prodaju orginalni farovi, ali samo da nije servis (i njuškalo jer ću kupiti isto s**nje kao što sad imam) jer tamo mi se neda bacati 2 x više novaca. 

 

Usput ne mislim kupovati farove ispod min 1500 kn. Vjerujem da su to puno bolji farovi nego za 600 kn. Predloži onda neke ( links).

Link to comment
Share on other sites

Depo koji su najbolji aftermarket farovi imaju ocajne lece. Spyder, itd su uzas falat mi se ne da sad stavljat slike.

Za original pitaj u ren servisu. Imas i pp.

A da slike jako varaju tako da pazi.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.