Jump to content

Pumpa goriva Scenic 2 1.6


micwhr

Recommended Posts

Krepala pumpa goriva, navodno nema zamjenske.

U Gašperova u Splitu mi za novu traže 4000,00kn.

Molim Vas pomoć u pronalasku jeftinije, može i polovna.

Imamo li popust članovi kluba ili Hak-a?

 

 

RENAULT SCENIC
Godina proizvodnje: 2007
Snaga motora: 82KW
Obujam motora: 1598
Broj šasije: VF1JM1R0637659477

 

Popodne ću slikat pumpu.

Link to comment
Share on other sites

našao sam ja neku po nekom kat br. renaulta za nekih 1200kn novu zamjensku.

probaj mi nabaviti kat br Renaulta pa provjerim jel to ta

Link to comment
Share on other sites

Na plastičnom kučištu nema kataloškog broja.Ako mi to netko može saznati, bio bi zahvalan.

Plastika izgleda nije predviđena za rastavljanje. Ako ko zna sistem, molio bi da mi pomogne.

Unutra je bosch 0 580 454 002.

IMG_0364.jpg

 

IMG_0369.jpg

IMG_0366.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da bi mi ovo odgovaralo:

http://www.ebay.co.uk/itm/ELECTRIC-FUEL-PUMP-RENAULT-MEGANE-SCENIC-MK-II-1-4-1-6-2-0-2-0-16V-TURBO-/161114817994?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item25833105ca#vi-ilComp

 

Na mojoj piše da je proizvođač ABE a ovo je QAP.

Ne znam kataloški broj, pa bi molio nekog pametnijeg samo da mi potvrdi da se brojevi slažu.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

našao sam ja neku po nekom kat br. renaulta za nekih 1200kn novu zamjensku.

probaj mi nabaviti kat br Renaulta pa provjerim jel to ta

Molim te provaj po ovim brojevima:

8200130191

8200689362

Link to comment
Share on other sites

Kad je meni riknula pumpa na Cliu, promijenio sam samo uložak pumpe za oko 400kn. Znači ovo sa srednje slike.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ili se ne može rastaviti.

Di si to radio?

 

Ma vjerujem da se može rastavit, i moja je izgledala da ne može pa je uz malo nagovaranja popustila :)

Za ušparat par tisuća kuna bi je u krajnjem slučaju raspilao i poslije vezao žicom :D

Radio sam sam.

Link to comment
Share on other sites

a ovo?

po ovom mi nema

Na žalost nije to ta.

Trebat će mi onda Bosch 8202048602 ili istih karakteristika.

Hvala.

 

Ma vjerujem da se može rastavit, i moja je izgledala da ne može pa je uz malo nagovaranja popustila :)

Za ušparat par tisuća kuna bi je u krajnjem slučaju raspilao i poslije vezao žicom :D

Radio sam sam.

To mi je sad plan.

Zavrtit ću se po gradu da vidim ko zna rastavit školski.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Sad ću bubnuti glupost, ali vrijedi pokušati.

Rekao mi je majstor iz ovlaštenog Alfa servisa da oni popravljaju pumpu tako da na samoj pumpi zamjene žice, tj. polaritet.

Veli da pumpa radi bez greške. Mada meni to nema smisla, jer ako ne radi u jednu stranu, ne vidim zašto bi radila u drugu.

Probaj, nemaš što izgubiti.

Edited by mata73
Link to comment
Share on other sites

Sad ću bubnuti glupost, ali vrijedi pokušati.

Rekao mi je majstor iz ovlaštenog Alfa servisa da oni popravljaju pumpu tako da na samoj pumpi zamjene žice, tj. polaritet.

Veli da pumpa radi bez greške. Mada meni to nema smisla, jer ako ne radi u jednu stranu, ne vidim zašto bi radila u drugu.

Probaj, nemaš što izgubiti.

nek proba 

al mislim da nema koristi od toga 

ako i bude radila a sumnjam (posto ne vrti u pravom smjeru ), vrtjet ce se u drugom smijeru i ne bude pumpala gorivo

 

to sam i ja isprobavao i kad sam joj okrenuo polarittet nije pumpala gorivo i cuje se da brze vrti

Link to comment
Share on other sites

GOTOVO!

 

Rastavljanje uspješno obavljeno.

Pumpa goriva: 370,00Kn

Meštar Bebić (kraj Toyote Solin) nije tija ništa uzet. Da sam 200,00kn od sriće. I on se šokira.

 

IMG_0373.jpg

 

 

U Gašperova su tražili 3985,00kn

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.