Jump to content

Šarafi felgi za megana II


brzi16v

Recommended Posts

Na autu su orginal alu felge i drže ih sarafi sa pokretnom glavom kao na slici. E sad u gepeku uz rezervnu čeličnu felgu dobio sam 4 sarafa kao sa slike (kao zlatne boje) i na istoj čeličnoj felgi piše da idu ti (zlatni) šarafi, a ne ovi sa pokretnom glavom.

 

E sad mene zanima pošto se zima bliži, mogu li ipak ti sarafi sa pokretnom glavom držati čeličnu felgu ili moram kupiti bas takve šarafe za čelične felge (kao ti zlatni)? Imate li 2 seta šarafa ili kako ? 

 

 

 

 

post-11333-0-74248700-1381319484_thumb.j

post-11333-0-60400800-1381319492_thumb.j

post-11333-0-48529100-1381319500_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

dobar dan,

 

Kod mene  taj vijak sa alu felge drži i čeličnu preko zime, e sad Ti ovisi  kakvu čeličnu felgu imaš, tj; dali  Ti taj konus od vijka ulazi i koliko duboku  u čeličnu felgu.

Ja imam čelične od opela pa mi je to  u redu.  Inače  po felgi stavim 3 vijka sa okretnom glavom i jedan  baš za čeličnu (jer ga imam ) i tako vozim već 5 god. i nikad nisam imao problema.  Kod mene taj konus nasjeda na polovinu provrta od čelične felge i to je OK!

Link to comment
Share on other sites

ako ovaj sa konusom dosta stisne felgu možeš se vozit al ne preporučuju jer postoji mogućnost da se otegne, mada u praksi nije to često.

možeš probat vozit kao kolega mkucinac.

i povremeno probaj dal su dovoljno dotegnuti.

Link to comment
Share on other sites

ja sam prve godine kada sam tako namontirao felgu, bio jako sumnjičav , tako da sam malo-malo provjeravao stegnutost vijaka, dok se nisam uvjerio da stvarno sve  u redu.

Link to comment
Share on other sites

Obične konusne imam iste za alu i čelične felge. Kad mijenjam kotače često se otelim odšarafljujući iste....znači drže ko mutavi...

Link to comment
Share on other sites

Upravo takvi pomični šarafi ne ulaze toliko u rub rupe čelične felge, kao sto ulazi navedeni običan šaraf. 

Link to comment
Share on other sites

meni u uputama od auta piše da se šarafi od alu felgi NE SMIJU koristiti na čeličnim felgama. zato sam valjda dobio 4 drugačija šarafa za rezervni kotač (čelična felga) i kupio još 3 kompleta za čelične felge ... pa onda prst u uho i nemam brige ...

Link to comment
Share on other sites

nebi trebalo al mogu posluziti, nije nuzno kupovati druge

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bok ekipa. 

 

Da neotvaram novi topic, 

 

zanima me sljedeče, 

 

dali može na Megane II 1.5dci 2004 godište, dali se mogu staviti 15" aluminijske felge. Čelične od 15" stanu gore, a neznam dali mogu stati i 15" aluminijske. Hvala unaprijed

Link to comment
Share on other sites

U svakom slučaju mogu , naravno da je odgovarajući ET.

 

Ja sam probao na svoju lagunu stavit neidu aluminijske 15, a čelične bi stale, a "meso" na aluminijskima je puno deblje pa se bojim ako uzmem 15" za Megane-a da mi neče stat od čeljusti ? 

Link to comment
Share on other sites

Pa koji je motor tj koji promjer diska. Na 1.9 i na 1.6 16v je upitno, na najslabiji nodel stane 100% (preko tapatalka sam pa nevidim koji je auto tocno)

Link to comment
Share on other sites

Pa koji je motor tj koji promjer diska. Na 1.9 i na 1.6 16v je upitno, na najslabiji nodel stane 100% (preko tapatalka sam pa nevidim koji je auto tocno)

 

motor je 1.5 dci od 74kW, Megane 2004 godina, a promjer diska neznam, moro bi skidat kotač da ga izmjerim

Link to comment
Share on other sites

A opet ovisi ti i od same alu felge, neke sumanjeg a neke veceg promjera na tom dijelu.

Link to comment
Share on other sites

megane II + alu 15 = grijeh, 

 

 

stavi orginal 16 najbolje

Edited by brzi16v
Link to comment
Share on other sites

megane II + alu 15 = grijeh, 

 

 

stavi orginal 16 najbolje

 

 

ma nije za mene, već za kolegu koji je nedavno uzeo, čovjek stariji, nepati o tome, da je moj, išle bi gore 17" ko što su na laguni :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam probao na svoju lagunu stavit neidu aluminijske 15, a čelične bi stale, a "meso" na aluminijskima je puno deblje pa se bojim ako uzmem 15" za Megane-a da mi neče stat od čeljusti ? 

Na Lagunu II (sem 1.6 i dCi 74lw) ne idu 15" feluge zbog 300mm diskova , Megane 1,5 ima 280mm tako da na njega mogu , ali kao što sam rekao uz odgovarajući ET.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

De mi recite koje TOČNO 15" felge čelične idu na Megane 2 2007 ph2....ne kužim više ništa u tim brojeima.

Link to comment
Share on other sites

De mi recite koje TOČNO 15" felge čelične idu na Megane 2 2007 ph2....ne kužim više ništa u tim brojeima.

4x100 razmak rupa,et43,mora ti bit barem 6j ili 6,5j,rupa za glavcinu 60.1mm

Link to comment
Share on other sites

Piše mi u dokumentaciji vozila ET45 za R15.

 

A šarafi? Jel to paše sa ovih 17 alu il i to moram druge kupovat?

Link to comment
Share on other sites

Ja sam stavio sad ove celicne et43,original bile sa scenica...ljetne imam originalne 17",serafe konvertere koristim i na alu i na celicnim,nemas problema

Link to comment
Share on other sites

Svi spominjete dosjed ET43,  kod mene u papirima piše ET45 (zbog toga sam i kupio ET45)...ne kužim u čem je fora. Iako mi neki lik govori da je to maltene isti vrag.

Edited by _Dizel_
Link to comment
Share on other sites

Ma i je isti vrag. Ja mislim da su moje originalne 17" bile ET48.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.