Jump to content

Naknadna ugradnja originalnih parkirnih senzora na Lagunu 2 sa navigacijom


dankobananko

Recommended Posts

Naknadna ugradnja originalnih parkirnih senzora na Lagunu 2 sa navigacijom dali je moguče tehnički i što je sve potrebno osim samih senzora glavne jedinice  ali što i kako če  davati nekakvu slku ili je samo zvuk u igri!!! Ako ko ima iskustvo više  bio bi zahvalan i uz to stavljanje senzora kiše koji je na šajbi dali je on ljepljen ili ga samo drži onaj metalni komad i plastika, te još jedno brzinsko  dali ko zna na karavanu što se to nalazi sa  lijeve zadnje strane  ispod ispod kotača  kod oe plastike  zaštitne kockasto je i tanko i iz njega ide jedan kabel u prag, a drugi  ide  na podnicu sa nekim đekom i nema više dalje žice.Slike stavim naknadno .

Hvala  unaprijed za  savjet 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod naknadne ugradnje parkir senzora kupiš cijeli kit, s njim dođe sve što je potrebno i on se ne veže na navigaciju. Ako želiš i sliku onda trebaš kupiti kameru koju ugrađuješ umjesto osvjetljenja tablice ili bušiš branik. Kameru možeš spojiti na original navigaciju, ako je predviđena za taj tip.

Za naknadno ugrađivanje senzora kiše ne znam, ali je pretpostavka da se ljepi, imam original pa ne znam.

Link to comment
Share on other sites

Naknadna ugradnja originalnih parkirnih senzora na Lagunu 2 sa navigacijom dali je moguče tehnički i što je sve potrebno osim samih senzora glavne jedinice  ali što i kako če  davati nekakvu slku ili je samo zvuk u igri!!! Ako ko ima iskustvo više  bio bi zahvalan i uz to stavljanje senzora kiše koji je na šajbi dali je on ljepljen ili ga samo drži onaj metalni komad i plastika, te još jedno brzinsko  dali ko zna na karavanu što se to nalazi sa  lijeve zadnje strane  ispod ispod kotača  kod oe plastike  zaštitne kockasto je i tanko i iz njega ide jedan kabel u prag, a drugi  ide  na podnicu sa nekim đekom i nema više dalje žice.Slike stavim naknadno .

Hvala  unaprijed za  savjet 

Kakve veze imaju originalni parking senzori s navigacijom? Mislim da su originalni parking senzor vezani na UCH i u pitanju je isključivo zvučno upozorenje bez slike.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam predpostavljao da je stvar samo zvuka jer nisam vidio kako funkcionira original..uglavnom znači ako originalne skinem  i ugradim na svoju  funkcioniralo bi trebam samo skinuti točno što sve ?

Pitanja glase jer nemam jedino na svojoj laguni recimo automatsko sklapanje retrovizora  parkirne senzore .......a webasto sam na jednoj vidio sa daljinskim al to za montirat moraš zube slomiti tako da  o tome ni ne razmišljam.

Znači dali se može naknadno staviti  park.senzore originalne i retrovizore na sklapanje i dali je več instalacija žičana spremna za to samo treba komponente imati ili treba sve  skompletirati?

Link to comment
Share on other sites

Tu informaciju ne znam. Nisam siguran dali je instalacija povučena, trebao bi to provjeriti. Imaš li samotamneće retrovizore? Sve što si nabrojio ja na svojoj imam i jedino što mi je nadasve korisno su parking senzori.

Link to comment
Share on other sites

ma mogu skinuti sa neke lagune sve original samo ako je sa žicama banana jer nemam postoječe provučene onda mi se nesplati ...UCH i to  

Link to comment
Share on other sites

U lagune 2 su se ugrađivala dva tipa UCH-a. "Bolji" koji je podržavao više funkcija i "lošiji" koji je podržavao manji broj funkcija. Koji je kod tebe ne znam (trebalo bi provjeriti). U post prodaji Renaulta može se nabaviti samo ovaj "bolji", dakle ako se nekome pokvari UCH u ovlaštenom može kupiti samo "bolji" tip.

 

P.S. Koji motor ima ta "neka laguna". Dali je u pitanju 2.2 dCi jel bi meni trebao jedan dio.

Link to comment
Share on other sites

Nema motora nažalost ....otišao...koji dio trebaš?

Trebalo bi mi kućište filtera ulja (hladnjak ulja).

Link to comment
Share on other sites

ajde mogu ti se raspitati tu po zagrebu ako  nemreš najti  pa ti javim.....aj baci sliku točno kak tvoj zgleda da nebu neke zabune ... :00009019:

Link to comment
Share on other sites

ako najdem javim ti matematiku...na pm

OK!

Link to comment
Share on other sites

Našao na ebay-u. Nije slao u Hrvatsku, ali uspio sam ga "slomiti" i sada je već na putu. Inače moj pušta ulje na dijelu gdje cijevi rashladne tekućine ulaze u sami hladnjak ulja. Nije to puno, ali živcira me kad skinem plastičnu zaštitu motora i na istoj bude lokvica ulja. Čak i uz to puštanje nikada ne nadolijevam ulje u intervalu izmjene.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.