Jump to content

XENON - automatska nivelacija zajebava?


njambrosic

Recommended Posts

U zadnjih mjesec dana primjecujem nesto cudno u vezi xenona.

 

Naime, auto upalim i stojim na mjesti, snop svijetla nije miran vec stalno mrda malo gore - dolje.

U voznji ponekad imam osjecaj da imam bi-xenon :) kolke nagle pokrete radi sa snopom.

 

Nikako ne mogu nastelati snop, kad je ok zna se dogoditi da digne i smetam ljudima iz drugog smjera,

a cas ga spusti da ne vidim dalje od 10 metara.

 

Jel imao netko slican problem? Nadam se da je samo do promjene tog motorica sto se nalazi na osovini.

Nije normalno da radi tolke korekcije. Najradje bi sve pocupao van.

Link to comment
Share on other sites

Vidi dali su poluge senzora na svom mjestu, pregledaj konektore koji idu na senzore (prednje i stražnji).

Link to comment
Share on other sites

Polugice jesu na mjestu.. to sam provjeravao. Budem i konektore pogledao.

Link to comment
Share on other sites

Ako je to sve u redu nema druge nego otići do nekog tko ima Clip, njim se vrlo lako očitava geška na sustavu ksenonskih svjetala.

Link to comment
Share on other sites

Da ja sam imao. Otisao mi je senzor na prednjoj osovini. Doduse otisao mi je i jednom i na zadnjoj. Vjerujem da je jedan od njih problem ;)

Link to comment
Share on other sites

Prije mislim oko 1200 da je bilo za prednji :(

 

No gledaj postoji mogucnost da su ti se samo zblesirali i da trebas napravit preko klipa kalibraciju. Takodjer postoji mogucnost da klip nemoze napraviti kalibraciju npr. kao meni jer je auto bio spusten, pa je rucno trebalo senzore postelovati u nivelaciju 50% ( jedan radi na klipu dok ga drugi od ispod namjesta i sve se vidi na klipu koji postotak pokazuje). I tek kad ih je rucno navrtio ajmo tako reci onda se mogla kalibracija napravit. Meni su se znali zapucat u pod i nemozes ih vise vratit. No kazem nazalost dva puta je crkao ovaj od naprijed.

Link to comment
Share on other sites

Tocno ista situacija kao kod tebe. Desi se da neko vrijeme svijetle u pod i ne mozes si pomoci. onda dignem snop i za dva dana se nesto promjeni i svjetle u nebo.

 

Jel moguce da je i meni to od spustanja? To sam prvo sumnjao, ali mi je mehanicar rekao to ti nema veze.

 

Mislim da sam cak prosle godine prvi puta to primjetio nakon kaj sam ga spustio. I to je bas jako pao

naprijed, a iza nesto manje.

Link to comment
Share on other sites

Da moguce je. Nivelaciju senzora moras rucno nastelovati u servisu preko klipa i od dolje. Ako to nepomogne onda jedan od senzora nevalja.

Link to comment
Share on other sites

Jucer sam mrdao po konektorima, te "stangice" sam malo protresao i danas u jutro svjetla miruju. Probam jace zakociti i vidim da ih digne, nakon sto pustim kocnicu ponovno poravna. Cini se ok. Ali mi sad svjetle prenisko. Moram ih probat dignut. A ono sto me brine kad se mu opet posemeri da ne pocne svjetlit u nebo. Morat cu do servisa otici, a znam da ce tamo sve promjenit i to je to, pa pokusavam iz vana nabavit te senzore.

Link to comment
Share on other sites

U Sloveniji su oba senzora 1.750 kn. Vidjet cu kako ce ponasati sad pa cu zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

I baš si siguran da su se pokvarili?

Vidim da ti iskusni ljudi govore da nakon spuštanja treba kalibracija na clipu, a ti bacaš lovu unaprijed

Sent from my mobitel, debeli prsti sitna tipkovnica

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da nebudem odmah mjenjao...

Link to comment
Share on other sites

Prvo otkači štangice sa senzora, ako se i tada budu svjetla ludirala onda je vjerojatno do senzora ili kompa.

Kad makneš štangice, na samom senzoru možeš podesiti visinu, jer ima hod od cca 160°. Tako podešena ni u kojem slučaju se nebi trebala micati.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.