Jump to content

Laguna 3 2.0 dci


DamirVZ

Recommended Posts

U zadnjih tjedan dana sam imao par pizdarija, i naravno da bas u to vrijeme nije radio forum da cujem savjete.

Na oko 250t km sam sad, prvo mi je prije tjedan dana zablokirao mjenjac. Vozio sam normalno, nije se nikaj culo niti osjetilo u voznji. Sparkirao sam auto i pola sata kasnije kada sam krenuo, skuzio sam da mi je mjenjac zapeo u lijevom polozaju! Mogao sam samo u rikverc i prva-druga. Sva sreca kvar je bio manji, gotov za sat vremena i uz 100kn troska. Zapela je "stangica" na getribi kako je to moj meho objasnio. Skinuli su pokrov motora, filter zraka i okolicu. Dosli do getribe, tu stangicu podmazali - razradili i sad radi super.

Druga stvar mi se desila prije koji dan. U voznji sam cuo da je nekaj puknulo i culo se slicno kao kad pukne guma (pobavljajuci zvuk klepetanja). Odmah sam se stao sparkirat i primjetio sam da tesko okrecem volan. Pocelo se dimit ispod haube i smrdit po spaljenoj gumi, upalila se lampica od akumulatora i struje. Tad su se zvukovi pogorsali i poceo je motor full nemirno raditi i bucati. Nema druge nego zvati slep sluzbu. Danas mi je auto popravljen. Otisla je remenica na radilici, odmah sam i remen zamijenio. Cijena prava sitnica.... 1.750kn!

Evo i slika remenice nakon skidanja:

f3fadc56bc037a4a14460861dcb2de8e.jpg

a295db55a2ca62d16877cfde2c607134.jpg

Nadam se da cu sad imat malo pauzu sa izvanrednim servisima [emoji4]

Link to comment
Share on other sites

Zar nisi čuo karakteristično lupkanje ili cvilenje pri pokretanju motora?

Link to comment
Share on other sites

Zar nisi čuo karakteristično lupkanje ili cvilenje pri pokretanju motora?

To me je i mehanicar pitao, al fakat nisam nikaj osjetio, a pogotovo ne cuo. Sad s obzirom da na dan valjda 20-30 puta pokrecem motor moze biti da je to razlog sto nisam primjetio nikaj.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da je mehanicar pogledao remenicu alternatora tj.kuplung na istom, jer zna otici kad se remenica radilice ne promjeni na vrijeme.

Link to comment
Share on other sites

Ja se isto nadam. Veli da je sve provjerio kad je vec imao raskopano.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima od novog clana a Ti Wankel pisi sto cesce i detaljnije jer prateci sta si doziveo  i mi mozemo videti sta nas ceka ..

Link to comment
Share on other sites

Jucer sam probao upalit klimu ali jednostavno nije mi hladila ( nije prazna..napunjena je nedavno) Stavio sam ga na ono kinesko s**nje elm odb2 i bacilo mi je

grešku / P0530 A/C Refrigerant Pressure Sensor Circuit Malfunction ...poništio sam grešku ali i dalje ništa.

Da li je itko imao sličnu sitauciju ? jel to možda veliki kvar ili je sitnica? da se znam pripremit financijski 

Link to comment
Share on other sites

Punio si je, a ne pusta nigdje?

Link to comment
Share on other sites

Jucer sam probao upalit klimu ali jednostavno nije mi hladila ( nije prazna..napunjena je nedavno) Stavio sam ga na ono kinesko s**nje elm odb2 i bacilo mi je

grešku / P0530 A/C Refrigerant Pressure Sensor Circuit Malfunction ...poništio sam grešku ali i dalje ništa.

Da li je itko imao sličnu sitauciju ? jel to možda veliki kvar ili je sitnica? da se znam pripremit financijski 

nedavno sam imao istu muku, pogledaj kleme od aku... pa kreneš redom od osigurača, releja... imaš moju temu pod twingo 1, nemre odmoć... 

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.