Jump to content

pukla šipka za ulje


frenchkey

Recommended Posts

Pukom srećom to se dogodilo kada sam ju izvadio i išao obrisati krpom prije nego sam ju vratio unutra. Da je pukla unutra tko zana kako bi ju izvadio. Koliko to plastično govance može koštati

post-138-0-06050700-1382885979_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eee  tako je i meni pukla ,pa je pola šipkice ostalo u motoru,aa ono dođe ti jedno 200,250 kn u ovlaštenom i više nisu plastične nego su metalne takk da nemaš onda frke

Link to comment
Share on other sites

ne dam 300 kn za to, ovo s ebaya s poštarinom je cca 60kn. A ima i jedan u selu što vari plastiku, možda prođem i s 20 kn :bigl:

Link to comment
Share on other sites

A ako ti komad ostane unutra sta onda? I zasto tipa na nekima dolazi plasticna a na nekima metalna. Recimo ima jedan kod mene sport sa metalnom i to je jos ravna ko daska. Moja je plasticna i jos k tome zavijena da ide teze unutra i bolje pukne:-(

Link to comment
Share on other sites

Mom starom je isto pukla na Meganeu, ne moze se nista dogoditi a pri iducoj promjeni ulja se izvadi.. I skupa je ko zlato, prokleti komad plastike..

Link to comment
Share on other sites

javio mi englez da mi ne paše ova s ebaya, kaže da je to za 1,6 motore. Meni izgleda ful ista, samo je moja crna a ova žuta. Čak je i duljina ista samo za promjer nisam siguran kako je to mjereno, kod mene je onaj deblji dio što ulazi u cijev cca 10mm promjer.

Može netko s takvim 1,6  motorom izmjeriti debljinu šipke šublerom pa da budem siguran?

Link to comment
Share on other sites

Odes na otpad i pronadji koja ti pase, "turi" je i vozi kuci sretan.. :D

Link to comment
Share on other sites

Moja je žuta, promjer nažalost ne znam. Moglo bi biti oko 8mm.

A imamo iste motore. Hm, da nisi u Beču već bi ja to isprobao ;)

Link to comment
Share on other sites

Heh, kad se vratim :)

Moja šipka doduše ne izgleda tako, nema tu očicu gdje se hvata rukom već je to puni plosnati komad.

Link to comment
Share on other sites

Da, vidio sam tu verziju u Dialogys.

Ne znam jeli samo u tome razlika.

Nije važno, samo ti sretno stigni

Android, Tapatalk i SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

ako ti nije tesko cekati do sutra,izmjerit cu ti,isto imam takvu zutu,kaj te tocno zanima?duzina,sirina i raspon min i max?

Link to comment
Share on other sites

Moja šipka doduše ne izgleda tako, nema tu očicu gdje se hvata rukom već je to puni plosnati komad.

 

Pišem pi*ki*a*darije :p

Ipak ima očicu, vidi se i na slikama u onom mom drugom threadu :D  Imao sam prije tu punu, pa je puknula i sad imam žutu, s očicom.

10mm je promjer onog dijela na kraju, gdje je O-ring.

Link to comment
Share on other sites

moja je plasticna i zavijena , i meni je pukla i ostala u sredini i kad sam isao na tehnicki  pregled bio neki praktikant i sad on vadi i ja reko uh sta si to strgo :) i mali se prepo i ja rekao ma ja sam to napravio  hehe . I na kraju je brat odvezao jednom liku i on izvadio. Kaze da je nesto odvrnuo kod motora i izvadio i sad moram to kupiti, a u renault servisu je 178kn !

Link to comment
Share on other sites

Pišem pi*ki*a*darije :p

Ipak ima očicu, vidi se i na slikama u onom mom drugom threadu :D  Imao sam prije tu punu, pa je puknula i sad imam žutu, s očicom.

10mm je promjer onog dijela na kraju, gdje je O-ring.

Da i kod mene je 10 mm, a ovaj na ebayu tvrdi da su kod 1,6 motora 7mm. Inače duljina je ista.

$(KGrHqZ,!iwE1MZYf!W6BNc,oCY40g~~_12.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da je 7mm, to bi mogla biti širina onog plosnatog dijela.

Nije skupa, naruči pa ako ne paše nisi puno izgubio ;)

Link to comment
Share on other sites

ulovio sam vremena za izmjeriti to malo...

duljina od dijela do kojeg sjeda u utor je 480mm

od donjeg ruba do oznake max je 50mm

od min do max je 39,5mm

sirina onog gore spomenutog dijela je 10mm

 

to su neke od bitnijih mjera za e7j 634(1.4 8v)motor

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Danas riješio šipku za ulje. Zavarena i pojačana čeličnom žicom koja je stopljena u plastiku pomoću lemila. Plastičaru plaćeno 20 kn :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.