Jump to content

Cabasse auditorium tronic problem


nukleuz

Recommended Posts

Vec sam pisao o problemu u ovoj temi ali nisam dobio ni jedan odgovor, posto je prilicno hitno, otvorio sam i ovu temu, nadam se da ne krsim pravilnik.

 

http://www.renault-klub.hr/forum/index.php?/topic/45512-cabasse-auditorium-tronic-problem/

 

Ukratko, Cabasse auditorium tronic, Scenic 2, HU mrtav, reaguje samo on/off dugme i mogu samo radio da slusam.

 

Proverio sam amp, kablove tj. vezu i na kraju sam HU, rasturio i problem nisam nasao tako da definitivno moram da juri drugi HU a na oglasima jedino nalazim uredjaje od Laguna koji osim malo kozmetickih razlika, deluje isto.

Da li je neko pokusavao nesto slicno?

 

Evo slika mog uredjaja i onog iz Lagune

 

bonounours_1111615632_pict0188_2.jpgbig-cabasse.jpg

Edited by nukleuz
Link to comment
Share on other sites

Ova slika ti pokazuje cd changer, a glavna jedinica je smjestena negdje ispod sjedala ili u slucaju scenica negdje iza, predpostavljam u gepeku. Koliko sam shvatio problem je u njoj ili u ovom dijelu na slici?

Link to comment
Share on other sites

Da, da, problem je u komandnom delu, amp radi odlicno, mogu da slusam radio i komandujem sa komandama na volanu, ovo cudo sa slike uopste ne reaguje. Ovakav je isti i na tvom kliju, da nemas ti slucajno sliku prikljucaka sa zadnje strane, da proverim da li je isto kao kod mene?

Link to comment
Share on other sites

Nema veze, nasao sam sliku ovog uredjaja sa Lagune na ebay, sve je isto tako da ce biti da je to to, samo cu morati prednju masku da zamenim

Link to comment
Share on other sites

Evo je, ovo je zadnja strana sa ovog  sivog HU iz Lagune, istoi je kod mene a verovatno i kod tebe :)

 

$T2eC16RHJHMFG+n)LY(NBS(lr-,IC!~~60_12.J

 

EDIT:

 

Sad tek vidim da nema slike u prvom postu, ovako izgleda prednja strana

 

$T2eC16hHJGUFFh0Ll)kuBS(lsYD2r!~~60_12.J

Edited by nukleuz
Link to comment
Share on other sites

Da to je stariji model. Ovo sto ti imas i ja su malo noviji. U principu mislim da dodje na isto. Svakako trebas prvo isprobati cd jedinicu jer je to plug and play i onda uzimati. Jedino sto nisam siguran, ali morat ces kod drugi unosit. NIsam siguran zato ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovakav je na Laguni 2004. tako da je definitivno isti uredjaj u pitanju sa razlicitom maskom koja moze da se promeni, moj sam danas rasturao pa znem. Kod ide novi, to je sigurno.

 

Najradije bih zamenio ovo sa nekim aftermarket dvd-em kao sto sam uradio na prosdlom scenicu ali ovde je problem jer bih morao da ga drzim u gepeku ili da razvlacim instalaciju nazad u tablu/ armaturu tako mi je jednostavnija varijanta zameniti HU originalnim, zvuk je solidan, planiram i promenu zvucnika i aux in i bice taman

Link to comment
Share on other sites

Mislim da si pogriješio, ovakav radio/cd je ugrađivan u Lagunu 2 phase 2, a ista se proizvodila od 2005-2007.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene radio/cd ovakav, laguna je kraj 2002. Znači vaši cd/radio uređaji nemaju mogućnost čitanja mp3 zapisa, isto kao što to nema ni moj uređaj.

post-11381-0-99841600-1382947966_thumb.j

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Kod mene radio/cd ovakav, laguna je kraj 2002. Znači vaši cd/radio uređaji nemaju mogućnost čitanja mp3 zapisa, isto kao što to nema ni moj uređaj.

 

 

Zato jer je to stari uredjaj ali isti takav s mogucnosti citanja mp3-a se ugradjivao kasnije. U sporta 2006 godiste npr. a imao sam isti i na cliu 2 2004 mislim godiste.

Link to comment
Share on other sites

Zato jer je to stari uredjaj ali isti takav s mogucnosti citanja mp3-a se ugradjivao kasnije. U sporta 2006 godiste npr. a imao sam isti i na cliu 2 2004 mislim godiste.

Dali bi se mogao ubaciti u moju taj noviji koji podržava mp3, odnosno dali bi radio satelit i zaslon?

Link to comment
Share on other sites

Dali bi se mogao ubaciti u moju taj noviji koji podržava mp3, odnosno dali bi radio satelit i zaslon?

 

 

99% bez problema ;)

Link to comment
Share on other sites

Zato jer je to stari uredjaj ali isti takav s mogucnosti citanja mp3-a se ugradjivao kasnije. U sporta 2006 godiste npr. a imao sam isti i na cliu 2 2004 mislim godiste.

A da? Moj je onaj tuner list koji nema mp3 naravno...zar bi neki noviji rijesio moj problem? Ima neki tuner list koji cita mp3? Ja sam bio uvjeren da to rade samo oni update list i da oni imaju drugaciji konektor...a mozda sam samo zabrijao :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja sam odabrao ovu cabasu iz razloga jer je imala kvalitetniji zvuk i malo jaci radio tj. pojacalo. I vise mi se svidjala maska naprijed nego onaj drugi radio. Taj znam da je imao mp3 ali nije imao opet cd changer. U cliu 2 sam imao mp3 mislim na tom serijskom radiu. Kasnije sam stavio alpina i izgubio sve komande na volanu :)

Link to comment
Share on other sites

Prroblem je resen, nabavio sam polovan uredjaj iz Especa i definitivno je isti kao i onaj u Kliju i Laguni znaci, svi su isti, jedina je razlika sto su neki za 1 CD a neki za 6 CD.

Sve sam prepakovao, zamenio masku i radi, sad imam amp i mehaniku za 6CD u rezervi

 

WP_20131101_12_07_47_Pro_zps6aed5060.jpgWP_20131101_12_12_53_Pro_zpsa49cc831.jpg

Link to comment
Share on other sites

I sad ti ovako izgleda kao na prvoj slici? Iskreno nesvidja mi se ni maska ni ovo sto se sastrane vidi :(

Link to comment
Share on other sites

Ne, ne, izgleda ovako, kao sto je bilo. Mislio sam da ostavim sivi dok nisam video da je maska uza.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC02476_zps95e6e7ce.jpg

Edited by nukleuz
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.