Jump to content

Renault Safrane 2.5-losi orginal xenon farovi


1916v

Recommended Posts

Znaci Safrane iz 1997,Initiale oprema,orginal xenon farovi sa autonivelacijom jako lose svjetle. Zarulje su promijenjene prije par mjeseci tako da nije do njih.

Pretpostavljam da bi trebalo oprati lece mozda?

I kako se skidaju farovi ako netko zna?

Dali treba skidati prednji branik?

Link to comment
Share on other sites

Zavisi koji je motor ....... kod mene je bio V6 tako da nije bilo šanse prići dovoljno vijcima, a imao sam obične farove ......makar svejedno, skidanje branika nije prevelik problem i sigurno je lakše nego se mučiti.

 

A zašto slabo svijetli i dali je moguće da je "samo" zbog prljave leće - i dali se ona uopće može toliko zaprljati jer je far zatvoren - bolje provjeri prije rastavljanja svega

Link to comment
Share on other sites

Nažalost na leću se sve hvata i vjerovatno se zaprljala.

Nedavno sam bio u BMW servisu gdje su na 5-ici E60 skidali farove i čistili leću.

Link to comment
Share on other sites

Motor je 2.5 R5(Volvo)

 

Moze se isprljati itekako. Danas sam nabrzinu bacio oko,ali nisam skuzio kako tocno idu van.

Vjerojatno ce morati branik dolje.

 

Uglavnom svjetla su katastrofa,jako slabo svijetle,kada upalim maglenke vidim duplo bolje....

Link to comment
Share on other sites

Zamijeni zarulje i biti ce ko novo opet. Xenoni gube intenzitet s godinama

Edit. Nisam vidio da si ih mijenjao vec

Link to comment
Share on other sites

Farove ces najlakse skinuti kada skines masku, ne diraj branik. Imas tri sarafa, naprijed i jedan sa ledja fara na vrhu. Treba ti cjevasti kljuc 10 da mozes prici. Na far su pricvrsceni i peraci pa odvrni i njih usput, oni ce ostati na veznom limu.

Inace i ja nisam najzadovoljniji svjetlima nocu i zbog toga jako sporo vozim, imam xenone, nivelatore i lece. Lijevo svjetlo mi jako kratko baca jer ga je nivelator spustio, negdje je izgubio kontakt i nikako da ugrabim vremena da to rijesim. Poliranje farova bi trebalo da rijesi problem.

Link to comment
Share on other sites

Zamijeni zarulje i biti ce ko novo opet. Xenoni gube intenzitet s godinama

Edit. Nisam vidio da si ih mijenjao vec

 

2500-3000 radnih sati...to je jaaako puno godina...

No ja sam ipak narucio s ebaya rezervne za smijesnih 10 funti, pa nek stoje u ladici...

Link to comment
Share on other sites

2500-3000 radnih sati...to je jaaako puno godina...

No ja sam ipak narucio s ebaya rezervne za smijesnih 10 funti, pa nek stoje u ladici...

Ti D2R kineski ksenoni ne valjaju k... Nažalost sam se uvjerio na vlastitoj koži. Sad sam na kombinaciji Philips 85126+ D2R (oboreno) i Osram Nightbreaker plus H1 (dugo) i zadovoljan sam. Želja je Osram Sylvania Xenarc D2R (oboreno), ali su jako skupe.

Edited by usrmaatre
Link to comment
Share on other sites

Imas tvornicke ksenone ili naknadna ugradnja?!

850kn za Osram na Amazonu i nije tako zastrasujuce...ipak cu radje svakih godinu dana dati po 100kn za kinesku verziju, toliko losi nisu da ne izdrze jednu godinu...

A osim toga i Osram kao i kineze mozes kod ugradnje stiltati pa onda bolje da ode 100 nego 850 kunica 

Link to comment
Share on other sites

A leću možeš očistiti jedino ako rastaviš far. Bilo grijanjem u pećnici, profi fenom ili rezanjem dremelom..

He-he, jesi izgubio volju?

Edited by frenchkey
Link to comment
Share on other sites

Imas tvornicke ksenone ili naknadna ugradnja?!

850kn za Osram na Amazonu i nije tako zastrasujuce...ipak cu radje svakih godinu dana dati po 100kn za kinesku verziju, toliko losi nisu da ne izdrze jednu godinu...

A osim toga i Osram kao i kineze mozes kod ugradnje stiltati pa onda bolje da ode 100 nego 850 kunica

Ksenoni su tvornički (Initiale Paris), nedugo nakon što sam kupio lagunu jedan od ksenona je promijenio boju pa sam odlučio promijeniti obadva. Kako nisam imao novaca za xenarc kupio sam "kineze" i razočarao se. Problem nije bio u trajnosti već u boji i količini svjetla. Naime žarulje su bile bliže vrijednosti od 6000 K, a ne 4300 K kako su bile deklarirane. Također svjetla je bilo puno manje. Čim sam skupio nešto novaca kupio sam philip na kojem sam sad i koji je puno bolji (više svjetla ugodne boje). Zaboravio sam napomenuti da su na laguni kad je stigla bili osram xenarc D2R.
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

Renault-klub.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti i prikaza sustava oglašavanja. Cookie postavke mogu se kontrolirati i konfiguritati u vašem web pregledniku. Nastavkom pregleda web stranice slažete se sa korištenjem kolačića. Koristeći se ovom web stranicom, pristajete na opće uvjete te pravila ponašanja.